Gizemli akrebi, karanlık mağarasında saklanırken hayal edin. Dünyayı gizlice, sessizce izler, gözlemler ve notlar alır. Sonrasında karşısına oyuncu, gürültücü ve meraklı ikizler çıkar. Mağaradaki ilginç bir şey ilgisini çeker.  Keşfetmek için parmaklarını uzatır.

Akrep hemen tepki verir ve onu sokar. İkizlerin canı yanar. “Bunu neden yaptın ki?” diye sorar. Akrep ise ona “Benim bölgemi işgal ettin, ailen seni karanlık mağaralar konusunda uyarmadı mı?” der.

İkizler ise “Hayır, bana peri masalları anlattılar” der. Ama akrep, “Tüm peri masallarının sonu iyi bitmez” deyip mağarasına geri çekilir. Bu sırada ikizler çoktan gitmiştir. Garip renkli bir yengeç görmüştür ve onu yakalamaya çalışıyordur.

İkizler ve akrep tanışsaydı, bu kesişimlerinin doğal olması çok zor bir ihtimal çünkü birbirlerine karşı ilk izlenimleri pek olumlu olmayacaktır. Akrebin kalbinde “her şeyi sorgula” yazan bir dövme var gibidir. Herkes ve her şeye dair şüpheleri mevcuttur.

Sonrasında uçarı ikizler erkeği var. Onun da “her şeyi sorgula” dövmesi var ama kalbinde değil, kafasında. Her şeyi ve herkesi bilmek ister. Çok fazla konuşma eğilimi vardır. Herkesin söylediklerini duyabilmesi umrunda değildir.

Yoğun şekilde içine kapanık akrep için bu bir uyarı işaretidir. İkizlerin bazı şeylerin özel olduğunu fark etmediğini düşünür. Akrep ona asla güvenemeyeceğini not eder.

Sonrasında ikizler erkeği 3000 yıl önce yok olmuş bir medeniyetin hikayesini kendi diliyle anlatmaya başlar. Bu medeniyetin kanalizasyon sistemleri, okulları, sanatı ve mücevheratı vardır. Akrep iyi zaman geçirir ve hikayenin sonunu duymak için biraz öne eğilir.

Ama hikaye çok gizemlidir. Hiç kimse onun dilini çözmeyi başaramamıştır. Tek geriye kalan bir kaç küçük heykel ve işlemedir. İkizler gitmek için hazırlanır ancak akrep çoktan ağa takılmıştır.

Bu gizemli adam kimdi? Endişe etse de daha fazlasını bilmek ister. Ve hepimiz, akrebin iyi bir gizemi sevdiğini biliyoruz.

Peki İkizler ve Akrep İyi Bir Eşleşme Midir?

İkizler

  • Hava burcu
  • Merkür tarafından yönetilir
  • Sembolü ikizlerdir
  • Değişken bir burçtur

Akrep

  • Su burcudur
  • Plüton tarafından yönetilir
  • Sembolü akreptir
  • Sabit burçtur

İkizlerin Özellikleri

Doğal olarak şüpheci olan akrebin ikizlere bu kadar kapılması şaşırtıcı değildir. İkizlerin manyetik bir çekiciliği vardır ve bu nedenle her durumda kendini idare etmesini bilir. Unutmayın, ikizlerin söyleyecek lafı kalmasa bile merkür tarafından yönetilir.

Merkür tanrıların mesajcısıdır. İletişimin tanımıdır. Merkür geri giderken telefonları duymaz, önemli e-postaların spame düştüğünü ve teslimatların yapılamadığını görürsünüz.

İkizlerin gevezelik hediyesi vardır. Doğası gereği endişesiz, hızlı zihinli, oyuncu insanlardır. Ancak çok kolay sıkılabilirler. İkizler yeni projelere başlamakta çok iyidir ve yolun büyük kısmını gidebilir ancak onu bitirmek başka bir meseledir.

İkizler olduğu için iki yüzü buluınur. Bir tanesi daima başka bir yöne bakıyordur. Bu nedenle ikizlerin dikkati çok kolay dağılır.

Dünya çapında bir gezi taahhüt edilmiyorsa bağlılığa da çok özen göstermezler. İkizlerin keşfetme arzusu vardır. Merkürün ayaklarında kanatlar vardır. İkizler de böyle hisseder.

İkizler meraklıdır, dünyaya karşı heyecan duyar ve sabırsızdır. Çocuklara özgü bir masumlukları vardır ve bu bazı burçlara çekici gelebilir.

Kötü bir huyları pek olmasa da ilişkilerine sırtlarını dönüp hiç pişmanlık duymadan başka bir ilişkiye başlayabilirler. İkizler üzmek veya zarar vermek istemez ancak tahmin edilemez ve güvenilemez doğası buna sebep olur.

Akrebin Özellikleri

Akrebe dair söylenebilecek ilk şey, onun çocuksuluk veya masumiyete dair söylenebilecek hiç bir şeyi olmamasıdır. Akrep çok yoğun şekilde gizemlidir. Neredeyse her konuda çok güçlü hisleri vardır. Özensiz, oyuncu gibi kelimeleri akrebi tanımlamak için kullanamazsınız.

Kullanmanız gereken kelimeler genelde içe kapalı, sadık, karizmatik, tutkulu, baskıcı ve intikamcıdır. Bu ikisinin neden birbiriyle tanışma ihtimali olmadığını anladınız mı?

İkizlere bir bebek, akrebe de bilge ebeveyn dersek bu çifti anlamlandırabiliriz. Akrep hepsini daha önce görmüş ve denemiştir. İkizler bir eylem planı sunarken, akrep çoktan kusurları biliyordur.

İkizler bunu keyfini öldüren bir şey olarak görür. Düşündüğü şeyi neden denemiyordur? Her defasında aynı olmak zorunda değildir.

Akrep ise “anlamı ne, bunu çok defa gördüm, hep aynısı oluyor” der.

Ama ikizlerin hayattan ders alması gerektiğini anlar. Kabul etmek için döner ama artık çok geçtir. İkizler çoktan başka bir planla gitmiştir.

İkizler ve akrep uyumluluğu konusunda bir diğer problem daha var. Akrep kaybetmekten nefret eder. Başkalarının onun kaybettiğini görmesinden de nefret eder.

Bu burç gurura diğer duygulardan çok daha fazla değer verir. Gururuna zarar verirseniz, onu kızdırdığınızı anlayamadan iğnesini yersiniz.

İkizler kazanmak, kaybetmek, ikinci gelmek veya en baştan düşmek gibi şeylerden endişe etmez. Yeni bir şeyin bir parçası oldukları ve deneyimledikleri sürece fark etmez.

Akrep ikizlerin bu özensiz doğasını anlayamaz. Kazanmak istemiyorsa neden bir mücadeleye veya yarışa katılıyor diye düşünür. Bu mücadeleci akrebi rahatsız eder.

İkizler Erkeği ve Akrep Kadını Uyumluluğu

Ortak İlgi Alanları

İkizler erkeği ve akrep kadınının ikisi de iyi bir gizemden hoşlansa da, gizemi farklı sebeplerden severler. Akrebin bulmacayı çözmesi gerekir, sonuna varmalıdır.

Buna karşın ikizler yolculuğu tercih eder. Onun için tüm muhtemel sonuçları tahmin etmek gerçekte ne olduğunu bilmekten daha heyecan vericidir.

İletişim

İlişkinin zorlanacağı esas nokta ikizler ve akrebin çok farklı şekilde iletişim kurmasıdır. İkizlerin iyi bir iletişimci olduğunu biliyoruz ancak karşısında kapalı bir kitap gibi olan akrep var.

Akrep sadakatini kanıtlayana kadar kimseyle en derin sır ve arzularını paylaşmaz.

İkizler için sadakat, dört harflik bir kelime gibidir. İkizler için sadakati bağlılık, tuzak veya hapis olarak tanımlayabilirsiniz. Ancak akrep, ikizlerin toplum içinde ağzını ne kadar çok kullandığını görmüştür. Bir tür garantisi olmadan ona neler hissettiğini söylemeyecektir.

Burada sorun, ikizlerin garanti vermemesidir.

Duygular

Hem ikizler hem de akrebin duyguları var ancak bazı önemli farklar var. İkizlerin iki tip duygusu vardır, önem vermemek ve gerçekten önem vermemek. Akrep ise bunun karşıtıdır. Neredeyse her şeye önem verir.

Akrep asla unutmaz. İntikam soğuk yenen bir yemektir sözü muhtemelen akrep için icat edilmiştir.

Akrep yoğun duygular hisseder. Kızgınlık, ihanet, acı, üzüntü, keder, kıskançlık ve tutku bunlardan sadece bir kaç tanesi. İkizler ise etkileyici, eğlenceli, erkeksi, manyetik, oyuncu ancak duygusal olgunluk söz konusu olduğunda biraz yüzeyseldir.

Yakınlık

Tüm burçlar içerisinde akrep, ilişkinin yürümesi için cinselliğe gerek olduğunu bilenlerden birisidir. Fiziksel yakınlık partnerini gerçekten anlamanın tek yoludur. Akrep için cinsellik tutkudur, sevdiğinin ruhuna bakmaktır. Güçlü ve derin bir bağ kurulmasını sağlar.

İkizler ise cinselliği bir eğlence olarak görür. Onu çok ciddiye almaz. Akrep bu duyduklarına inanamaz. 

Cinsellik ikizler için o kadar önemli değildir. Çekiciliğine karşın ciddi bir ilişkiden ziyade bir flört arar.

Uzun vadeli hedefler

Akrep ve ikizler uyumluluğu iyi değildir. Granit bir monolitin çevresinde uçan bir kelebeği düşünün. Kelebek hassas, güzel ve tüy gibi hafiftir. İstediği her yere gider. Monolit ise karanlık, sabit ve geçilemezdir.

Akrep kadını ve ikizler erkeğinin temel sorunu budur. Temel olarak tam birer karşıtlık içindedirler.

Sık Sorulan Sorular

İkizler kadını akrep erkeğini sevebilir mi?

İlk başlarda ikizlerin akrebin gizemine kapılması mümkün. Ancak karanlık doğası onu zamanla sıkar. Bu kadın heyecan ve eğlence sever. Akrebin değişime direnci de bir faktördür.

Akrep neden koçtan etkilenir?

Akrep en fiziksel ve tutkulu burçlardan birisidir. Bu nedenle koç kadını ve erkeğinin ham cinselliği ilgisini çeker.

Akrebin tarihleri nelerdir?

Akrebin doğum tarihi 23 Ekim ile 22 Kasım arasında olur.

İkizlerin tarihleri nelerdir?

İkizlerin doğum tarihi 21 Mayıs ve 20 Haziran arasındadır.

Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Bir kişiyi görünce veya düşününce kalbiniz daha hızlı atıyor mu? Sizi arayıp mesaj atınca midenizde kelebekler uçuşuyor mu? Görmek için sabırsızlanıyor musunuz? Duygularına o kadar önem veriyorsunuz ki bu sizin canınızı yakıyor mu? O zaman muhtemelen aşıksınız.