İlk kez köpek sahiplenecekseniz, köpeğinizin sizinle geçireceği ilk günler ve ilk haftalar çok önemlidir. Çünkü köpekler belli bir rutinlerinin olmasından hoşlanırlar. Köpeğinizi sahiplendiğiniz ilk andan itibaren onun kendini rahat ve güvende hissedeceği bir ortam oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Köpeğiniz gelmeden önce tasma, mama, su kabı, mama kabı ve oyuncak gibi şeyleri almış olmanız gerekir. Ancak köpeğiniz evine alışmadan önce belli temel ihtiyaçların dışına çıkmamaya çalışın. Çünkü köpeğinizin karakterine uygun şeyleri onu tanıdıktan sonra almak isteyebilirsiniz.

İlk kez köpek sahiplenecekler için en gerekli 10 ürüne ve sizler için seçtiğimiz önerilere aşağıda göz atabilirsiniz.

  1. Kuru köpek maması

Köpeğinizin sağlığı için dikkat etmeniz konulardan en önemlisi kaliteli bir mama almak olacaktır. Alacağınız mama köpeğinizin yaşı ve sağlığı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebileceği için buna göre uygun bir seçim yapmanız gerekecektir.

Pro Plan Small & Mini Puppy Somonlu Köpek Maması, zengin somon içeriği ile küçük ve mini ırk yavru köpekler için ideal bir mamadır. Bu mama, köpeklerin deri ve tüy sağlığının korunmasına yardımcı olur. Köpeğiniz küçük ırk değilse aynı markanın diğer ırklar için olan mamalarını tercih edebilirsiniz.


 

  1. Yaş köpek maması

Köpeğinizi kuru mamayla besleyebileceğiniz gibi yaş mamayla da besleyebilirsiniz. Veya normalde kuru mama verebilir ve arada yaş mama yemesini isteyebilirsiniz. Bu durumda kaliteli bir yaş mama tercih ederek küçük dostunuzu mutlu edebilirsiniz.

N&D Pumpkin Yaban Domuzu, köpekler için ideal bir yaş mamadır. İçerisinde yapay koruyucular bulunmayan, işlenmemiş, hassas buharlı pişirmeden geçmiş ve BPA içermeyen bu mama ile hem köpeğinizin karnını doyuracak hem de vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacaksınız.


  1. Köpek şampuanı

Bildiğiniz gibi köpekleri düzenli olarak yıkamak gerekir. Hatta köpeğiniz ilk kez eve geldiğinde de onu nazik bir şampuanla yıkadığınızdan emin olmalısınız. Köpeğinize uygun bir şampuan seçtikten sonra ılık suyla iyice durulayarak banyo yaptırabilirsiniz.

Karlie Aynısafa Çiçeği Ballı Köpek Şampuanı, köpekler için özel tasarlanmıştır. Tüm köpek türleri için uygun olan bu şampuanı köpeğinizin tüylerini temizlemek ve onlara bakım yapmak için kullanabilirsiniz. Şampuanı tüylere bolca döküp yaydıktan sonra ılık suyla iyice duruladığınızdan emin olun.


 

  1. Tüy fırçası

Köpeğiniz eve ilk geldiğinde onu yıkadıktan sonra taramak isteyebilirsiniz. Kaliteli bir fırça yardımıyla köpeğinizin tüylerini nazik ve etkili bir şekilde tarayabilirsiniz.

Furminator markasının kısa tüylü köpekler için özel olarak tasarlamış olduğu tarak ile köpeğinizin tüylerini ona zarar vermeden rahatlıkla tarayabilirsiniz. Köpeğiniz kısa tüylüyse markanın bu ürününü kullanabilir, uzun tüylüyse de yine aynı markanın buna özel tasarlanmış fırçasını tercih edebilirsiniz.


 

  1. Diş macunu

Köpeklerin dişlerinin fırçalanmasının, ağız sağlığı açısından önemli olduğunu biliyoruz. Ancak ilk kez fırçalayacağınız zaman bunun zor bir iş olduğunu düşünebilirsiniz. Yine de pes etmemeli ve uygun bir diş macunuyla köpeğinizin dişlerini fırçalamayı denemelisiniz.

Trixie Köpek Diş Macunu, köpeklerin ağız sağlığı için özel olarak tasarlanmıştır. Plak oluşumunu önlemek, sağlıklı dişler ve temiz kokan ağız için gerekli olan bu diş macununu hoş aroması sayesinde köpeğinizde kolaylıkla kullanabileceksiniz.


 

  1. Mama ve su kabı

Köpeğiniz için mama ve su kabı alırken bunların dayanıklı ve güvenilir malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin. Bu durumda en iyi seçenek paslanmaz çelik olmakla birlikte seramik kapları da tercih edebilirsiniz.

Pawise Ahşap Standlı İkili Çelik Mama & Su Kabı Seti ile kedinizin hem mamasını hem de suyunu bir arada bulundurabilirsiniz. Çelikten üretildiği için kedinizin sağlığı bakımından güvenli olan bu kaplar, standlı olması sayesinde kedinizin mamasını ve suyunu çok daha rahat bir şekilde tüketmesine yardımcı olacaktır.


 

  1. Ödül maması

İlk kez köpek sahiplenecekseniz, basit içeriğe sahip ödül mamaları tercih edebilirsiniz. Bunun için içerisinde kurutulmuş tavuk, hindi ve sığır eti içeren ödül mamalarına bakabilirsiniz.

Gimdog Mordimi Burgu Çubuk Kemik, köpekler için mükemmel bir ödül mamasıdır. Yüzde yüz hayvan derisinden üretilmiş olan bu ödül mamaları, köpeğinizin kemirme ihtiyacını giderecek ve daha sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmasına yardımcı olacaktır.


 

  1. Boyun tasması

Köpeğiniz eve geldiğinde boynuna takmak için bir tasmaya ihtiyacınız olacak. Tasmayı hem köpeğinizi gezdirmek için kullanabilir hem de kaybolma ihtimaline karşın üzerine isminin ve telefon numaranızın yazdığı bir künye takabilirsiniz.

Doggie Boyun Tasması, el işçiliği ile üretilmiştir ve doğal malzemelerden imal edilmiştir. Kauçuk dolgulu pedi, su geçirmez yapısı ve aşınmaya karşı dayanıklı olması sayesinde köpekler için ideal olan bu tasma aynı zamanda şık bir görünüme sahip.


 

  1. Köpek yatağı

Köpeğiniz eve geldiğinde yatacak rahat bir yer arayacaktır. Ona ihtiyacı olan rahatlığı ve konforu sunmak için köpekler için özel olarak tasarlanan yatakları tercih edebilir ve küçük dostunuzu mutlu edebilirsiniz.

Viscopet Premium Ortopedik Visco Dolgulu Köpek Yatağı, tüylü dostunuzun üzerine yattığında ağırlığının eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. İçerisinde visco akıllı sünger bulunan bu yatakta tüm köpekler rahat edebilecektir. Tüy tutmayan ve kolay silinebilen kumaşa sahip bu ortopedik yatağı uzun yıllar güvenle kullanabileceksiniz.


 

  1. Çiğneme oyuncağı

Çiğneme oyuncakları, köpeklerin ağız ve diş sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle köpeğiniz eve gelmeden önce ona çiğneme oyuncağı alarak tüm ihtiyaçlarını elinizin altında bulundurduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Trixie Köpek Oyuncağı Lateks Ördek, köpeklerin çiğnemesi için uygun ses çıkaran bir oyuncaktır. Ancak genel olarak köpeğinizi oyuncaklarla bırakırken dikkatli olmanız gerekir. Bu nedenle köpeğinizin oyuncağı gözünüzün önünde çiğnediğinden ve oyun bittikten sonra kaldırdığınızdan emin olun.