İstanbul’un En İyi 13 Kahvaltı Mekanı

İstanbul’un En İyi 13 Kahvaltı Mekanı

İstanbul bir masal şehri, bir metropol, bir Avrupa kenti… Sabahı, akşamı, gecesi, gündüzü ayrı bir dünya, bambaşka bir yaşam. Bu büyük şehirde nerede, ne yapılır, nasıl daha uygun ücretle, en kaliteli hizmet alınır bilmek lazım. Hele ki günün dopinginin anahtarı kahvaltıya özel bir sayfa açmak lazım. Bu büyük şehirde en iyi ihtimalle haftanın 5 günü sabahın kör vaktinde işe gidenler için kahvaltı bir simit, bir poğaçadan ibaret. İşte bu sebeple dört gözle beklenir hafta sonu ya da tatil günleri. Zira enfes bir kahvaltı, kısa zaman içine sığdırılamayacak kadar değerlidir. İstanbul’da da hafta sonunuzu bayrama çevirecek bir kahvaltı için size hem elit hem de her damak tadına uygun alternatifler sunuyoruz. Siz de daha önce deneyimlediğiniz ve beğendiğiniz mekanları sayfa altına yazabilirsiniz.

 

Namlı Gurme – Karaköy

Karaköy’de enfes bir kahvaltı yapmak isteyenlerin uğrak mekanı Namlı Gurme. Özellikle hafta sonları biraz kalabalık olduğu için 15-20 dakika beklemek gerekse de, sonrasında tadılacak yiyecekler bunu unutturacak nitelikte. Tek kişilik kahvaltı tercih edilen ürünlere göre 25 ile 40 lira arasında değişmekle birlikte Namlı Gurme’nin 6 yıl üst üste “En İyi Kahvaltı Mekanı” seçildiğinin de altını çizmekte fayda var.

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi – Çengelköy

Çengelköy’de müzevazi, ancak nezih bir çay bahçesinde kahvaltı yapmak isteyenler Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne gitsin. Mekanın menüsündeki ürünlerle kahvaltı yapılabildiği gibi, herkes kendi simidini, poğaçasını, kahvaltılıklarını alıp orada kahvaltı yapabiliyor. Deniz ve Boğaz manzarası eşliğinde dev gibi çınarın altında gayet uygun ücretlerle kahvaltı yapmak mümkün.

Cafe Nar – Rumelihisarı

İstanbul’da yaşayan ya da gezmek için İstanbul’a giden herkesin uğrak yerlerinden birisidir Rumelihisarı. İşte kahvaltı saatlerinde Rumelihisarı’na gidecek olanlar için çok şık ve şirin bir alternatif olarak Cafe Nar’ı öneriyoruz. Deniz kenarında Boğaza karşı kahvaltı yapmak isteyenler, Türk mutfağının enfes kahvaltılık ürünlerini Cafe Nar’da tadabilirler. Tek kişilik kahvaltı fiyatlarının 20-40 arasında değişebildiği esnek menüler ve her yerde bulunmayan ilginç tatlar misafirleri bekliyor.

Kaymakçı Pando – Beşiktaş

Beşiktaş’ın 100 yılı geride bırakan kahvaltıcısı Kaymakçı Pando, uygun ücretleri ve eşsiz balı, kaymağı, söğüş ve yumurtası ile her daim favori olmaya devam ediyor. Tek kişilik kahvaltının 20-25 liraya mal olduğu Kaymakçı Pando, yolu Beşiktaş’a düşenlerin uğrak kahvaltıcısı.

Mangerie – Bebek

İstanbulun en iyi mekanlarının yaratıcısı Elif İlder’in kurucusu olduğu Mangerie, Bebek’te teras katında deniz manzarası eşliğinde nefis bir kahvaltı sunuyor.Mangerie Fransız ve Amerikan mutfağının en iyi örneklerini, İstanuldaki en iyi malzeme ve sunumla sunan ender mekanlardan.  Sabah 8 ve geçe 12.30 arasında açık olan mekanda sadece kahvaltı değil, ızgara ürünleri de mevcut.   Taze sıkılmış meyve suları, zengin menü seçeneği ile Bebeğin en iyi mekanlarından Mangerie’nin terası herkese açık. Yalnız her daim dolu olduğu için minimum 15 dakika beklemeyi göze almalısınız. Ayşe Tolga İyi Yaşam  ne der, bizce buna fazlasıyla değer.

Kirpi Cafe – Koşuyolu

Koşuyolunun en eski mekanlarından Kirpi kafe son yıllarda yatırımcı alarak dekorasyon, menü ve servis kalitesini artırarak Asya yakasının en iyi kafelerinden biri olma ünvanını koruyor. Dünya mutfağından kahvaltılıkların ve yemeklerin sunulduğu Kirpi Cafe, Koşuyolu’nun uğrak kahvaltı mekanlarından birisidir. Alkollü, alkolsüz menü seçeneklerinin sunulduğu Kirpi Cafe’de farklı damak tatları için kahvaltı çeşitleri ve müdavimleri için de enfes meze çeşitlerini bir arada sunmaktadır. Diğer kahvaltı mekanlarıyla karşılaştırıldığında ücretleri bir tık fazla olsa da, sunulan nezih hizmet memnun edicidir.

Van Kahvaltı Evi – Cihangir

Van Kahvaltı Evleri Türkiye’nin pek çok yerinde şubesi olan ve tadanın bir daha tatmak istediği lezzet deryası. Van kahvaltısının dillere destan lezzetleri, Cihangir’deki Van Kahvaltı Evinde de mevcut. Kişi başı 25-35 lira ödeyerek eşsiz lezzetlerle nefis bir kahvaltı yapılabilir.

Nişantaşı delicatessen

Bebek Mangerie sahibesi Elif Yalın’ın 2. mekanı Delicatessen bizce Nişantaşı ve İstanbulun en iyi braserilerinden.  Avrupa ve Amerika mutfağından seçkin tabaklarla ve mekana da ismini veren Fransa’nın şarküteri kültürünü, Türkiye ve dünyadan getirttiği peynir ve şarküreti ürünleriyle zenginleştidiği şahane menüsünü özellikle kahvaltılarını çok beğeneceğinize eminiz

.

Big Chef’s – Tarabya

Big Chef’s, Tarabya’da denize nazır bir kahvaltı yapmak isteyenler için şirin bir alternatif. Açık büfesinde vejetaryenden et severe herkesi memnun edecek çeşitlilikte alternatifin olduğu büfesi,  İlgili ve naif personeli, zengin kahvaltı menüleriyle Big Chef’s açık büfe kahvaltıyı şiddetle öneriyorum.

Emek Cafe – Yeniköy

Yeniköy’de deniz manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak isterseniz, özellikle enfes menemenini ve pastırmalı yumurtayı tavsiye ediyoruz. Bir hafta sonu kahvaltısı için bol çeşit ve uygun ücret arayanların Emek Cafe’ye uğramasında fayda var. Ayrıca Beşiktaş’tan Sarıyer’e kadar olan güzergahta denize nazır kahvaltı yapılabilecek tek mekan olması da yolu buradan geçenlerin Emek Cafe’yi tercih etme sebeplerindendir.

Brasserie Polonez – Caddebostan

Brasserie Polonez hem kahvaltı hem de ızgara menü seçenekleriyle hizmet sunuyor. Özellikle kahvaltılık çeşitlerinin pek çok kahvaltıcıdan çok daha zengin olduğunu söylemek mümkün. Fiyatları Caddebostan ortalamasının biraz üzerinde olan Brasserie Polonez, temiz ve kusursuz hizmeti dolayısıyla tercih edilmeye değer.

Bebek Happily Ever After 

Happily Ever After, sıcak atmosferi güler yüzlü servisi ve harika menüsüyle iyi bir yürüyüşten sonra kahvaltı için mükemmel bir mekan. Sahibesi Ayşe Kucuroğlu’nun ince zevkiyle oluşturulmuş menüde tostlardan sporculara özel omletlere, organik meyve sularından kruvasana Türk ve dünya mutfağından seçkin tatları bulmanız mümkün.

Rumeli Hisar Nezih

Serpme kahvaltıyı hiç böyle etmediniz. Her biri Türkiyenin dört bir köşesinden gelen harika yöresel kahvaltılıklar, Antep bölgesinin meşhur bakır sahanlarında sunuluyor. Pişiden, gözlemeye, çeşit çeit kahvaltılık sürekli olarak önünüze getirliyor. Her bir masaya minimum 15 çeşit kahvaltılık getirildiği Nezih Rumelihisari aynı zamanda İstanbulun en eski kebapçılarından. Bizce İstanbul kahvaltılarınında her zaman listemizin ilk sıralarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir