© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Japon Kadınlarının Her Daim Zayıf Olmalarının 8 Nedeni

Japon kadınlarının hepsinin zayıf olması tabii ki sadece genetik özelliklerden gelmiyor. Japon kadınları hareketli ve sağlıklı yaşıyor. Beslenmelerine gelenek olarak özen gösteriyor ve tabii zayıf kalıyorlar. Ayrıca zayıf nesiller yetiştiriyorlar. Hepsi bu…

O zaman şimdi Japon kadınları neden bu kadar zayıf size listeleyelim.

Küçük tabak ve küçük porsiyon kuralı

Japon halkı çok zorluklardan geçmiş, savaşlar ve yokluklar yaşamış bir halk. O zamanlardan kalan yoklukta beslenme ve zamanla oluşan az her zaman iyidir kuralı onlar için çok önemli. Bütün öğünlerde küçük tabaklarda, küçük porsiyonlarla besleniyorlar ve asla fazlasını istemiyorlar. Mideleri yıllardır bu düzene alışmış. Örneğin tipik bir Japon yemeği; miso çorbası, küçük bir parça balık, pişmiş sebze, tofu ve salata, her zaman bir kase haşlama beyaz pirinç ve yeşil çay eşliğinde servis ediliyor.

Ekmek yerine haşlanmış pirinç

Japon halkı ekmek nedir bilmiyorlar. Dolayısıyla hayatlarında unla yapılmış hiçbir şey yok. Son derece sağlıklı olan unsuz beslenmenin en güzel örneği Japon kadınlarıdır. Ekmek yerine sadece küçük bir kase haşlama pirinç onları tok tutmaya yetiyor.

Kalorisi az beslenme

Japon halkı sadece ana öğünlerde besleniyor. Bu öğünlerin haricinde hiçbir Japonu elinde atıştırmalıkla yollarda göremezsiniz, çünkü bu onlarda pek hoş karşılanmıyor. Çalışırken de masalarında yemek yemeleri ayıp karşılanıyor. Yemek bir seremoni ve oturarak yavaş yavaş hazmedilerek uzun süreli sofralarda yenmeli. Zaten az kalorili haşlanmış sebze ya da balık tüketen Japon kadınları da kilo almıyor. İşlem görmüş, paketli ve fast food yiyecekler hiç kabul görmüyor. Balık ağırlıklı beslenen Japonlar, Omega-3 yönünden de zengin besleniyorlar. Şeker zaten dünyalarında yok.

Herşey zamanında güzel

Japon kadınları mutfaklarına asla mevsiminde yetişmeyen sebzeleri ve meyveleri  sokmuyor. Her sebze ve meyve hangi mevsimde doğal olarak yetişiyorsa onlar tercih edilerek yemekler yapılıyor. Bu durum restoranlarda da aynı şekilde geçerli. Batıdan etkilenme yaşansa da Japon halkı kendi gelenek ve göreneklerine göre yaşamaya ve de beslenmeye özen gösteriyor. Bu nedenle Japon kadınları zayıf ve tabii yetiştirdikleri nesiller de…

Tatlı olmadan yaşamak

Japonlar öğünlerinde gayet güzel ve çeşitli yemek yiyorlar. Zaten azla yetinen bir toplum oldukları için de yedikleri ile doyuyorlar. Bizim gibi yemek üzerine tatlı ve kahve dertleri yok. Zaten hayatlarında şeker yok! Japonya’da bildiğimiz gibi bir tatlı kültürü yok. Hatta onlarda tatlının yerini meyveler almış.

Dolayısıyla yemek üzerine tatlı yeme alışkanlığı olmayan Japonlar, sadece yemeklerden sonra içtikleri yeşil çayın yanında çok hafif ağızlarını tatlandıracak kadar ufak düşük yağlı ve şekersiz tatlıcıklar tüketiyor. Tatlı porsiyonlarının da bir lokmalık olduğunu da unutmayın. Japon kadınları neden zayıflamıyor limdi daha net oldu değil mi?

Pişirme teknikleri önemli

Japon kadınları yemeklerini yaparken sadece haşlama, buharda pişirme ve ızgara tekniklerini kullanır. Bir Japon kadınına yağ nerede diye soramazsınız, kullanmaz. O yüzden pişirme teknikleri de son derece sağlıklı. Kızartma yok, salça tereyağ yok. Balıklar buharda pişiyor, pirinç suda haşlanıyor. Hatta ızgara bile çok az tercih ediliyor. Sonuçta vücuda sağlıkla pişen yiyecekler giriyor.

Her yere yürümek

Japonlar her zaman hareketli ve her yere yürüyerek ulaşmayı tercih ediyorlar. Çok uzun mesafelerde de otobüs ya da tren kullanıyorlar. Arabaların içine tıkılmaktansa açık havada yürüyorlar. BU da onların zaten yediklerini de yakmalarına imkan sağlıyor. Asansör kullanmıyorlar, merdivenler tıka basa doluyor. Her işlerini kendileri yapıyor, evlerinde hizmetçi bulmak neredeyse imkansız. Çünkü Japon kültüründe kadın evinin her işini kendi yapar. Bunlar gerçekten zayıf kalmalarında önemli etkenler…

Sushi nerede?

Peki şimdi de neden sushi yemiyorlar diyeceksiniz? Japonların her öğünde en az 1 kere sushi yedikleri bir efsanedir. Japonya’da sushi doğumgünü, yılbaşı ya da mezuniyet gibi özel davetlerde yeniliyor. Tabii ki sushiden başka yemekler de var! Ama düşünün davetlerde bile en sağlıklı yiyeceklerle besleniyorlar.

Japon kadınları gibi “asla yağlanmamalı ve asla yağlamamalı” sözü için sizin de Japon tarzı yemek pişirmeye ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey, diyetinize daha fazla balık, sebze ve meyve, yeşil çay ve belki de tofu ve haşlama pirinç eklemek ve çok daha küçük porsiyonlarda servis yapmaktır. Bir de sokaklarda asla atıştırmalık yemeyin. Sonuçlara siz de şaşıracaksınız.

Japon Kadınlarının Her Daim Zayıf Olmalarının 8 Nedeni” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Miniş dedi ki:

    Oralarda çikolata satılmıyorsa nasıl yemezler anlamıyorum yaa nasıl

  2. Miniş dedi ki:

    Yanlış yazdım bak naaıl şoklandıysam çikolata satılmıyormu marketlerde almıyorlarsa helal olsun

  3. Melike dedi ki:

    Vallahi gidip gördüm, aynen dediğiniz gibi her şey.. İki ay orda kalsam, 20 kilo verir dönerim herhalde..Tatlı dedikleri şey de, adı tatlı, 40 yıl tatlısız kalsam yine de onları yemem, tatsız tuzsuz garip bir şey.. Bizdeki mutfak hiç bir yerde yok…😀😁 Ama yine de o kültürde yaşamaya alışabilmek isterdim bir çok açıdan..