Bir çok durumdan kadınların gücü hiç bu kadar fazla olmamıştı. Biz kadınlar, artık ofislerin patronu, cinsel şiddete karşı tavır alan aktivistler, eşit koşullara sahip olmak için grev yapan insanlarız. Bu kadar güçlü olsak da, konu cinsel tatmine gelince biz hala isteklerimizi belirtemiyoruz.

Cinsellikle ilgili 7255 öğrenciyle ve 22 farklı okulla yapılan bir araştırmaya göre, 10 kadından 9u istemedikleri cinsel davranışları partnerleriyle gerçekleştirip, 10 kadından 8i partnerinin zevkini kendi zevki önüne koyduğunu belirtmiş.

Eğer hiç cinsel tatminizi ön plana atmadıysanız, yalnız değilsiniz. Bir çok kadın seksin amacının partnerini tatmin etmek olduğunu düşünüyor. Böylelikle, kendi ihtiyaçlarından feda edip, partnerleriyle ilgileniyorlar. Aslında yapmamız gereken, erkeklerin değil, kendi ihtiyacımızı ön plana almak. Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?

Bunu yapmak için, öncelikle sizi tatmin eden durumları bulun. Hangi durumların sizi baştan çıkardığını bulun. Partnerinizle ihtiyaçlarınız hakkında konuşun ve ondan size yardım etmesini isteyin.

İkinci olarak kendi vücudunuzu siz tanıyın. Cinsellikte kendinizi rahat hissetmek için, kendi vücudunuzu tanıyın böylelikle daha rahat hareket edebilirsiniz.

Üçüncü olarak, cinselliği performans bazlı bir aktivite olarak görmeyin, ondan zevk alın. Endişelenmeden, anı yaşayın ve tatmin alma hissinizi arttırın.

Dördüncü olarak, her sekse orgazm olamayacağınızın farkına varın. Sekste keyif almaya bakın ve asla keşfetmeyi bırakmayın. Aynı zamanda yakınlıktan duyduğunuz keyfi çıkarın, bu sizi orgazma ulaştırmasa da problem olmadığını unutmayın. Cinselliği sadece orgazma göre kategorilemeyin, partneriniz hakkında öğrenin, onla bağlanın, vücutlarınızı tanıyın, hormon değişikliklerinizle nasıl tatmin olduğunuzu fark edin.

Son olarak, yatak odanızda kendi sezgilerinize güvenin. İhtiyaçlarınızı, isteklerinizi karşılayın ve bunları açık bir sözle dile getirin.