Cinsellik vücudumuzun fiziksel ihtiyaçlarındandır. Sağlıklı bir cinsel yaşam ise iyi yaşamın olmazsa olması, hepimiz için önemli ve gerekli.  Dünyanın uzunca bir süredir erkek egemen sistemde olması kadınların cinselliğini görmezden gelmiş ve bastırmıştır. Kadınların cinsellikte en çok nelerden zevk aldığı, nelerden hoşlandığı genellikle bilinmez ya da bilinmek istenmez. Zira görsel medyada, sohbetlerde seks hep erkeklerle bağdaştırılır, erkek merkezli konu olarak dillendirilir. Ancak bir erkeği kadına bağlayan temel nokta nasıl ki cinsellik, seks ise, aslında kadın için de bu durum aynıdır. Bu bağlamda pek çok ilişkinin, evliliğin bitme sebebi olarak çok sayıda başka sebepler gösterilse de çoğunda temel sebep kadın için cinselliğin, cinsel hazzın, cinsel çekimin bitmiş olmasıdır. İşte bunun önüne geçebilmek için öncelikle kadının kendi cinsel haz noktalarını bilmesi, tanıması, sonrasında partnerini yönlendirmesi gerekir.

Bunun için iyi ve doğru bir ön sevişme, doğru noktalara yeterli temasla cinsel haz ve sonrasında dokunuşlarla desteklenen orgazma ihtiyaç var. Aynı bağlamda akıldan çıkarılmasın ki; kadınların orgazm olmak için ihtiyaç duydukları süre, erkeklerden daha uzundur, kadınların vücudunda erkeklerden çok daha fazla erojen nokta vardır ve sevdiği, onay verdiği, değerli hissettiği partneriyle yaşadığı cinsellik kadınları için her anlamda yaşam kaynağıdır. Orgazm kadın için yaşam kaynağıdır. Peki zevk noktaları ve cinsellikten daha fazla zevk alabilmek için nelere dikkat edilmeli?

  • Her şey beyinde başlar

Tüm zek veren faaliyetler gibi sevişmekte zihnimizde başlar. Yeme, içme, sevişme, gezme, eğlenme hemen her türlü eğlenceden, yaşamdan zevk alabilmenin temeli beyindedir. Beynimiz neye hazırsa, vücudumuz da kendini onun için hazırlar. Örneğin şehvet dolu bir bakış, cinsellik içeren, çekici sözler beyni cinselliğe, bedensel arzuya hazırlar ve vücut da karşısındakini ister. Ancak burada asla kaba değil, aksine kibar, nazik ve davetkar sözler, bakışlar kullanılmalıdır.

  • Saçlar kadın için çok önemlidir

Bir kadın kaç yaşında olursa olsun, ister bir bebek, bir çocuk, isterse 40 yaşında bir anne saçlarına dokunulmasına bayılır. Bazen melankolik bir aşık, bazen masum bir sevgili, bazen de her şeye hazır bir dişi işte bunlardan hangisi ile beraber olacağı aslında partnerin kontrolündedir. Zira kadının saçlarına şefkatle ya da şehvetle dokunan, saçlarının kokusunu içine çeken bir erkek çoktan o kadını kazanmıştır. Bu bakımdan bir kadını baştan çıkartmanın en kolay yollarından birisinin saçlarını okşamak, koklamak, nefesini kadına hissettirmek olduğunu belirtmekte fayda var.

  • Kadınların boynu çekim merkezidir

Bir önceki maddede belirttiğimiz gibi saçları okşamak, koklamak, sıcak nefesini hissettirmek kadın için cazip ve çekici bir yaklaşımdır. Bunun ardından saçları yavaşça kenara alıp boynu öpmek, nefesini boynunda hissettirmek kadında cinsel dürtüleri uyandırmak için temel yaklaşımlardır. Boyna yumuşak öpücükler, sıcak bir nefesle yaklaşmak sevişmeyi çok daha cazip kılacaktır. Ancak unutmayın kadınlar, her şeyin ölçülü olasında yanadır, beklenenden az olması tatminsizlik, fazla olması da itici bir his getirir. Bu bakımdan ön sevişme esnasında böyle küçük dokunuşlar, öpücükler artı puan, getirirken bunun çok fazla uzaması ise negatif etki yaratabilir.

  • Sırtınızdaki gizli hazine

Erkekler sevişmede sadece belli alanlara odaklanır, dudaklar, cinsel organ ve göğüslere konsantre olur. Çünkü bu noktalar aslında erkeğin erotik bulduğu noktalardır, ancak kadın vücudundaki sinir uçları pek çok farklı noktayı erojen hale getiriyor.  Boyun, sırt, bacaklar, ayaklar, omuz başları kadının hassas yerleridir. çoğu zaman eller çok önemlidir. Özellikle sırta yumuşak bir masaj , yumuşak ateşli öpücükler ve okşamalarla  kadına çok büyük zevk vermeniz ve sevişmeye hazırlamanız demektir. Zira sırt bölgesi kadının en çok tahrik olduğun alanlardan birisidir.

  • Dudaklar, hem öpüşmek hem de dokunmak için önemli

Kadın sekste dudaklarını sadece öpüşmek için değil, zevk almak, partnerine zevk vermek için de kullanır. Bunun için ön sevişme esnasında erkeğin doğru dokunuşları yapması gerekir. Ön sevişme esnasında erkeğin kadının dudaklarına nasıl dokunması gerektiğini bilmesi, yumuşak, ancak kararlı dokunuşlar yapması çok önemlidir. Parmaklarla yapılan bu dokunuşların ardından, doğru yerde, doğru şekilde nefes alarak gerçekleştirilen şehvetli öpüşmeler de vücudun, seksin ısısını artıracaktır.

  • Meme uçlarında hazzın sonu yoktur

Erkeklerin kadınlara haz verebilmelerinin en kolay yoludur meme uçlarına dokunmak. Ayrıca kadının hissettiği hazzı daha görünür hale getiren sivri meme uçları her iki taraf için de çok önemlidir. Ön sevişme esnasında meme uçlarına doğru dokunuşlar yapan erkekler, karşılıklı hazzın kapısını açmış olurlar. Zira kadın zevk almaya başladığında partnerine zevk vereceği kesindir. Özellikle de kadın orgazm olmak üzereyken dudaklarla, parmak uçlarıyla memelere temas etmek kadının bu seksten hiç vazgeçememesi için önemli bir sebeptir.

  • Kadının U noktasına temas edin

Kadının idrar yolunun her iki yanında bulunan dokular cinsel açıdan tahrik olmaları için çok önemlidir. Kadınların çoğunluğu bu U noktasına dokunulmasından çok hoşlanır ve tüm cinsel ilişki boyunca almadıkları zevki buradan alırlar. U noktası tam olarak vajinanın üst bölümündedir ve buraya dokunulması, erkeğin cinsel organının buraya temas ettirilmesi kadına inanılmaz zevk verir.

  • Çok bahsedilen G noktası önemlidir

Ne zaman kadınların cinsel hazzından bahsedilse, hep bir G noktası konusu geçer. Peki ama neresidir bu G noktası? Hakkında çok fazla bilgi olmasına rağmen kadınları G noktasının, vajinanın üst duvarında girişten yaklaşık olarak 4 santimetre sonrasında olduğuna inanılır. Bu G noktasına dokunulduğunda kadınların prostat bölgesine dokunulduğu düşünülür. Bu noktaya G noktası adının verilme nedeni de bu haz alanını keşfeden kişi olan Dr Grafenberg’in adının baş harfinin G olmasıdır. Tam olarak G noktasının neresi olduğu bilinmese de vajina bölgesindeki tüm alanlara dudakla ya da parmakla veya penisle temas etmek kadının cinsel hazzını artıracaktır.

  • Klitorisi asla unutmayın

Bir önceki maddede de bahsettiğimiz üzere kadınlarda vajina ve çevresindeki tüm dokular kadınların cinsel hazzı için kilit noktalardır. Bunlardan birisi de Klitoris bölgesidir. Bazı kesimler Klitorisin kadın cinselliğinin merkezi olduğunu düşünürler. Klitorisi uyarmayı bilen erkek bir kez değil, defalarca kadının orgazm olmasını sağlayabilir, kadını kendisine bağlayabilir. Klitoris; üstte ve yanlarda iç dudaklarla çevrilidir, alt kısmında idrar deliği bulunur ve bunun altında da vajina girişi vardır. Kadın için zincirleme, üst üste haz yaşamanın odak noktası olan Klitorisi tanımayan erkeklerin kadını tatmin etmeleri çok da mümkün olmamaktadır. Eğer bir kadınsanız, klitorisinizi bulmak için bir aynanın karşısına geçin ve vajinanızın en üstüne yer alan küçük çıkıntıyı keşfedin. Zevk çıkıntısı da denilen bu bölge sinir uçlarının en yoğun olduğu bölgedir.

  • Kalçalar hem ön sevişmenin hem de orgazmın temelidir

Nasıl ki erkekler yeni tanıştığı bir kadında ilk önce gözler, dudaklar ve kalçalara dikkat ediyorsa sekste de kadın için kalçalara dokunmak önemlidir. Ön sevişme esnasında kadının kalçalarına dokunan, kalçalarını okşayan erkekler kadında cinsel isteği artırır. Özellikle orgazm esnasında kalçaların sıkılması kadını orgazmın, zevkin doruklarına çıkarır. Bu bakımdan kalçalar sadece erkek için değil, kadın için de sekste zevkin anahtarıdır.