Herkese merhaba! Yaza fit girmek için sevgili hocam Tuğrul Çağrı Yılmazer ile birlikte sizler için bir egzersiz serisi hazırlamıştık. Kalçaları çalıştırdık, kolları çalıştırdık ama bütün bunları tek tek yapmaktan sıkılan, daha enerjik, daha hareketli bir şey yapmak isteyen insanlar için temposu yüksek, kalp atışlarını hızlandıracak egzersizler de var.

Bölgesel çalışmalar, aslında biraz giriş niteliğindeydi. Önemli olan; kişiye uygun olan egzersizleri seçip bunu özellikle de bir kilo ve yağ kaybı hedefleniyorsa, yüksek yoğunlukta kurgulanmış bir antrenman programı içerisinde uygulamaktır. Bu kez biz de; fonksiyonelliği olabildiğince yüksek olan egzersizleri, bir biri ardına, dinlenmeden, nabzı da yüksek tutarak, fiziksel gelişimi hedefleyen bir antrenman planlaması yaptık. Hadi başlayalım!

  • Deadlift (10 tekrar)
  • Hanging Leg Raise (10 tekrar)
  • Triceps Push Down (10 tekrar)
  • Lunge (10 tekrar)
  • Jump Squat (10 tekrar)

**Tüm turlar tamamlandığında 60 saniye dinlenme molası verip bu seti 3 tur daha tekrarlayın.

Neyi, nasıl yapacağınızı bildiğinizde, yani spor bilinciyle yaptığınız zaman, spor da bir eziyet değil bir keyif oluyor. Tuğrul hocam ile birlikte sizlere verdiğimiz programları harfiyen uyguladığınızda (egzersiz geçmişiniz varsa), ortalama 2-3 ay gibi bir sürede radikal değişimler yaşayabilirsiniz.

Yeni başlayan kişilerin de, uzun bir egzersiz ve sağlıklı yaşam yolculuğunda bunu bir başlangıç olarak görmeleri gerekiyor. Umarım, hepiniz spor yapmaktan keyif alıyorsunuzdur. Ben alıyorum ve bunu sizlerle paylaşmaktan da ayrıca keyif alıyorum. Hocama da çok teşekkür ediyorum. Şimdilik benden bu kadar. Sağlıklı ve fit kalın. Hoşça kalın!