Psişik saldırılar, rüya aleminde ya da gerçek dünyada beden üzerindeki enerjik etkiler olarak kendini gösterebilir. Psişik saldırılar, zihne izinsiz olarak girilmesidir. Bunlar, serbest bir şekilde dolaşan enerjiler ya da ruhunuza girmeye ve zararlı etkiler yaratma veya bilgi almaya çalışan kişilerin çalışmalarıdır.

En büyük savunma aracı sevginin ve ışığın gücü olduğundan ve negatif enerjiler, korku gibi ek negatif enerjiler olması durumunda çoğaldığından korkmamaya çalışın. Bu yazıyı sevgi ve pozitiflik ilkelerini kullanarak korunmak için rehber olarak görebilirsiniz. Bazı psişik saldırılar, bedenlenmiş savaşçı enerjisi ve/veya profesyonel şifacılar ile şamanların yardımını gerektirmektedir.

Psişik Saldırı Belirtileri

  • Kişiyi zayıflatan korku veya kaygı
  • Genellikle saldırıların olduğu kabuslar veya uyku terörü
  • Aşırı yorgunluk
  • Duygusal ya da spiritüel felç
  • Yolunuzu, değerlerinizi ya da akıl sağlığınızı sorgulamak

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

Arınma ritüeli

Çevrenizdeki ve enerji alanınızdaki negatif enerjiyi ve ruhları temizlemek için adaçayı gibi bitkisel şeyler ya da kristaller kullanın. Arınma ritüeli yapmanın pek çok yolu vardır. Örneğin, arınma için beyaz adaçayı ve sweetgrass kullanabilirsiniz. Bunun için beyaz adaçayını yakın ve dumanını tüm vücudunuzun etrafında gezdirin. Sonrasında dumanı tüm evinize, özellikle de uyku terörü yaşıyorsanız yatağınızın etrafına dağıtın.

Kendiniz ve çevreniz için adaçayı ile arınma yaparken zihin gözünüzde sevgiyi ve ışığı bulundurun ve negatif ya da karanlık enerjileri uzaklaştırmaya odaklanın. Sonrasında sweetgrass yakarak aynı işlemi tekrarlayın. Kendinizi ve çevrenizi sweetgrass ile kutsarken pozitif enerjiyi, rehber ruhları, sevgiyi ve tüm güzel şeyleri davet edin.

“Negatif enerjileri serbest bırakıyorum, bu sayede daha yüksek amacıma hizmet edebilirim.”

Kordon kesme ve dünyaya bağlanma

Kordon kesme uygulamalarını gece, dünyaya bağlanma uygulamasını ise gündüzleri yapabilirsiniz. Yatmadan önce kendiniz ve aklınıza gelen bir kişi ya da bir şeyle aranızda göbek deliğinizden çıkan bir kordon hayal edin. Hayali bir makas alın ve kendinizle hayal ettiğiniz dış enerji arasındaki kabloyu kesin.

Kordon kesme yaparken birden fazla kordonu gözünüzün önüne getirebilir ve hepsini tek tek kesebilirsiniz. Sabah uyandıktan hemen sonra ise sizi göbek deliğinizden dünyanın merkezine bağlayan bir kordon hayal edin. Kordon güçlüdür, esnektir, her zaman ve her yerdedir ve besleyicidir. Uyumadan önce kordonları keserken bu niyeti yüksek sesle dile getirin:

“Daha yüksek amacıma hizmet edebilmek için enerjik bağlılıklarımı serbest bırakıyorum.”

Daha güçlü bir ritüel için tuzlu su da kullanılabilir. Çakralarınızdaki tüm enerjik kordonları bir elinizde toplayın. Diğer elinizi kullanarak avcunuz ile vücudunuz arasındaki havayı kesin ve enerji kordonlarını tuzlu suya atın.

Kendinizi ışıkla çevreleyin

Görselleştirme meditasyonları, güçlü koruma ve destek sunmakla birlikte en önemlisi kaynağın sizin içinizde olduğunu hatırlatır. Kalbinizin olduğu yeri beyaz bir alev olarak hayal edin. Beyaz ışık, kalbinizden uzuvlarınıza ve daha ötesine doğru yayılırken kalbinizden çıkan alevin genişlemesini ve büyümesini izleyin. Sizin arkanızdan değil, içinizden gelen büyük ve beyaz bir ışıkla çevrilisiniz. Bu görselleştirmeyi yaparken aşağıdaki mantrayı tekrarlayın:

“İlahi olarak yönlendiriliyorum ve korunuyorum. Ben ışığım. Ben sevgiyim.”

Aura alanınızı güçlendirin

Doğu felsefesinde oldukça önemli olan aura alanı, varlıkların çevrelerindeki titreşim ya da enerjidir. Aura, vücudunuzdan her yöne doğru 7-8 metre kadar uzayabilir ve çakralarınızın hepsinden oluşan renkli bir alandır. Çevrenize bağlı olarak auranız değişebilse de ilahi bir varlık olarak, enerjik bir alan olan auranızın gücünü geliştirebilirsiniz.

Ayakta durduğunuz esnada her bir çakranızın yerlerini ve renklerini ayaklarınızdaki kırmızıdan tepenizde yer alan menekşe rengine kadar hayal edin ve bunların büyük tekerlekler şeklinde daire çizdiklerini düşünün. Bu tekerleklerin varlığınızın etrafında batik boyamaya benzer bir daire oluşturana kadar büyüdüklerini hayal edin. Renklerden biri, auranızın esas rengi olarak ortaya çıkabilir. Bu alanı etrafınızda hayal edin ve alanın her iki taraftaki geçirgenliği kontrol edebileceğinizi unutmayın: İstediklerinizi içeri alabilir, istediklerinizi dışarı yollayabilirsiniz. Bu meditasyon sırasında aşağıdaki mantrayı tekrarlayın:

“Pozitif enerjinin içeri girmesine izin veriyorum ve negatif enerjiyi dışarı yolluyorum. Ben, ışık yayıyorum.”

Rüya çalışması

Psişik saldırılar genelde insanlar uyurken meydana geldiği ve kendilerini uyku terörü ve kabus olarak gösterdikleri için rüyalarınızla çalışmak, psişik saldırılarla başa çıkmak için etkili bir yöntemdir. Bir rüya günlüğü tutun ve uyanışınız ve rüyalarınızla ilgili hatırladıklarınız üzerine düşündüklerinizi not alın.

Uykuya dalmadan önce rüyalarınızı hatırlamayı, rüyalarınızın ışık ve sevgi olmalarını isteyin ve rüyalarınızın sisli manzarasında sizi korumaları için atalarınızı ya da rehber ruhlarınızı çağırın. Ayrıca uykuya dalarken binaural ritimler dinlemeyi deneyebilir ve bu sayede derin bir gevşeme durumuna geçebilirsiniz. Uyumadan önce aşağıdaki mantrayı tekrarlayın:

“Atalar ve rehber ruhlar, lütfen rüyamda bana rehberlik edin ve beni koruyun.”