© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kettlebell egzersizleri

Kettlebell egzersizleri

Image Bu yazıyı 1 dakika 20 saniyede okuyabilirsiniz.

Spor rutininize kettlebell ya da diğer adıyla girya çalışmalarını eklemek rutininizi çeşitlendirmenin iyi bir yolu olabilir, pek çok faydanın yanında gücünüzü arttırabilir ve koordinasyonunuzu iyileştirebilir.

Kettlebell çalışmalarında geleneksel dambıllar ve diğer ekipmanlar yerine dökme demirden toplar kullanılırlar. Bunlara güçlü elcikler monte edilmişlerdir ve böylece tutması ve hareket ettirmesi daha kolay olur. Çalışmalar için iyi birer araç olarak görülürler çünkü ağırlık çalışmalarına daha dinamik bir hızlı hareket tipi sağlarlar, böylece geleneksel ağırlık kaldırmanın başarısız olduğu kalp ritminin arttırılmasına da katkı sağlarlar. Doğru şekilde yapılan kettlebell çalışmaları güç egzersizlerinin yanında kardiyo çalışmalarına da fayda sağlarlar ve kettlebelllerin kapsamlı doğası onları popüler bir araç haline getirir.

Kettlebell ile sallama, pres, snatch ve squat gibi pek çok farklı egzersiz yapılabilir.

Kettlebell çalışmalarının temel faydaları arasında bedenin bütünü için uygunluğu, kasları güçlendirmeleri, esnekliği arttırmaları ve pek çok diğer fayda bulunuyor.

Kettlebell ile yapılan egzersizler kalp ritmini arttırmaya yardımcı olurlar ve yağ yakımını arttırırken yağ profillerini iyileştirecek şekilde metabolizmayı da hızlandırırlar.

Kettlebell egzersizleri yeni başlayanlar için alışması kolay bir yaklaşımdır. Daha başarılı oldukça biraz daha zorlaştırmak için kettlebell ağırlıklarını arttırmak ve repleri değiştirmek de mümkün.

Böyle büyük bir ağırlığı sallamanın getirdiği koordinasyon kabiliyeti, kaslarınızın sınırlarını anlamanızı daha kolay hale getirecek.

Kettlebell egzersizleri çalışan her kas grubuna daha fazla dikkat etmenizi gerektirirler ve bu da kendinize dair farkındalık kazanmanızı ve zihinsel odağınızı arttırmaya yardımcı olacak üretken çalışmalara yol açar.

Bu egzersizler verimlilik için temel olan duruşunuzun daha fazla farkına varmanızı sağlar ve daha iyi bir postür alışkanlığı geliştirmenize yardımcı olur.

Bir kardiyo egzersizi olmasına karşın kasların hızlı gelişimi için kettlebell çalışmaları idealdirler. Diğer ekipmanların ve geleneksel ağırlıkların aksine tek bir kettlebell bile pek çok farklı egzersizi yapmanıza yardımcı olarak bu işi daha uygun hale getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir