“Sadece güneşli günlerde yürürseniz, hedefinize asla varamazsınız.” demiş Paulo Coelho. Ben de buradan yola çıktım sizler için harika kış seyahat önerileri hazırladım.

Malum yaza veda ettik. Kendisinden ne kadar yararlandınız veya hakkını verdiniz mi bilmiyorum ama kışın hakkını vermek için şahane seyahat fikirlerim var. İlk olarak Türkiye’den başlamak istiyorum.

Abant

İstanbul’a yakınlığı, fotografik güzelliği, sakinliğiyle İstanbul’dan çok uzağa gitmek istemeyenlerin ilk sıradaki tercihi oluyor. Her mevsim ayrı güzel olan Abant’ın en güzel mevsimi bence kış. İster trekking yapın, ister piknik… Hatta belki de hiçbir şey yapmadan sadece manzarayı da seyredebilirsiniz.

Periler Şehri

Eminim nereden bahsettiğimi çok iyi anladınız. Masalsı bir doğasıyla Kapadokya yazın olduğu kadar kışın da çok güzel. Aklınıza peri bacalarının karlı görüntüsünü ve balonları getirin, bana hak vereceksiniz.

Edirne

Bir taşla iki kuş vurmak şahane olmaz mıydı? Hem tarihi hem de gurme bir seyahat için Edirne en iyi rotaların başında geliyor. Hem mimariye hem de tava ciğer ve badem ezmesine doymak için aklınızda bulunsun derim.

Eskişehir

Biraz daha içlere doğru ilerlersek, adeta Venedik’in Anadolu şubesi olan Eskişehir kışın tüm şahaneliğiyle emrinize amade olacaktır. İsteyene gece hayatı isteyene tekne gezileriyle tüm ailenizi mutlu edebilirsiniz.

Çamlıhemşin

Karadeniz’e gitmeden olmaz. Yeşilin her rengi, doğanın tüm güzelliği ve havanın en temiziyle bir randevu isterseniz Çamlıhemşin’den iyisi yok. Yalnız yağmurluksuz bu yolculuğa sakın çıkmayın!

Pekala, gelelim yurtdışı alternatiflerine…

Ben soğuk sevmem diyenlerimiz için Survivor’ıyla ünlü Dominik Cumhuriyeti, Amerika’ya kafa tutarak dünyaya nam salmış Küba, balayılarının değişmez adresi Maldivler, alışveriş cenneti Dubai sizi tüm sıcaklığıyla bekliyor olacak. Hepsinin de birbirinden güzel olduğuna eminim.

Ayrıca kayak için Polonya, Romanya, Bulgaristan, İsviçre, Avusturya tüm kapılarını açmış bizleri bekliyor.

Umarım aileniz ve sevdiklerinizle şahane bir tatil yapma şansınız olur. Zaten bir arada olduktan sonra nereye gitseniz dünyanın en güzel yeri orası değil midir?

AYŞE TOLGA