Uzun saçlar her daim moda olsa da, kısa saçların yüze ve görünüme kattığı trend hava kesinlikle tartışılmaz. Kısa saçlıların makyajı, kaşı, kirpiği çok daha fazla göze çarpar, kısa saç kesinlikle bir farklılık, sıra dışı bir hava katar. Ancak hangi yüz şekline hangi model kısa saçlar daha uygun oluyor ya da kısa saçlar için nasıl daha sıra dışı modeller denenebilir diye bir bakmak lazım. Saç bizim tarzımızı ortaya koyan en önemli imgelerin başında geliyorsa, kısa saçlarla tarzımızı ve farkımızı ortaya koymak lazım değil mi?

Kısa saçlar bahsedilince genellikle fönlenmiş düz saçlar akla gelir. Oysaki plaj havası veren dalgalar sadece süper uzun saçları olanlar için değildir. Kısa ve doğal dalgalı saçlar, kesinlikle idare etmesi ve şekillendirmesi kolay modeldir. Kısa ve dalgalı saçları olan ünlülerden esinlenen görünümler, kestirdiğiniz saçlarınızı daha çok sevmenizi sağlamak, görünümünüze olan güveninizi güçlendirmek için tam olarak ihtiyacınız olan şey. Kısa saçlarınız için arzunuz ister sahilde dolaşanlar gibi doğal dalgalar olsun, isterse şık ve dümdüz çizgiler ya da resmi görünümlü hafif kabarık modeller olsun. Bu kısa saç modelleri sayesinde sizin uzun saçlıların saçlarını kıskanmanıza gerek kalmayacak.

 • Aşağı doğru kayan peri modeli

Peri modeli saç kesimleri şaşırtıcı derecede çok yönlü kullanıma müsait oluyor. Bu modeli kullanan Clare Foy daha resmi bir görünüm elde etmek için saçlarını biraz fazla yandan ayırmış ve bir tarafa doğru hafifçe kayıyor. Saçınıza bu modeli verdikten sonra sabit kalması için saç jölesi kullanabilirsiniz.

 • Yanlardan basık

Yanlar daha kısa, tepeler hafifçe uzun olan saçlarınızın üstünü saç maşasıyla dalgalandırın ve bir tarafa doğru Retro şekilde yönlendirin, kabartın, yanları ise saç şekillendirici ile bastırın.

 • Yarım topuz

Saçlarınız çok kısa değilse, omuzlara hafif düşer uzunluktaysa yarım topuz saç modeli sizin için çok uygun olacak. Bu ergen saç modelinin sizin için çok genç olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak hazırlanmak için sadece birkaç dakikanız varsa ve harika görünen saçlar istiyorsanız, doğal dalgalı saçlarınız için bu model mükemmeldir. Uzun saçlı kadınlar bunu çok sık kullanıyorken, daha kısa saç modelleri için de şahane bir alternatiftir. Hatta eğer daha ince saçlara sahipseniz, bu stile fazladan dalga ekleyerek saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz.

 • Hacimli gevşek bukleler

Kulakların hemen altında biten saçlarıyla Viola Davis’te görülen yandan ayrılmış model, kısa saçları bob veya lob modele dönüştürmek isteyen herkes için inanılmaz derecede çekici gurur verici bir seçenektir. Bu klasik, ama şık görünümü elde etmek için saça geriye doğru hafifçe kıvrım verin.

 • Kısacık kesilmiş yanlar

Kısa saçlarınızın yan ve alt kısımlarını bu süper sofistike şekilde kısacık kesip, kendinize Tilda Swinton gibi bir hava verebilirsiniz. Üstleri uzun olan saçlarınızı bir tarafa ayırın ve gevşek kıvrımlar verin. Yerçekimine meydan okuyan görünüm için saç şekillendirici kullanabilirsiniz.

 • Kulak arkasında

Hafif uzun kesilmiş peri modeli saçlarınızla bu kolay elde edilebilir stili mutlaka deneyin. Bunun için yapmanız gereken tek şey saçınızı pürüzsüz bir şekilde düzeltmek, derin bir yandan görünüm vermek ve kulaklarınızın arkasına atmak. Omza inen saçlarınıza bu şekilde çok daha ciddi bir görünüm verilebilir.

 • Plaj dalgaları

Plaj dalgaları, sadece uzun saçlılara özgü değildir. Kısa saçlı kızlar da plaj dalgaları ile saçlarını sağa sola sallayabilir. Bir saç maşası veya saç düzleştirici kullanıyorsanız bu görünümü elde etmeniz çok kolay olur.

 • Yerçekimine meydan okuyan bukleler

Saç renginiz ne olursa olsun, tepenizdeki büyük retro bukleler, yanlarda ve arkada modern bir hareket kombinasyonu sayesinde bu görünüm diğerlerinden çok daha farklı bir görünüm katar. Buklelerinizin Pink gösterişli olması için de güçlü saç spreyleri kullanmanız gerekir.

 • Modern kefal

“Kefal” kelimesinin sizi korkutmasına izin vermeyin. Greta Gerwig’in kısa saçlarına bu gevşek bukleler eklemiş hali, orijinal tekrarlardan çok daha düz bir hal verir. Saçların önü bu kadar kısa, hareketli ve dalgalı iken, arka tarafı biraz daha uzundur.

 • Örgülü bob

Eğlenceli bir yan örgü, bob saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmanın kolay bir yoludur. Yüzünüzün güzelliğini açığa çıkarıp saçların önlerindeki bir düzensizliği gizlemek için bu örgü çok basit bir yoludur.

 • Ortadan örgülü

Peri kesimli bir saçın uzama sürecinde çoğu zaman zorlu ve sorunlu olabiliyor. Çünkü orta boydaki peri modeli saçlar ne uzun ne de kısadır. Saç stiliniz artık orijinal olarak tasarladığınız şekilde değildir. Uzama evresindeki saçlarınızı hoş bir model olarak kullanmanın pek bir yolu yoktur. Ancak tam ortaya yapılan bu basit geriye doğru giden örgü, görünümünüzü yenileyecek, çok daha şık bir görünüm verecektir.

 • Pompadour

Pompadour modelinin Elvis Presley ile bittiğini ya da sadece erkeklere uygun olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Muhteşem yüz şeklinizi gösteren dolgun ve yuvarlak bir pompadour ile “ben de buradayım” deyin.

 • Topuz

Tam da tembellere uygun olan bu klasik saç modelinin kısa saçlar için uygun olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bakın bu gayet de mümkün! Hafif yağlanmış saçlarınızı yıkamak için zaman harcamak canınızı sıkıyorsa, kuru bir şampuanı hafif püskürtün ve saçınızı bu topla şekillendirmeyi deneyin.

 • Biraz karışık

Bu hafif ve karışık peri modeli ile içinizdeki masum Fransız kızının çekiciliğini ortaya çıkarın. Sadece saçlarınızın boynunuza değmediğinden emin olun. Bu model kefal değil, daha karışık ve spor bir görünüm isteyenler içindir.

 • Dokulu dalgalı bob

Arkası biraz uzun ve önlerden çok gür, hacimli görünen bir bob modeli var mı? Aradığınız stil burada! Daha ince ve zarif bir tarafı yana ayırırken, diğer tarafı örmeyi deneyin. Yazın saçlarınızı boynunuzdan alarak sizi terlemekten kurtaracağı için de, yaz ayları için mükemmel bir modeldir.

 • Doğal büklümler

Her istediğinizde her an hazır olabilmek için, saniyeler içinde evden çıkıp ofise gidebilmek, ofisten çıkıp özel bir yere gidebilmek için muhteşem bir görünüm ister misiniz? Yüzünüzü en önemli yere koyan, odak noktası haline getiren bu sevimli büklümlü modeli deneyin.

 • Tam kıvırcık

Kısa kesilmiş saçları kıvırmak biraz zor olabilir. Ancak şu resme baktığınızda göreceğiniz bu basit ipuçları kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu stil özellikle de ince saçların daha hacimli görünmesini sağlar.

 • Düz ve pürüzsüz

Saçlarınızı tamamen düz ve pürüzsüz hale getirerek parlaklığını öne çıkarın. Maksimum etki için de güzel bir kedi gözü makyajı yapın.

 • Dokulu kısa bukleler

Kısa saçlar, ille de düz saçlar olmak zorunda değildir.  Belirgin buklelerle saçınıza biraz daha fazla enerji ve hareket katabilirsiniz, saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz.

 • Ortadan ayrılmış ve dalgalı

Hafif kabarık, seksi ve hacim dolu bob saçlarınızı ortadan ayırarak bu klasik kesimi daha sıra dışı hale getirebilir, güçlendirebilirsiniz.

 • Dalgalı ve yandan ayrılmış

Üstleri uzun yanları epeyce kısa saçlarınızın uzun yerlerini hafif dalgalandırarak yandan ayırın ve bakışlarınıza bir gizem katın. Seksi bir dumanlı göz makyajı ile birleştiğinde çok daha göz alıcı olacaktır.

 • Yükseltilmiş peri modeli

Bu stili yapmak için yukarısı uzun olan peri modeli saçlarınıza çok az jöle sürün ve saçlarınızı biraz dağınık hale getirin.

 • Hacimli ve karışık

Kısa ve düz saçları olan kadınların ortak bir şikayeti, gür ve hareketli değil de, dümdüz görünmesidir. Bu kolay stil sayesinde saçınızın daha güzel ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Dalgaya rağmen dokununca yumuşak ve hoş bir dokusu vardır.

 • Kıvrılmış önler

Kısacık kesilmiş saçlarla tıraşlı bir kafa hiç bu kadar havalı olmamıştı. Kristen Stewart saçlarının en öndeki parçalarını geri kıvırarak, biraz tuhaf, ama çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

 • Geriye yapışık

Bob modelinizi yandan ayıran bir stil ile yüzünüzü ön plana çıkarın. Elmacık kemiklerinizi gösterin ve fark yaratın. Görünümünüzün uzun süre korunması için de hafif krem kullanabilirsiniz.

 • Geriye itin!

Saçınızı yüzünüzden ayırmak çoğu zaman büyük bir rahatlama verebilir. Özellikle de sıcak yaz aylarında hacimli saçlarınızı geriye doğru itin. Çok göze çarpmayan nötr makyajla da görünümünüzü tamamlayın. Klasik ve günlük bir görünüm için ideal.

 • Kıvırcık ve kabarık

Bu şık stil ilk yaptığınızda muhteşem görünürken, ertesi gün çok daha güzel görünüyor. Daha eğlenceli bir görünüm için alnınızın yanlarına birkaç buklenin düşmesine izin verin. Her an partiye hazır gibi olacaksınız.

 • Kısa ve keskin

Saçların grileşmesinin yanlış ya da kötü bir tarafı yok! Yeni saç renginizi ve dokunuzu, ön kısımda hafif dağınık ve yanlarda daha düzgün, şık olan kısa saç kesimi ile kutlayın. Önyargılara inat gri ve genç görünmek artık mümkün.

 • Kısa saçta chignon modeli

Ensede toplanan saçlar anlamında kullanılan chignon modeli, kısa saçta da istediğiniz özel stili sizlere verebilir. Bu chignon modeli, kısa veya ince saçlı kızlar için mükemmeldir. Bunun için şık bir saç bandı kullanabilir ve saçlarınıza bukleler verebilirsiniz. Kısa süre içinde enseye şık bir dağınık topuz yapmak harika olabilir.

 • Parmak dalgaları

Bu zarif görünümün hiçbir zaman modası geçmeyecek. Romantik ve ulaşılmaz bir görünüm. Evet, her gün yapmak biraz zaman alıyor olsa da, özel etkinlikler için mükemmel bir seçim olmaktadır.

 • Asimetrik ve parçalı

Bu yan tarafa ayrılmış seksi stil, görünümünüze yeni bir keskinlik ve ciddiyet katacaktır. Yana ayrılan birkaç saç teline hafif dalgalar vererek de hareket katmayı unutmayın. Sade ve zarif değil mi?

 • Gevşek kıvırcık updo

Sırf kısa saçların olduğu için süslü bir kabarık bir modeli kullanamaz mısın acaba? Kısa saçlılar özel bir gece için hazırlanırken olabildiğince kabarık ve kıvırcık bu modeli rahatlıkla kullanabilirler. Yanda tepeye gelişi güzel toplanmış bukleler çok havalı görünüyor.

 • Dümdüz ve aşağı doğru iniyor!

Bazen en şık stil en basit olandır. Saçınızı düzleştirin, ardından yüzünüzün neredeyse yarısını mükemmel şekilde kapatan, kaşlarınıza kadar inen cool bir görünüm için tüm saçları öne doğru tarayın.

 • Hollanda örgüsü

Her mevsimde ve her ortamda işe yarayan büyülü örgülü bir stili ile kısa saçlarınıza romantik bir dokunuş yapın. Aslında yapılışının tamamen karmaşık görünüyor olmasından endişelenmeyin, sadece biraz pratik gerektiriyor. Birkaç kez yaptıktan sonra çok daha kolay olacaktır. Bu model röfleli saçlarda daha da harika görünüyor.