Doğum Tarihi: 21 Mart – 19 Nisan

Gezegeni: Mars

Zodyak Elementi: Ateş

Rengi: Kırmızı

Günü: Salı

Değerli Taşı: Yakut, akik, ametist

Mottosu: Ya hep ya hiç

Enerjisi: Yang

Koç burcu kadınlarının en bariz özellikleri asil olmalarıdır. Tam bir hanımefendi görünümüne sahip özünden asalet timsali kadınlardır. Oldukça akıllıdırlar. Kendileri ile ilgili her durumu avantaja çevirebilirler. Koç burcu kadınlarına aşırı sosyal diyebiliriz. Dost canlısı kişiliğe sahiptir. Eğlenmeyi sever ve eğlendirir de. Mutlu olmayı çok sever, kolay mutlu olur ve mutluluk verir. Enerjisi yüksektir. Herkes tarafından çok ilgi ve alaka görür. Buna rağmen yeteri kadar özgüven duymaz. Her zaman daha iyisi olmak ister. Kendinden bir türlü tatmin olmaz bu da onları daha çok geliştirir.

Koç Burcu Kadını Beğenilmeyi Çok Sever

Beğenilmeyi çok severler. Adeta bununla beslenirler. Kendi alaka duyduğu şeylerin peşinden gider. Zorla hiç bir şeyi yapmaz, yapamaz. Kaliteli arkadaşlıklar kurmaya bayılırlar. Vaktinin çoğunu dış ortamlarda geçirir ve ne iş yaparsa yapsın daima sevdiği işi yaptığı için keyif alır ve keyif aldırır. Sevdi mi tam sever ve arkadaşlarına çok değer verir. İlgi gösterir özel günlerini unutmaz ve ihmal etmez. Arkadaşlıklarına laf söyletmez.

Koç Burcu Kadını Yardımseverdir

bilinç
bilinç

Koç burcu kadınları yaşam koçu gibidirler. Çok akıllı oldukları için akıl vermeyi de çok severler. Akılları kendilerinden taşar. Sözleri dinlenince çok sevinirler. Yardım severdirler. Mutlaka destek oldukları ve fahri olarak yardım ettikleri birileri vardır. Hayvan severdirler. Oldukça yufka yürekli ve merhametlidirler. Kimseyi kıramazlar, incitemezler. Bu sebeple de çok defa birilerinden ihanet görmüşler ve kandırılmışlardır. Ancak onların iyi yürekleri onları hep korur ve şansları yaver gider.

Koç Burcu Kadını Duygusaldır

Koç burcu kadını lafı eveleyip gevelemekten haz etmez. Ama patavatsız ve kırıcı da değildir. Burada yine aklını kullanarak mutlaka taşı gediğine koymayı bilir. Biraz asi yanı olmakla beraber damarına basılmazsa çok çabuk uysallaşır. Oldukça duygusaldır ama gerektiğinde hiç beklenmedik bir şekilde hırçın ve sert olabilir. Kavgacı değildir ama gerektiğinde kavgaya girmekten çekinmez. Biraz şüphecidir, güvenmesi için kişiye ısınması gerekir. Bazen beklenmedik bir şekilde bencildir. Etrafına sadece kendi dünyasından bakar ve empati yapmaz. Bu yüzden bariz hatalara da kapılmıştır. Ancak hatalarının farkına çabuk varır ve kabul eder.

Koç Burcu Kadını İstediğini Elde Eder

Koç burcu kadınları istediklerini mutlaka elde eder. Azimlidir ve alana kadar savaşır pes etmez. Hedeflerse bir şeyi mutlaka onu başarır. Ancak savurgan ve para tutmaz özellikleri ile meşhurdurlar. Para harcamayı severler. Kimin için olduğu önemli değildir. Başkaları için bile çok kolay para harcarlar. Bu tutumları paraya çok önem vermedikleri içindir. Nasıl olsa yine kazanırım düşüncesi ile kolay harcarlar. Her ortama ayak uydurup kolay muylu oldukları için, para olmasa da dişimi sıkarım diyebilir ve bütün parasını harcayabilirler. Anlık hisleriyle çok hareket ederler. Hata yapsalar da o hatadan kurtulmayı hep becerirler.

Koç Burcu Kadını Çekicidir

Koç burcu kadınları çok cazibelidir. Çevresinde aşırı ilgi çekerler. Aynı zamanda çok enerjiktir ve enerjileri ile de çok göze çarparlar. Gevezedirler ama boş konuşmadıkları için ilgi çekerler. Karşı cins tarafından sohbetleri çok sevilir ve seksi bulunurlar. O konuştukça etrafında erkek sayısı artar. Esprilidirler. Zeka dolu espriler yaptıkları için dikkat çekerler.

Koç Burcu Kadını Alıngandır

Duygusal ve hassas bir kadındır koç burcu kadını dolayısıyla kırılgan ve alıngandır. Kadınsı özellikleri güçlüdür. Anaçtır fakat özgürlüğüne de düşkündür. Pek çok şeyi aynı anda becerebildiği için bunun biride iyi bir anne ve ev kadınıdır. Evi konusunda da bağlılığı vardır. Her şeyin mükemmel olmasını ister. İş hayatı, aşk hayatı ve ev hayatı hepsi sorunsuz olsun ister. Aksi oldu mu ya da bunlardan biri kötü gitti mi içinde çok huzursuzluklar yaşar. Çok sabırlıdır. Ancak sabrettiklerini mutlaka içinde biriktirir ve an kollar ve bir gün mutlaka hesabını sorar.

Koç Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

Koç burcu kadını oldukça seksi ve çekici bir fiziğe sahiptir. Albenisi yüksektir. Arzulu bir kadın olduğu içinde erkekler tarafından çok istenir ve arzulanır. Taliplisi çoktur. Genel olarak ne çok kısa ne de uzundur. Aşırı kilolu değillerdir. Ancak balık eti tabir ettiğimiz fizikleri ile göz doldururlar. Hatları belirgin ve yuvarlaktır bu sebeple de çok seksidirler. Sağlıklı ve su gibi bir tene sahiptirler. Kıvırcık saçlı saçlarının rengi açık kumraldır ve güneşte dönen bir renk tonuna sahiptir. Oldukça güzel ve göz kamaştırıcıdırlar.

Koç burcu kadınının güçlü kolları ve geniş omuzları vardır. Her erkeği etkileyebilecek kadınsı bir yanları vardır. Tam bir aşk kadınıdır. Erkeğini mutluluktan deliye çevirir. Erkeklerin aldatamadığı ender kadınlardandır. Erkeğini kendine öyle bir bağlar ki gözü kadınından başkasını göremez. Böyle bir büyüleyici yanı vardır.

Koç Burcu Kadını ve Aşk

Koç burcu kadınının ilişkilerde en bariz özelliği kıskanç olmasıdır. Eşini, sevgilisini kimseyle paylaşmaz. Annesi babası kardeşleriyle bile paylaşmaz. Evlilikte sadıktır, ancak ciddi bir ilişki değilse çok önemsemez ve bağımlı davranmaz. Bu da ilişkilerinde sorun çıkmasına neden olur. Koç burcu kadını asla hesap vermez. Çok izin almaz. Ama izin alınmasını ve hesap verilmesini ister ve önemser. Ancak aşık olursa her türlü fedakarlığı ödünsüz, karşılıksız yapar.

Koç Burcu Kadını ve İlişkiler

Koç burcu kadını, tüm burçlar arasında en çocuk ruha sahip olan burçtur. Bitmeyen bir enerjisi ve tutkusu vardır. Koç kadını ilişki içerisinde olduğunda kendini adamaya hazırdır ve sorumlu davranır.

Koç kadınının tutkusu ve yoğunluğu, zayıf ve hassas erkeklere göre değildir. Bu nedenle kendisine güvenen ve kararlı erkeklerden hoşlanır. İlişkisinde tartışmalar ve fikir ayrılıkları olmasından hoşlanacaktır.

Koç kadını bir şeyi yapmak istediğini söylediğinde partneri bu şeyi onunla yapmaya hazır olmalıdır. Bu durumun tam tersi de geçerlidir. Partneri bir şey yapmak istediğini söylediğinde bunu ciddiye alacak olan Koç kadını, karşısındakinin sürekli fikir değiştirmesinden hoşlanmayacaktır.

Koç kadını, heyecan ve macera dolu bir ilişki ister. Bu nedenle olduğu yerden kımıldamak istemeyen ve heyecan dolu olmayan bir partnerle anlaşamayacaktır.

Koç Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Koç burcu kadınları oldukça dürüsttürler. Yalandan nefret ederler. Atılgan, enerjik ve hareketlidir. Eğlenceli, arkadaş canlısı, fedakar ve yardım severdir. Çalışkan, azimli ve sevecendir. Ticarette dehadır. Başarılıdır. Tuttuğunu koparır. Anaçtır ve ailesine dükündür. Çok akıllıdır. Duygusal ve romantiktir.

Koç Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Bazen çok bencil davranırlar. Olayları büyütüp büyük tepki verebilirler hatta öfkeleri dinince buna kendileri de anlam veremezler. Aceleci ve sonuca odaklı yaşarlar.  Bu yüzden hata yapabilirler. Dediğim dediklerdir. Bazen çok sinirli olabilirler. Sinirlenince kavga etmekten çekinmezler. Sinirlenince tam bir cadıya dönerler.

Koç Burcu Kadını Neden Soğuk Davranır?

ilişkilerde küslük

Koç kadını sıcak davranırken birden soğuk davranmaya başladıysa bunun farklı nedenleri olabilir. Bu durum, Koç kadınının kişisel özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Koç kadınının birden soğuk davranmaya ve görmezden gelmeye başlamasının ardında yatan nedenler arasında şunlar yer alabilmektedir:

İncinen Koç kadını, incindiğini göstermemek için kızgınmış gibi davranmayı tercih edebilir. Onu incittiyseniz, sizinle yüzleşmeden önce soğuk davranmayı tercih edecektir.

Koç kadını hayatının heyecan dolu olmasını sever. Bu nedenle sıkıldığında ve heyecan duymadığında karşısındakine soğuk davranmaya başlayabilir.

Koç kadını için ilişkilerde dürüstlük en önemli şeydir. Ona bir kez bile yalan söylediyseniz, size tekrar güvenmesi çok zordur. Tekrar güvenemeyeceği için soğuk davranmayı tercih edebilir.

Koç kadını bazen ise görmezden gelindiğini düşündüğünde soğuk davranmaya başlayabilir. Bu nedenle onu bilinçsiz bir şekilde görmezden geldiğinizi fark ederseniz, işleri yerine koymak için onunla konuşmak isteyebilirsiniz.

Soğuk davranan Koç kadınını tekrar kazanmak istiyorsanız, güçlü davranmaya çalışmalısınız. Bunun için hayatınıza onsuz da devam edebileceğinizi göstermelisiniz. Bu sayede Koç kadınına güçlü ve bağımsız olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Koç Burcu Kadını Etkileme Yolları

Koç kadını en çok kendine güvenen erkeklerden etkilenir. Bu nedenle ona ilgi gösterdiğinizi belli etmeli, ancak çok fazla üstüne gitmemelisiniz.

Koç kadınının ilgisini çekmek için güçlü ve iddialı göründüğünüzden emin olmalısınız. Ancak bu kadınının otoritesine meydan okumayın ya da egosu için tehdit oluşturmayın. Koç kadını uysal ve yumuşak başlı erkeklerden hoşlanmaz. Bunun yerine zeki ve kendi doğrularını savunan erkeklerden hoşlanır.

Koç kadınının kalbini kazanmak için güç dengesini doğru bir şekilde kurmalısınız. Onu etkilemek için zorlamamaları ve kararı onun vermesine hazır olmalısınız. Koç kadını doğuştan lider olduğu için onunla romantik anlamda bir ilişki kurmak istiyorsanız, ilişkiyi onun yönlendirmesine izin vermelisiniz.

Koç Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Koç burcu kadını için en iyi eş Aslan erkeği olacaktır. Aslan, Ateş burcu olduğu için Koç ile benzer özelliklere sahiptir. Her iki burç da hareketlidir ve kendine çok güvenir. Koç kadını ve Aslan erkeği birlikte romantik ve aşk dolu maceralara yelken açabilir. Özellikle evlilik söz konusu olduğunda Aslan erkeği, Koç kadını için mükemmel bir tercih olacaktır. Aslan erkeği, Koç kadınının agresif doğasını dengeleyecek ve içindeki en iyiyi ortaya çıkarmasına yardımcı olacaktır.

Koç kadını için Yay erkeği de ideal eştir. Yay da tıpkı Koç gibi Ateş burcu olduğundan onunla aynı ilgi alanlarına ve benzer özelliklere sahiptir. Ancak bu iki burcun ilişki anlayışları birbirinden farklıdır. Her ikisi de maceralardan ve yeni yerler keşfetmekten hoşlanan Koç ve Yay, dengeyi kurabildikleri sürece güzel bir evlilik hayatına sahip olacaklardır.

Koç kadınının anlaşabileceği diğer burçlar arasında Terazi ve İkizler yer almaktadır. Terazi erkeği, Koç kadınını zıt elementler olmalarından dolayı kendine çekerken İkizler ise yaşam dolu doğasıyla Koç kadınının hayattan daha fazla zevk almasına yardımcı olacaktır.

Koç Burcu Kadını Anlaşamadığı Burçlar

On iki burç arasından Koç kadınının en fazla anlaşamadığı burçlar; Boğa, Yengeç ve Oğlak’tır.

Boğa erkeği ile Koç kadını benzer özelliklere sahip değildir. Örneğin, Koç kadını macera dolu ve özgür bir yaşam isterken Boğa erkeği ise konfor ve lüksten yanadır. Koç kadını, istediği heyecanı Boğa erkeğinde bulamayabilir.

Koç kadını, Yengeç burcuyla da anlaşamaz. Her iki burcun da cesur doğaları olsa da Yengeç’in savunmacı doğası, Koç kadınını sinirlendirebilir. Her iki burcun anlaşması için negatif yönlerini dengelemeleri gerekir.

Oğlak erkeği de Koç kadını için kötü bir tercihtir. Oğlak’ın ve Koç’un hayattaki amaçları ve bakış açıları birbirinden farklıdır. Koç kadını hareketli ve tutkuluyken Oğlak erkeği ise daha sakin ve yavaştır. Bu iki burç yalnızca aralarındaki farklılıkları kabul ettiklerinde birbirleriyle anlaşabilirler.

Koç Burcu Kadını Kıskanç mıdır?

Koç burcu kadını ciddi bir ilişki içerisindeyse kendini adayacak ve partnerine saygı gösterecek ve bunları partnerinden de görmek isteyecektir. Partnerine sadık olan Koç kadını, kıskançlıkla başa çıkma konusunda iyi değildir.

Bir şeyden şüphelendiği zaman susup oturmak yerine kıskançlığını gösteren Koç kadını, şüphelerini gidermek için araştırma yapacaktır. Bu konuda oldukça yetenekli olan Koç kadını partnerini kıskandığında şüphelendiği her şeyin gerçeğini öğrenene kadar durmayacaktır.

Ünlü Koç Burcu Kadınları

Reese Witherspoon, Sarah Jessica Parker, Keira Knightley, Mariah Carey, Lady Gaga, Kristen Stewart, Elle Fanning, Emma Watson, Kourtney Kardashian.