Koç burcu yeni ayı, 12 aylık yeni bir döngünün başlangıcını simgeler. Yeni başlangıçlar için tohumlar atıp niyetlerde bulunmak, hissedilen yüksek enerjiyi doğru alanlara kanalize etmek, ihtiyacınız olduğunda dinginliğe erişebilmek ve benliğinizi güçlendirmek için oldukça uygun olan bu dönemde kristallerin enerjisi de size rehber olacaktır. Yeni ay sürecinde kullanmanızın faydalı olacağı 5 kristali aşağıda listeledim:

1. Carnelian

Carnelian, canlılık ve enerji kaynağı bir kristal olmasıyla bilinir. Kişinin içerisindeki cesareti ve gücü somut adımlara dönüştürmesine yardımcı olan Carnelian, Koç burcu yeni ayında yararlanabileceğiniz önemli kristallerdendir. Carnelianın yaratıcılığı ve ilham gücünü yükselten enerjisinden yeni ay süresince destek almak, yaratıcılık gerektiren sanat ve edebiyat gibi pek çok alanda ilerlemenizi kolaylaştırır. Kök çakra, sakral çakra ve solar plexus çakrası arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirici özelliğinden ötürü Carnelian ile çalışmak, hedeflere ilerlerken ayakların yere sağlam basmasını sağlayacaktır.

2. Aragonit

Aragonit, köklendirici gücü yüksek olan bir kristaldir. Yüksek ama dengede olmayan bir enerjiye sahip olmak sizi huzursuz hissettirebilir. Bu tür durumlarda enerjiyi doğru yere kanalize etmek ve dengeye gelebilmek adına Aragonit ile çalışmak odağınızı artıracak ve size iyi gelecektir. Aragonit ayrıca geçmişten gelen duygusal yaraların ve kök çakrada biriken olumsuz duyguların arındırılmasında da yararlanılan bir kristaldir. Tüm bu faydalarından ötürü, yüksek enerjili Koç burcu yeni ayında Aragonit ile çalışmak isteyebilirsiniz.

3. Fire Quartz

Kuvars ve Hematitin birleşimi olan Fire Quartz, kök çakradan taç çakraya kadar olan bağlantıyı kuvvetlendiren bir kristaldir. Aurada biriken negatif enerjileri arındırmakla kalmaz, bu enerjileri pozitif enerjilere de dönüştürür. Beden, ruh ve zihin üçlüsünü dengeye getiren Fire Quartz, yeni ay sürecinde yaşanan deneyimlerin farkındalığa dönüşmesinin kapılarını açar. Odak ve konsantrasyonu artıran Fire Quartz, niyetlerin fiziksel alemde tezahürüne de yardımcı olur.

4. Howlite

Howlite, sakinleştirici ve huzur verici özellikleriyle bilinen bir kristaldir. Sürekli aktif olarak çalışan ve düşünceler üreten zihni sakinleşmeye davet eder. Gergin, öfkeli ve stresli hissedilen zamanlarda Howlite ile çalışmak sizi kendi merkezinize getirir ve bu duygulardan arınmanızı kolaylaştırır. Üçüncü göz ve taç çakralarla olan bağlantılarından ötürü içsel bilgelik ve sezgilerinizden yararlanmanız gerektiğini de sizlere hatırlatır. Koç burcu yeni ayı sürecinde aktif olacak zihin ve yüksek enerjinin olumsuz etkilerinden arınmak için Howlite enerjisinden yararlanabilirsiniz.

5. Kantaşı

Kantaşı; gücü, cesareti ve dayanıklılığı simgeleyen bir kristaldir. Asıl gücün içinizden geldiğini ve kendi değerinizi keşfetmenin önemini sizlere hatırlatır. Duygusal anlamda güçsüz ve yalnız hissedilen dönemlerde Kantaşı enerjisinden yararlanmak bu hislerin getirebileceği olumsuz duygulara karşı dayanıklılık verir. Kök çakra için güçlü bir şifacı olan Kantaşı, tüm koşullarda güvende hissetmenizi kolaylaştırır. Koç burcu yeni ayı bireyselliği de simgelediğinden bu dönemde Kantaşı ile çalışmak benliğinizi kuvvetlendirecektir.

Koç burcu yeni ayında kristallerin enerjisini deneyimlemek isterseniz buradan tüm kristal çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki kristallerin şifası bilimsel tedaviler yerine geçmez. Fiziksel ve ruhsal sağlık problemlerinde standart tıbbi tedavi protokollerini takip etmek daha güvenlidir.