Koç burcunda Mars ve Jüpiter bir araya geleceği zaman gezegenlerin bu buluşmasının yarattığı enerjiden faydalanabilirsiniz.

29 Mayıs’ta Mars ve Jüpiter, Dünya’dan bakıldığında birbirine yakın bir şekilde görünecek ve kavuşmuş olacaklar. Her iki gezegen de Koç burcunda olacak. Bu kavuşum en son 2011 yılının Nisan ayında gerçekleşmişti. Peki bu güçlü gezegenlerin Koç burcundaki kavuşumları bizim açımızdan ne anlama geliyor?

Bu kavuşumu kişisel düzeyde anlamak için Mars’ın bizim dürtümüz olduğunu ve Jüpiter’in ise dokunduğu her şeyin açılmasına neden olduğunu anlamamız gerekiyor. Bu iki gezegen, Koç takımyıldızında bir araya geliyor. Peki, Koç nedir? Koç, doğumun enerjisidir, başlangıçların enerjisidir, ateşin başladığı yerdir.

Koç, bizi harekete geçiren enerjisidir. Mars’ın Koç’ta olması, savaşçının savaş alanına girdiği anlamına gelir. Yani kendimizi çok alıngan hissedebiliriz, çok fazla enerjimiz varmış gibi hissedebiliriz. Özellikle Jüpiter bu savaşçı enerjinin vurgulanmasına neden olur. Bu yüzden Jüpiter’in Mars’la kavuşmasıyla tüm ateşimiz ön plandadır. Çok güçlü bir dürtü hissederiz, enerjimizin yandığını hissederiz. 2022 yılı şu ana kadar çok hassas bir yıl olduğu için bunları hissetmek çok güzel.

Öncelikle Jüpiter-Neptün kavuşumuyla çok duygusal hissetmeye başladık ve şimdi de Mars, Koç’ta Jüpiter ile hizalanacak ve yepyeni başlangıçların enerjisi ortaya çıkacak. Balık’tan kalan suları geride bırakmak için ihtiyaç duyduğumuz bu itici güç ile şimdi yeni bir hayat inşa etmeye ve yaratmaya doğru gidiyoruz. Çünkü artık içimizde ateş var ve yeni bir şeye başlamamıza rehberlik edecek olan kozmik enerjiye sahibiz.

Koç burcunda gerçekleşen olan bu kavuşum 29 Mayıs’ta başlayacak olsa da bunu daha erken hissetmeye başlayabiliriz. Peki bu enerjiyi nasıl kullanabiliriz?

Mars-Jüpiter kavuşumunun enerjisini bir hafta önceden hissetmeye başlayacağımız için bu enerjiye hazır olmak için kendimizi sakinleştirmeye çalışmamız ve başkalarına karşı şefkat duymaya çalışmamız önemlidir. Bu enerjiyi uzun zamandır istediğimiz, ancak çekindiğimiz ya da gücümüz olmadığı için yapamadığımız şeyin peşinden gitmek için kullanmalıyız. Yani en çılgın hayallerimizin peşinden gitmek, önceden kendimizden emin olmadığımız için yapamadığımız ama hayatımızda bizi heyecanlandıran her şeyi yapmak için akıllıca kullanmalıyız.

Peki bilinmeyene adım atmak için endişeli olanlar şu anda ne yapabilir?

Yeni bir hayata başlamak, yeni bir proje oluşturmak, yeni bir şey yaratmak, daha önce yapmaktan korktuğumuz ya da beklediğimiz şeyleri yapmak için bu kavuşumdan faydalanmamız gerekir. Çünkü artık harekete geçme, tüm bu gücü ve ateşi hayatımızda istediğimiz alana yönlendirme için kullanma zamanı geldi.

Kavuşum 29 Mayıs’ta başlayacak olsa da etkisini bir hafta önce hissetmeye başlayacak ve bir ay sonrasına kadar hissetmeye devam edeceğiz. Bu yüzden yapmak istediklerinizi sıraya koyun ve hayatınızın bir sonraki aşamasında kozmik sıçrama yapmaya hazır olun.