© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kolloidal gümüş suyu nedir, nasıl kullanılır?

Kolloidal gümüş suyu hakkında henüz bir şey duymadıysanız, sinüs enfeksiyonu veya soğuk algınlığı gibi ortak sağlık sorunlarına alternatif terapiler arıyorsanız o zaman yeni bilgilere hazır olun.

Birçok yerde kolloidal gümüşün çeşitli markalarını bulabilirsiniz. Özellikle internette kolloidal gümüş satışı ve ürünle ilgili bol bol malzeme de bulabilirsiniz. Ama öncelikle bilmeniz gereken kullanmadan önce mutlaka bir doktora sormalısınız.

Kollodial Gümüş Suyu Nasıl Fayda Sağlar? 

1996’da The Silver Institute’dan Richard Davies ve Samuel Etris tarafından yazılan bir rapora göre, kolloidal gümüşün vücudun iyileşmesine yardımcı olabileceği üç temel yol vardır:

1 Katalitik Oksidasyon: Gümüş doğal olarak bakteri ve virüsleri çevreleyen sülfhidral (H) gruplarıyla kolayca reaksiyona giren oksijen moleküllerini tutar. Buna göre, hücresel solunum olarak bilinen, hayat kurtaran hücresel süreci bloke etmeye yardımcı oluyor.

2 Bakteriyel Hücre Membranları İle Reaksiyon: Gümüş iyonları bakteri hücre zarlarına direkt olarak bağlanabilir ve aynı solunum engelleyici etkiyi üretebilir.

3 DNA ile bağlanma: Gümüşün, bir arada tutulan hidrojen bağlarını yok etmeden DNA’ya nasıl bağlandığı tam olarak belli olmamasına rağmen yine de DNA’nın gevşemesini engelliyor ve hücresel kopyalamanın gerçekleşmesi için önemli bir adım sağlıyor.

Kolloidal Gümüş Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Koloidal gümüş hücresel solunum üzerinde direkt bir etkiye sahip olmak suretiyle, vücuda farklı şekillerde fayda sağlar. Bununla birlikte, tıbbi literatür tarafından özellikle desteklendiğini düşündüğümüz sekiz kanıtlanmış iyileştirici özelliği bulunuyor.

1. Antibakteriyel

Kolloidal gümüş suyunun antibiyotiklere dirençli durumları kontrol etme becerisi şaşırtıcıdır. 1980’lerde UCLA Tıp Fakültesi’nde çalışan Larry C. Ford, MD, az miktarda gümüşe maruz kaldığında birkaç dakika içinde tahrip olan 650’den fazla farklı hastalık yaratan patojeni belgeledi.

Kolloidal gümüş suyu, reçeteli antibiyotiklerin tersine, kendisi tarafından yok edilen organizmalarda direnç veya bağışıklık yaratmaz.

2. Yara Bakımı / Cilt Sağlığı

Doktor Robert O. Becker, kolloidal gümüşün cildi ve diğer yumuşak dokuların iyileşmesini hızlandırdığını açıklamış. 2012 yılında Pharmacognosy Communications tarafından yapılan bir araştırma makalesinde, bazı kolloidal gümüş preparatlarının, yanık, periodontit ve diğer koşulları tedavi etmek için topikal kullanım açısından düşünülmesi önerildi.

Örneğin, güçlü bir anti-fungal olduğu için saçkıranı kolloidal gümüşle tedavi edebilirsiniz. Cildin en üst katmanında yaşayan bir mantarın sebep olduğu rahatsızlıkta ciltte yuvarlak, pul pul katmanlar görünür. Bulaşıcıdır ve cilt temasıyla, giysiler ile bulaşması muhtemeldir.

Kolloidal gümüş suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri rahatsızlıklarına da fayda sağlar. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır ve hatta yanıklarda doku hasarını onarır.

5. Antiviral

Kolloidal gümüş faydaları HIV / AIDS, pnömoni, herpes, zona ve siğiller için bir anti-viral olarak deneyimlenebilir. Optimum Beslenme Enstitüsü’nden Dr. Martin Hum, virüsleri hızlı bir şekilde durdurmanın doğal yollarından biri olarak kolloidal gümüşü önermektedir.

Kolloidal gümüş suyu virüsü bozar ve AIDS hastalarında HIV virüsünün aktivitesini bile azaltabilir. Kolloidal gümüşün hepatit C virüsüne karşı etkinliği hakkında çok sayıda açıklama da vardır.

4. Konjunktivit / Kulak Enfeksiyonları 

Konjunktivit göz bezi ve göz kapağı astarını kaplayan iltihaplı bir mukoza hastalığıdır ve buna da bir bakteriyel veya viral enfeksiyon neden olur. Kolloidal gümüş suyu bu tahriş edici ve aşırı bulaşıcı virüs ve bakterilere karşı hızlı önlem almak için kullanılabilir.

Enfekte olmuş göze uygulandığında, enfekte olmuş hücreleri elektromanyetik olarak çekerek ve elimine edilmesi için onları kan dolaşımına göndererek durumu toplarlar.

Modern reçeteli antibiyotik ilaçlarımız belirli bakteri sınıflarına karşı tasarlanmıştır. Ancak kulak enfeksiyonlarına birden çok bakteri sınıfı neden olabilir veya hatta mantar da olmuş olabilir. Bu durumda, reçeteli antibiyotik kullanışsız kalırken kolloidal gümüş, enfeksiyonunuza neden olabilecek ne olursa olsun etkili olur.

5. Anti-inflamatuar

Kolloidal gümüş aynı zamanda harika bir anti-inflamatuar ilaçtır. Ulusal Sağlık Enstitüsünde (NIH) araştırmacılar kolloidal gümüş ile tedavi edildikten sonra iltihaplanmanın etkilerini incelemiş. Gümüş ile tedavi edilen domuzların iltihaplı cildinin 72 saate yakın zamada normal deriye dönmeye başladığını, gümüş ile tedavi edilmemiş diğer grupların ise iltihaplı kaldığını tespit ettiler.

6. Sinüzit

Geçen yıl Uluslararası Allerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan bir araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın olarak kullanılan kolloidal gümüş, burun spreyi olarak da faydalı olabilir.

Ayrıca yapılan son araştırmalarda, patojenlerin oluşturduğu gizli enfeksiyonların, yaygın alerjiler ve astım ile ilişkili solunum yolu inflamasyonuna neden olabileceğini gösterdiğini belirtmek önemlidir. Kolloidal gümüş ‘’Pseudomonas aeruginosa’’ enfeksiyonlarını yok eder, bu da havadaki allerjilerin sıklıkla kolloidal gümüşden dramatik bir rahatlama sağladığı anlamına gelebilir.

7. Soğuk Algınlığı

Bazıları kolloidal gümüşün, domuz gribi gibi soğuk algınlığının yanı sıra her türlü gribi önlemesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Bunu klinik olarak test etmek için çok az çalışma yapılmış ancak 2011’de NIH, 12 yaşın altındaki soğuk ve burun tıkanıklığı yaşayan 100 çocuğu iki gruba ayırdı. Birinci gruba kolloidal gümüş ve beta glukan çözeltisi, ikinci gruba tuz çözeltisi tedavisi uygulandı. İki grup da tedaviden faydalanmasına rağmen, kolloidal gümüş grubundaki insanların % 90’ı tamamen iyileşmiş!

8. Zatürre 

Bronşit veya zatürre ile mücadelede modern ilaçlarımızın etkileri maalesef sınırlı kalıyor. Tipik olarak antibiyotikler ilk savunma hattı olarak uygulanır ancak pnömoni viral olduğunda, antibiyotikler en azından yardımcı olmaz. Kolloidal gümüşün güzel yanı, patojen de olursa olsun bu duruma yardımcı olabileceğidir.

Dahili olarak alındığında, gümüş suyu doğrudan bronşit veya pnömoniye neden olan akciğerlerde bulunan mikroplarla temas eder. Temelde solunum desteğini kullandıkça da aynı şey olur ve birkaç gün içinde hastalıklı alan temizlenir.

Kolloidal Gümüş Suyu Kullanımı

Koloidal gümüş suyu her koşul için farklı uygulanmalıdır. Kolloidal gümüş suyu aşağıdaki şekillerde alınabilir, üst üste 14 günden fazla kullanılmamasının her zaman akılda tutulması gerekir. Yine de kullanmadan önce bir uzmana danışılmalıdır.

Doğrudan cilde uygulanan 2-5 damla

Bağışıklık desteği için ağızdan alınan 1 damla

Konjunktivit için 1-2 damla

Bant ile üzerine uygulayarak herhangi bir yara veya ağrıyı dezenfekte etmeye 1 damla

Spreye 5 damla eklenir burna doğrudan püskürtülür

Kolloidal gümüş suyu nedir, nasıl kullanılır?” yazısı için 118 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. emrah dedi ki:

  Gümüş suyunun faydaları noktasında vermiş olduğunuz bilgiyi okudum. öncelikle bu yararlı bilgiler için tesekkür ederiz. malesef günümüzde bu türden bilgilere itimat edilemesinin önü zihinsel malupilasyonlarla engellenmekte. Dünyanın birçok ülkesinde üretilen gümüş suyuları insanların faydasına sunulmakta. İlerleyen teknolojik imkanlarla geliştirilen, gümüş suları nano boyuttaki parçacıklardan oluşmakla beraber vücuddan atılımı kolaylaşmış ve hücre duvarlarını aşan yapısı ilede daha etkili hale gelmiştir. ülkemizde gümüşsuyunun tıbbi litaritürde bir ilaç olarak kullanımına yönelik ruhsatlar malesef verilmemektedir. fakat bununla beraber üretimi noktasında herhangi bir kısıtlama yoktur. ama üreticinin pazarlamada “doğal antibiyotik” ,”antiseptik” gibi kelimeleri kullanması yasaktır. Türkiyede sıvaderm ve SWK adıyla satışa sunulan ürünler, artık konuyu araştıran ihtiyaç sahibi insanlardan ziyade korunmak maksadıyla kullanmak isteyen insanlar tarafındanda temin edilmektedir. bahsettiğiniz faydaların bir çoğunu deneyimler insanlar forumlarda yorumlarıyla paylaşmaktadır. umut ediyorumki gelecekte ticari kaygılar bir kenara bırakılır ve bu gerçekler bilimsel verilerle insanlarla paylaşılır…

 2. emrah dedi ki:

  bu arada Ben SWK kimyanın üretmiş olduğu gümüş suyunu kullanan birisi olarak, bir labratuarda test ettirdim ve 40 ppm degerinde olan gümüş suyunun bire bir iddaa ettikleri ppm degerini karşıladığını gördüm. kullanmayı düşünen insanların alacakları ürünlerle ilgili bilgiyi satıcılardan istemesinde fayda oldugunu düşünüyorum…

  • mm Ayşe Tolga dedi ki:

   Harika paylasım icin tesekkur ederim.

  • gkhn dedi ki:

   gökçek gıdayi atlamışsıniz ben onu kullanıyorum illa swk almak zorunda değiliz.

   • Aydın taş dedi ki:

    Angstrom gümüşsuyu cihazı çıktı. Alternatif tıpçılar gökçek de dahil bu yöntemle yapıyorlar. Çok etkili. Bende kendime yapıyorum.

   • pato dedi ki:

    arkadaşlar iyi akşamlar ve herkese geçmiş olsun dileklerimi iletirim
    kapalı carşıdan narin gümüş granül alın ve onu hemen önünde bulunan bir gümüşçüde eritin sağlık için diyin veya internette sertifikalı gümüş alın iki tel şeklinde 50 cm yeterlidir .eczaneden distilite cam şişe alın ve bu suyu ısıtın temiz bir kapta .daha sonra temiz bir şişede veya kavanoza dökün .sonra 12 volt veya 24volt adaptörlere şarz edin 2.5 saat 30 ppm gümüş elde edersiniz

  • Tulay dedi ki:

   Emrah bey bende kullanmak istiyorun swk kimya guvenilir mi kanser hastasiyim

   • Emre dedi ki:

    Bu işi ciddiye alan bir firma. Ben en azından bir laboratuarda aldığım ürünü test ettirdiğim için bundan eminim. İlk once normal bir tds metre ile ölctum tabi değerler düşük geldi. Sonrasında bu şüphem beni labratuvara yönlendirdi, ve sonuçlar geldiğinde 40 ppmlik ürün 38,9ppm çıktı. Buda bence cok harika ve beni tatmin eden bir değerdi.

  • Tuğçe Öztürk dedi ki:

   Şehrazat Aktar’dan Kolloidal gümüş suyu aldım. ppm cihazıylada ölçtüm. tam çıktı valla helal olsun diyorum . ve çokda etkili oldu.

 3. Esin dedi ki:

  Bir şeye değinmek istiyorum; kolloidal gümüş suyunu lütfen plastik ve metalle
  buluşturmayın her ikisi de parçacıklar bırakarak gümüş suyunu kullanılamaz hale getirmekteler bilhassa cam şişe ile kullanın ben de kullandım sadece sivaderm firmasından aldığımın cam şişede olduğunu gördüm. fikrimi sizlerle paylaşmak istedim.

  • Mehmet dedi ki:

   Merhabalar bahsettiginiz bilginin bence gecerliligi metal olan kısmı için mümkündür. Zira gumusun bozulmasinin manası baska bir elementle tepkimeye girmesi ve tane çapının büyümesi noktasında olabilir. gümüş iyonlarının tepkimeye girebilmesi için gerekli olan iyonik bağlar plastik envanterlerde yoktur. Yanlız dediğiniz noktada bu bağı metallerle kurabilirler, dikkatli olmak lazım. Genelde sıvı nakliyesi nakliyecilerin problem çıkarttığı bir husus olduğu için plastik envanter seçilmektedir. Veya içi cam dışı plastik şişeler kullanılmaktadır. Buda sıkıntılı bir husus değildir.

 4. latife ERTEN dedi ki:

  Gümüşsuyunun faydalarıı okudum, paylaşılan bilgiler çok değereli . Benim sormak ,stediğim kanseri atlatmış kişilerde kullanabilirmi bağışıklığı güçlendirirmi bu şekilde kullanan varmı. Ben birde okumuştum fakat nasıl ne şekilde kullanılfdığına dair pek bilgi bulamadım.

 5. veli güven dedi ki:

  Arkadaşlar bende siva derm i aradım korunma amaçlı alacağımı ve nasıl kullanacağımı sordum bana yarım çay bardağı günlük içmemi söylediler. Yukarıdaki yazıda 1 damla alınacağı söyleniyo gerçekten nasıl kullanılacağını bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

  • Pelin dedi ki:

   Ben de kullanım miktarını çok merak ediyorum. Bir de bir çözelti hem bakteri öldürüp hem bağışıklık güçlendirici olabiliyor bi türlü anlayamadım
   Hem de gidip bir akıllı molekül gibi sadece kötü bakteriyi mi öldürüyor iyileré ne uluyor
   Böbrek ler gümüş ü nasıl suzuyor sonuçta bir metal….

   • Emre dedi ki:

    Merhabalar. Gümüş suları nano boyutta olduğu için hücre zarından geçebilirler bu şekilde böbreklerden suzulumu sağlanmaktadır.

  • Erhan Drahyalı dedi ki:

   Vücut kitle endeksine göre farklı ppm değerinde ve farklı dozajlarda kullanımı söz konusudur. Size özellikle bu bilgilerinize göre tavsiyede bulunulduysa doğrudur. Sonuçta üretici firmadan alınan bilgi en doğrusu olarak kabul edilmelidir.

 6. Rana karahasan dedi ki:

  Bağışıklık sistemi için günlük ve 14 gün boyunca icmem gereken doz nedir daha sonra e coli için kullanmak istiyorum 10 yildir cekiyorum bilgi rica ediyorum

 7. Arzu Meyveci dedi ki:

  Merhaba, bu ürünün kan pıhtılaşma rahatsızlığı olanlara, kan sulandırıcısı kullananlara bir yan etkisi var mı? Bilginiz var mı?

 8. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ürünün hep faydalarından bahsedilmiş.Bu ürünün herhengi kanıtlanmış bir yan etkisi var mı? Kimlerin kullanması sakıncalıdır?

 9. Nursen kaya dedi ki:

  Fiatını ögrene bilirmiyim ?akciğerlere faydalımıdır ?

 10. Burcu Göktürk dedi ki:

  Keşke yazıdan sonra temin edebileceğimiz güvenilir firmalarıda yazabilseniz. Pek çok firma var ama hangisi güvenilir bilmiyoruz.

 11. Tülay kaya dedi ki:

  Merhabalar gümüşsuyu kullaniminda yaş siniri var mıdır? 10 yasinda oğlum cok sık şekilde soğuk alginligi ve burun tikanikligi yasiyor onun icin kullanabilir miyim?nasil kullanmaliyim?

 12. Songül dedi ki:

  Bende link alabilirmiyim.

 13. Ayşe dedi ki:

  Liken planus için kullanıp sonuç almam mümkün mü acaba??

 14. berkant dedi ki:

  Merhaba,Evde gümüş suyu yapabilirsiniz. hazır satılanlara ne yazıkki güvenilmiyor. evde kurallara uyarak daha sağlıklı gümüş suyu yapılacağını düşünüyorum.

  • Kevser dedi ki:

   bir yazıda eskiden askerlerin sularını gümüş mataralara koyduklarını ve hiç hastalanmadıklarını okudum. Ben de 4. Ayından sonra bebeğime bir su bardağı ayırdım, içine gümüş çay kaşığı koydum, bütün su ihtiyacını buradan karşıladım. Bittikçe kaybatıp ekledim. 9. Ayındayız , eşimle ben yanında çok ağır grip geçirdik. Ona hiçbirşey olmadı… bu arada şu linki ben de bi görsem Aylin Hanım …sevgiler…

 15. Osman keskin dedi ki:

  Benim kayinpederim kolloidal gumus suyunu kendisi elektroliz ediyor ve kullanıyor bende kullanıyorum normal su renginde olan distile su gümüş ile elektroliz edildikten sonra idrar rengine donusuyor makbul olanda buymus her gun ceyrek cay bardağı kadar kullaniyorum

 16. GÜLSEREN dedi ki:

  iyi günler bende link alabilirmiyim?

 17. Kübra dedi ki:

  Lütfen bana da link atar mısınız

 18. Derya bayrak dedi ki:

  Aylin hanım bende link istiyorum lütfen !

 19. Nazmiye caliskzn dedi ki:

  IYI GÜNLER AYSE HANIM BENDE LINK ATMANIZI ISTIYORUM..MÜMKUNSE

 20. Nazmiye caliskan dedi ki:

  Iyi gunler
  Ayse hanim gumussuyunu nasil albilirim

 21. Deniz dedi ki:

  11 yaşındaki oğlum beyin timörü nedeniyle kemoterapi alıyor.
  Tavsiye edermisiniz ?
  Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Sağlıklı bir hayat diliyorum.

 22. Zeynep Korcan dedi ki:

  Bende yumuşak doku kanser hastasıyım. Faydası olurmu? Nasıl kullanabilirim ve temin edebilirim ?

 23. ece dedi ki:

  genital siğil için öneriliyor fakat nasıl kullanılır kaç damla içilir, kaç ppm lik almak gerek ve hangi marka iyidir bilgisi olan paylaşabilir mi ?

 24. Fatma koc dedi ki:

  Bizede link atarmisiniz anne ogul myokardit hasdasıyız

 25. gkdr dedi ki:

  Aylin hanım rica etsem banada link atabilirmisiniz

 26. Bülent dedi ki:

  Ayşe hanım link alabilirmiyim

 27. Nil dedi ki:

  Rinit alerjim var, gümüş suyu kullanmaya başladım her gün yarım çay bardağı ve etkisini görmeye başladım. Geceleri uykudan uyanırdım mukoza dolardı genizlerim ilaçta kullanıyordum ama yok yine kabus gibiydi, burun kaşıntısı ,şişmesi vs. Şimdi sırf gümüş suyu kullanarak baya bir hafifleme oldu krizler yok ve henüz 3 gün kullanmış olmama rağmen ilerleme var burundan uygulamaya da geçeceğim.

 28. Tugba dedi ki:

  Bende link alabilir miyim

 29. Azra dedi ki:

  Aylin hanım merhaba bana da linki gönderebilir misiniz

 30. Sevim dedi ki:

  Link atabilir misiniz lütfen

 31. Nilüfer dedi ki:

  Merhaba, kolloidal gümüş’ün çalışma prensibinde “Bakteriyel Hücre Membranları İle Reaksiyon” girdiğini anlıyorum. Bağırsaklarımızdaki “dost” bakterilere de aynı etkiyi yapıp, kaş yaparken göz çıkartmamıza neden olmaz mı? Tüm araştırmalarım maalesef bu konudaki endişelerimi gideremedi. Kafa karışıklığımı gidebilecek bilgiye ihtiyacım var.

 32. Semiha dedi ki:

  merhaba,Aylin Hanım link alablir miyim? teşekkürler

 33. Murat özder dedi ki:

  Aylin hanım rica etsem link atarmısınız

 34. Murat dedi ki:

  Aylin hanım rica etsem link atarmısınız

 35. Ömer dedi ki:

  Güzel yorumlar için teşekkürler, Ne olursa olsun firmalara güvenmiyorum. Gümüş suyunu hazırlamak için yaklaşık 7 aydır araştırıyorum kısmende olsa kendi gümüş suyumu hazırlamaya başladım. Gerekli malzemelerde en önemli etken Elektronik devre, 1mA akım altında hazırlanırsa iyonik olur onu içmek riskli bir durum. 1mA ile kolloidal olmuş olur bu bilinen güvenli yöntem. 0 ppm değerinde içinde hiçbir mineral olmayan su lazım, eczanelerde bile bulamıyorum bir marka keşfettimde özel istekle getiriyorlar.
  999,9 gümüş çubuk gerekli en azından kuyumcu bir abi hazırlayıp satıyor.

  Gümüş suyu kullanırken Sarımsak ve alkol kesinle yasak.

 36. sizlerden ricam gümüş suyunu nasıl kullanacğımı bir türlü bulmıyorun eşim rahatsız yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar dedi ki:

  böyle bir bigiye sahip olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim link göndererek yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar metin tütüncüler

 37. metin tütüncüler dedi ki:

  lütfen yardomcı olurmusunuz link gönderirmiziniz

 38. Sibel onursoy dedi ki:

  Bende link alabilirmiyim

 39. Glsm dedi ki:

  Merhaba ben de ankilozan spondilit hastasıyım gümüş suyu faydası olur mu ve nasıl kullanabilirim

 40. Oguz Yüksel dedi ki:

  Link alabilirmiyim?
  Sedef hastasıyım. Babamda ise sedef ve ülseraktif kolit var
  Gümüş suyu antidepresanlar ile kullanılabilir mi ?
  Link alabilirmiyim?

 41. Leyla dedi ki:

  Pelit

 42. Leyla Pelit dedi ki:

  Lütfen bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.bana link gönderirmisiniz ve bide bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum hangi doktor kontrolünde kullanılır

 43. hakan yalçın dedi ki:

  eczanede çalışıyorum bir hastamız da teşhis konulamayan bir kaşıntı var çok zor durumda gümüş suyu kullanmasını önerdim ama nasıl kullanacak yardımcı olurmusunuz ?

 44. Eyüp KÖYSÜREN dedi ki:

  Benimde kızımın Tay-sacks diye tanılı bir hastalığı var.Tedavisi olmayan bir hastalık Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.Bağışıklık sistemi zayıftı şimdi iyi.Benim kullandığım marka Nano Zılver diye bir marka Hollanda dan getirtiyorum.Sabah ve Akşam olmak üzere birer kapak veriyorum.Fazlamı yoksa azmı onu bilemiyorum.Bilen varsa bana söyleyebilirmi.

 45. Ilknur dedi ki:

  Aylin hanim zahmet olmazsa benim için de bir link yollayabilirmisiniz?

 46. Seray dedi ki:

  Ben de link istiyorum lütfen

 47. sibel dedi ki:

  Aylin hanım, rica etsem bana da link iletebilir misiniz?

 48. Orhan dedi ki:

  Benim 6 yaşında down sendromlu oglum çok sık gripal enfeksiyon geçiriyor.Bağışıklık sistemi zayıf
  Gümüş Suyu faydalı olurmu olursa hangi firmadan temin efeyim

 49. Hüseyin dedi ki:

  Bilgiler için çok teşekkürler. Linki ben de alabilir miyim? Ayrıca linki tek tek göndermek yerine, izin veriliyorsa burada paylaşsanız daha iyi olur mu acaba?

 50. veysel yumrukaya dedi ki:

  sıvaderm güvenilir degil mi? denizli de nereden alabilirim?

 51. osman dedi ki:

  Merhabalar,bende link alabilirmiyim Aylin hanım.

 52. Müge orhun dedi ki:

  Aylin hanım firma bilgilerini alabilirmiyim

 53. halid dedi ki:

  Aylin hanım ben de link alabilir miyim rica etsem 😊

 54. Mehmet dedi ki:

  Swk gümüş suyunun üzerinde haricen kullanılır yazıyor..içilmez mi şimdi bu ?

 55. Robin dedi ki:

  Ben evde kendim yapiyorum, internette yapimi cok basit olarak anlatiliyor..Ayrica madem ortada bir ling istegi bu kadar ihtiyac duyuluyorken tek tek banada gonderi gordugunuz halde buraya yazmiyorsunuz.. 12 PPM gumus suyu koruyucu olarak alinabilir yeterlidir..Hasta olursaniz yuksek ppm li gumus suyu alnmasi gerekir ki tedavi edebilsin ..Arastirin bir suru yapim ve kullanim sekli var..

 56. Baye09 dedi ki:

  Linki alabilir miyim

 57. Ömer faruk atalay dedi ki:

  Kan sulandırıcı coraspin 100 kullanıyorum gümüşsuyu içebilirmiyim?

 58. mehmet dedi ki:

  ppm lik almak lazım..doğru düzgün makada yok, siz hangi markayı kullandınız ? yada nereden temin ettiniz açıkça yazarmısınız ? teşekkürler..

 59. Mehmet dedi ki:

  Link alabilir miyim mümkünse