Bu yazıda; aynı seansta yapılabilen kombin tedaviler ile hangi bölgelerin problemini nasıl çözdüğümüze dair sizden gelen soruları cevapladım…

  • Anti-aging için 35 yaşında birine hangi tedavi kombinlerini önerirsiniz?

35 yaşında, göz altı veya orta yüzün üst bölgelerinde boşalmalar olmaya başlar. Ben de 1987 doğumluyum, ki benim yüzüm daha önceki yıllarda daha çökük olduğu için 27 yaşımda boşalmaları hissedip dolgu uygulamasına başlamıştım.

Onun haricinde, biliyorsunuz ki cilt sıkılaştırıcı işlemler yapıyoruz. Gençlik aşıları, GRP-PRP yapıyoruz, mezoterapileri kombin ediyoruz gibi cilt sıkılaştırıcı aşılarla devam etmenizi öneriyoruz.

Botoks yaşınız gelmiş oluyor. Bakıyoruz; kaş arası, alın, göz çevresi, burun ucu gibi bölgelerde kırışıklıklarınız varsa botoks uyguluyoruz. 35 yaş, artık yolun yarısı etmiyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün bize verdiği istatistiklere göre de dünyada artık çok daha uzun bir ömür istatistiği var. Dolayısıyla, 25 yaşından sonra, kendinize bu tarz uygulamaları başlatabilirsiniz.

Onun haricinde de, ev ödevlerinizi arttırabilirsiniz. Yani; kolajen, hyalüronik asit tüketimi, glutatyon tüketimi, doğru takviye eklemeleri, vücudunuzu en azından yılda 1 kez detoksa uğratarak bağırsaklarınızı temizleme, karaciğerinizi temizleme gibi, ozon tedavisine başlamak gibi, yani 35 yaşında yapabileceğimiz pek çok tedavi vardır.

  • Vücut şekillendirme, kombin tedavilerle mümkün mü?

Burada, cevap ihtiyaca değişir. Örneğin; bölgesel fazlalığınız var diyelim… Bacakta çalışacağımız bölgesel fazlalık alanında eğer selülitiniz de varsa; hem ona uygun bir kokteyl hazırlayıp enjekte edebiliyoruz hem de selülit giderici başka bir malzeme daha yapabiliyoruz.

Karın bölgenizde bölgesel fazlalığınız varsa, yağ yakıcı yapabiliriz ama cildiniz de biraz gevşekse altın iğne çalışarak veya ozon enjekte ederek veya cilt gevşekliği çok fazla olan bölgelere plazma yaparak gibi çeşitli tedavilerden faydalanıp şekillendirebiliyoruz.

Popo, meme büyütme, çarpık bacak gibi bölgelerde de dolgu uygulaması yapabiliyoruz. Vücutta herhangi bir yara varsa; GRP, PRP, kök hücre, dermapen, plazma lazer, altın iğne gibi tedavilerden faydalanıp ekstra başka cihazlarla kombin tedavi yapabiliyoruz.

  • Sivilce izleri için hangi tedaviler birlikte tercih edilmelidir?

kistik akne

İzlerin derinliğine göre; kök hücre, kolajen aşıları, cilt aşıları, saten dolgu gibi daha ince dermal dolgulardan birini veya birkaçını kombinleyebiliriz.

Derinlik fazlaysa, en başlarda saten dolgu koymayı tercih edebiliriz. Derinliği yüksek değilse yalnızca kök hücre tedavisi veya birkaç seans kolajen aşısı gibi terapilerle iğnelemeye devam ediyoruz. Bununla birlikte de, orayı uyarmamız gerektiği için altın iğne gibi, plazma fraksiyonel lazer gibi lazer tedavileri yapabiliyoruz.

  • 65 yaşındayım, sarkma ve kırışıklıklar için hangi tedavileri birlikte tercih etmeliyim?

65 yaş demek; orta yüzün, çene hattının, şakakların boşalması demektir. Oralara dolgu yapmamız gerekir. Cildiniz gevşemiş, büyük oranda kolajen ve vitamin kaybetmiş olduğu için boyun, yüz, göz çevresine aşı yapmamız gerekir.

Sarkıklıklarınız belirginse, Fransız askı gibi askılar yapılabilir. Sarkıklıklar aşırı değilse, altın iğne gibi birkaç seans tedavilerden faydalanarak cildinizi sıkılaştırabiliriz. Bunların ilk seanslarının hepsini aynı anda planlayıp yapabiliyoruz.

  • Torbalar ve göz altı morluğu için hangi tedaviler kombin edilmeli?

Torba olan göz altına ışık dolgusu yapılmaz. Orta yüze dolgu konulabilir ve derine yapacağımız torbayı eritecek iğne ile cildin gevşeyen kısmını açacak ve rengini açacak iğne ile de göz altı mezoterapisi kombin edilerek, torbanın derecesine göre seans seans devam ettirilebilir.

Daha ilk seansta bile, bu ikili iğne kombini ve dolgu uygulaması yapılarak kendinizde %50-60 oranında bir değişim gözlemleyebilirsiniz.

Alt tabakadan üst tabakaya, bütün problemlerin aslında hangi malzeme ile çözüldüğünü biliyor olmamız ve uyarıcıya ihtiyacımızın olup olmadığını anlamlandırabiliyor olmamız gerekiyor. Dolayısıyla, yağ kaybeden bir yere dolgu veya yağ konulabilir diye düşünebilirsiniz. Ciltte malzeme kaybeden bir yere (sivilce izi veya kırışıklık olması da bir malzeme kaybıdır) de onun yerine koyulacak bir malzeme enjekte edilmesi gerekmektedir.

Bunların haricinde de uyarıcılara ihtiyacımız var. Yani, üstteki tabakayı uyarıp, gerekirse soyup alttan yeni tabaka çıkarmaya ihtiyacımız olabilir gibi aslında birçok işlemi aynı seansta kombin edebiliyoruz…