Enerji alanlarımız her gün çevremizde oluşan pek çok titreşime açıktırlar ve bu durum bazen negatif ve istenmeyen enerjilerden de etkilenmemize sebep olur. Bu yüzden enerjimiz bitik, sinirli ve kendimizden farklı bir halde olabiliriz. Koruma için kristalleri kullanmak ruhani, fiziksel ve duygusal durumumuza denge ve uyum getirebilir.

Kristal Koruması Nedir?

Kristal koruması, kendimizi istenmeyen ruhani ve duygusal enerjilerden belli iyileştirici ve koruyucu kristaller ile korumamız anlamına gelir. Etrafımızdaki negatifliği üstlenmekten ve bize doğrultulmasından kaynaklanan dengesizlik, bir korumaya ihtiyacımız olduğu anlamına gelir. Aşırı eleştirel, normalden daha fazla şikayet eder durumda ve devamlı kaygılı mı hissediyorsunuz? Çevrenizdeki negatif enerjiyi deneyimliyor olabilirsiniz. Negatif enerjiyi hapsetmeye başladığımızda, sinirli, kaygılı, depresif, kızgın ve huzursuz hissetmeye başlayabiliriz. Beyin sisi, baş ağrısı ve sindirim problemlerine sahip olabilir, yorgun hissedebiliriz. Yersiz negatif enerjiler ve titreşimlerden dolayı fiziksel, ruhani ve duygusal uyumun yoksunluğu kristal koruması ile ortadan kaldırılabilir. Enerjik auramız niyetli olsun veya olmasın dış etkenlere açıktır ve bu nedenle ihtiyaç halinde kendimizi korumak iyi bir fikir olabilir.

Koruma için en uygun olan kristaller dengesiz enerjileri yeniden yönlendirebilir veya emebilirler ve böylece hayatımıza daha iyi şekilde devam edebiliriz. Koruyucu taşlar bize yapışabilecek negatif enerji birikimini durdurabilirler.

Kristal Korumasını Kullanmak İçin Sebepler

Kendini korumanın farklı şekilleri ve sebepleri vardır. Korunma sadece fiziksel değil, aynı zamanda ruhani ve duygusaldır. Yargılanmaktan, manipülasyondan veya başkalarının sinirinden korunmak için de kristaller kullanılabilirler, yayılan negatif enerjiden korunmak için de. Koruma için kristal taşları kullanmak bize doğrultulan negatif enerjinin farkında olma imkanı sağlar, bu sayede odağımızı değiştirme imkanı doğar. Bize gönderilen negatif enerjinin doğasını fark edip anladığımızda, tepkimize ve enerjinin bizi etkileme şekline dair daha fazla kontrol sahibi oluruz. Hala bize doğrultulmuş negatif enerjiyi duyabilir ve hissedebiliriz ancak kristallerin koruması bu enerjinin kaynağını bulmamıza ve duygularımızı değerlendirmemize, enerjimizi dengelememize yardımcı olur. Kristallerin koruması empat olan insanlar için de idealdir, çünkü bu bireyler başkalarından gelen titreşimleri emebilir, dönüştürebilir ve onlardan korunabilirler. Üzüntü, kızgınlık, kıskançlık ve kötü niyetler kristallerin korumasını kullanmak için çok iyi sebeplerdir. İstenmeyen psişik bağlar ve kötü enerjiler de bu kategoriye girer. Ayrıca kendiniz veya bir başkası üzerinde iyileştirici bir güç uygulamadan önce, korunmak için niyetli adımlar atmak iyi bir fikir olur.

İş ve ev gibi sık bulunduğumuz ortamlarda kristallerin korumasından fayda görebiliriz. Çevremizi dolduran enerjinin bazen biraz değişmeye ihtiyacı vardır ve kristaller etrafınızda bulunan istenmeyen titreşimlere karşı koruma sağlayabilirler. İşyeri genelde herkese açıktır ve bu nedenle çeşitli meslektaşların farklı enerjilerine maruz kalırsınız.

Gizliliğin olmaması bizi istenmeyen duygu ve titreşimleri emmeye açık hale getirir. Bu negatif enerjiyi alırsak, bu bizi başkalarına karşı daha da negatif davranmaya zorlar. Enerjisiz, uyku sorunlarına sahip ve kötü hissediyor hale gelebiliriz. Koruma için en iyi kristalleri bulduğunuz zaman gün içerisinde daha pozitif ve duygusal olarak güvenli etkileşimler yaşayabilirsiniz.

Ayrıca kendimizi çevresel faktörlerden korumak için de fiziksel korumaya ihtiyacımız olabilir. Örneğin yaklaşan hava olaylarından dolayı beklenen bir fırtınanın çevremizde yarattığı ortama karşı koruma gerekli olabilir. Hırsızlıktan, doğal afetlerden, sağlık sorunlarından da korunmak isteyebiliriz. Kristalleri koruma için kullanmak fiziksel bedenlerimizi zarardan koruma niyetiyle de mümkün olabilir.

Kristalleri enerji sınırları oluşturarak korunma amacıyla kullanabiliriz. En iyi korunma kristalleri gün içerisinde bize yardımcı olurlar ve huzur, sakinlik ve güç sağlarlar.

Kristal Koruma Yöntemleri

Kristaller ile Meditasyon

Kristaller ile meditasyon yapmak iç huzur ve sakinliği sağlar, koruma niyetini güçlendirir. İhtiyaçlarınıza uygun korunma kristallerini seçin ve daha sonra meditasyon seansı için sessizce oturun veya yatın. Koruyucu meditasyonun niyetini güçlendirmek için bir niyet mumu da yakabilirsiniz. Meditasyon sırasında negatif enerjilerden korunduğunuzu hayal edin. Bu enerjiler koyu bir madde, gri bir duman ve hatta oklar olarak görülebilirler. Bu kara enerjinin sizden ayrıldığını, onun yerine beyaz veya mor bir ışığın sizi sarıp koruduğunu hayal edin.

Bu sürede çakraları temizlemek ve dengelemek de daha fazla uyum ve denge sağlayabilir. Her bir çakra ile bağlantılı olan kristaller sürece yardımcı olabilirler ancak korunma taşları da kendi kendilerine iyi birer araçtırlar.

Meditasyon sırasında koruyucu ruh veya koruyucu meleklerinizi çağırabilirsiniz. Ondan aura alanlarınızı kapatmak ve çevrenizi ışıkla doldurmak için yardım isteyin. Daha yüksek kaynaklardan rehberlik istemek kendimizi korumaya çalışırken bizi sakinleştirebilir. Koruyucu taşlarınızla istediğiniz kadar sık meditasyon yapabilirsiniz. Güne başlamadan veya uykuya gitmeden önce olabilir, herhangi bir ihtiyaç anında da uygulanabilir. Ayrıca bir bireyin enerji düşüşü ve negatif bağlantının kaynağı olduğunu fark edersek, bu bağı koparmak isteyebiliriz. Meditasyon yaparken enerjik bağları kökten koparmayı hayal ederiz ve böylece bu düşük titreşimden kendimizi kopartırız. Bağı koparmak daha sonra daha güçlü şekilde gelmesine ve dikkatli olmazsanız tekrar bağlanmanıza sebep olur ve bu nedenle bağı sevgiyle koparmaya çalışın.

Kristaller ile Hayal Kurma

Korunma niyeti her şeyin ardındaki sürükleyici güçtür. Korunma için taşları kullandığımızda, niyet işleri başlatır ve istenen sonuçlar elde edilir. Kristalleri korunma için kullanmanın bir diğer yöntemi ise niyet ve hayal kurmadır.

Koruyucu kristalinizi tutarken enerji alanları ve baloncuklarını hayal etmek negatif enerjileri uzakta tutmanın hızlı ve etkili bir yoludur ve bu sayede dengede kalabilirsiniz. Elinize koruyucu kristalinizi alın ve sonrasında bedeninizin çevresinde enerjik bir beyaz veya mor ışık hayal edin, bu ışık auranızı korusun. Bu ışığı bir kalkan veya baloncuk olarak hayal edebilirsiniz. Bu ışık kalkanları mevcut enerji düzeyinizdeki veya daha üstündeki enerjilere karşı açık olacaklardır ancak daha düşük enerjileri geçirmeyecektir. Enerji kalkanı ihtiyacınız olan her an uygulanabilir. Evden çıkmadan önce ışık kalkanınızı çağırabilirsiniz. Enerjik korunma için ideal olan beyaz ışık katmanları aynı zamanda kendi titreşiminizi de arttırırlar ve gün içerisinde pozitif kalmanıza yardımcı olurlar.

Kristal Giymek

Korunmak için uygun olan kristaller giyilebilirler de. Korunma için kristal giymek sınırlar oluşturmak ve negatif enerjilerin aura alanınıza girmesine engel olmak için iyidir. İyileştirici kristaller de kolye, bileklik, yüzük, iğne, küpe ve hatta saç tokası formunda giyilebilirler. Hatta bunları sütyene, ceplere ve çantalara koymak da mümkün.

Antik zamanlarda insanlar kötülüklerden, elementlerden, hastalıklardan, savaşlardan, açlıktan ve diğer şeylerden korunma niyetiyle kolye ve nesneler yaratırlardı. Bu nesnelerden birisini nazar boncuğu olarak biliyoruz ve bu boncuk negatif enerjileri savuşturuyor ve kem gözlerden koruyor. Günümüzde bile pek çok insan tarafından niyetli ruhani koruma amacıyla takılıyor. Kırmızı koral da kötü gözlerden korunmak için kullanılıyor. Kristalleri koruma amacıyla kullandığınızda, enerjik korunma için güçlü parçalar haline gelebiliyorlar.

Kristal Grid

Kristal grid ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde hazırlanmış, niyetlerle güçlendirilmiş ve düzenlenmiş bir koruma sağlar. Aradığınız koruma için en iyi kristalleri seçin ve korunmanın aktifleşmesi için merkezi bir taş da ekleyin. Alternatif olarak gridin merkezine kristal gibi bir nesne koyabilir ve onu koruma için programlayabilirsiniz. Siyah turmalin veya dumanlı kuvars koruma gridlerinde iyi olur ve topraklama ile negatif enerjileri temizleme konusunda etkilidirler. Selenit eklemek gridin koruyucu niyetini güçlendirir çünkü selenit bir uyum ve denge taşıdır. Buna ek olarak kristalleri evinize stratejik olarak yerleştirerek evinizi de bir koruyucu grid haline getirebilirsiniz. Onları grid içerisinde kullanmadan önce kristalleri temizleyip programlamayı unutmayın. Ayrıca koruyucu kristalleri bağlayıp aktive edin. Taşların enerjik bağlantısı gridin tek bir koruyucu birim olarak çalışmasına yardımcı olacaktır. Kristal gridler korunma niyetinin devam etmesini istediğiniz süre ne kadarsa o kadar oldukları yerlerde kalabilirler.

Alanımıza Kristaller Yerleştirmek

Kristalleri korunma için evimize grid benzer bir şekilde yerleştirdiğimiz gibi, onları ihtiyacımız olan konumlara da yerleştirebiliriz. Evimizdeki farklı odalar, özellikle de yatak odası, genelde daha yüksek bir titreşime ihtiyaç duyar ve bu nedenle evde temizlik yaptıktan sonra korunma için kristalleri kullanabiliriz. Korunma niyetini kullanarak boğulduğunuzu hissettiğiniz yerlere kristaller yerleştirin. Evinizde kutsal bir alan bulun ve buraya bir sunak yerleştirin, niyetinize göre dekore edin. Sunağınızda korunma için belli kristalleri kullanabilirsiniz ve sonrasında korunma niyetinizi uyguladıktan sonra ona uygun şekilde davranabilirsiniz.

Geceleri uyuduğunuzda yastığınızın altına da koruyucu taşlar koyabilirsiniz. Uyurken kristal enerjisine daha açığızdır ve siyah turmalin, hematit ve dumanlı kuvarsa gece uyurken çok iyi koruyucu kristaller olurlar. Çok topraklayıcıdırlar ve negatif enerjileri emer, yansıtırlar. Ametist de yatarken korunmak için iyi bir taştır ve kabuslara karşı da koruma sağlar.

İşyeri negatif ve düşük titreşimli enerjiler için yaygın bir kaynaktır ve bu nedenle ofisinize koruyucu kristaller yerleştirebilirsiniz. Ayrıca kristalleri bilgisayardan yayılan elektromanyetik dalgalara karşı korunma amacıyla da kullanabilirsiniz. Şungit ve siyah turmalin bu dalgalara karşı iyi koruma sağlar ve ayrıca orgonit, hematiti ve puslu kuvars da aynı amaçla kullanılabilir. Siyah turmalin size seyahatlerinizde de yardımcı olabilir.

Korunma İçin En İyi Kristal Taş Önerileri

Kristal taşlar farklı frekanslarda titreşirler ve bu nedenle niyetinize bağlı olarak farklı taşlar ile istenen sonuçlar elde edilebilirler. Bedenlerimiz, çakralarımız ve auralarımız iyileştirici kristallerin titreşimlerine bağlanabilirler. Aşağıda koruma için en iyi kristallerden bazıları var.

Ametist

Ametist ruhani koruma ve enerji korumasının ve kalkanının katmanlarını görselleştirme için idealdir. Ametist aynı zaman psişik saldırılara karşı da koruma sağlar. Negatif enerjileri pozitif olanlara dönüştürmek için ametisti amberle kombin edin.

Siyah Turmalin

Siyah turmalin bir sünger gibi tüm negatif enerjileri çeker. Bu taş uyumsuz titreşimleri temizlemek ve koruma sağlamak için büyük bir araçtır. Çok titreşimlidir ve bu nedenle topraklaması iyidir. Siyah turmalini selenitle birleştirerek derin bir koruma ve saflaştırma etkisi elde edebilirsiniz.

Siyah Akik

Siyah akik negatif enerjileri emip dönüştürerek kişisel enerjimizi korur. İyi ve güçlü bir topraklama taşıdır ve bu nedenle onu yastığınızın altına koyarak geceleri kabuslara ve uykunuzun bölünmesine engel olabilirsiniz.

Kanlı Kuvars

Kan taşı olarak da bilinen kanlı kuvars, sadece kötü enerjileri savuşturmaz, aynı zamanda etraftaki enerjiyi saflaştırır ve topraklama yapar. Genelde koruyucu kolyelerde kullanılıyor.

Hematit

Hematit negatifliğe karşı koruma sağlar ve özellikle aura alanımızı korumak ve enerjimizi dengelemek için idealdir.

Çok topraklayıcıdır. Hematit antik savaşçılar tarafından güç ve koruma için taşınmıştır. Meditasyon sırasında topraklama için mavi kiyanit ile eşleştirmeyi deneyin. Böylece güçlü olumsuz duyguları atarken enerji düzeyinizi bozmalarına engel olursunuz.

Şungit

Şungit negatif enerji ve duyguları almak, onları saflaştırmak ve daha sonra bu enerjiyi ışığa dönüştürmek için idealdir. Şungit elektromanyetik radyasyona karşı da koruma sağlar ve böylece hem ruh hem de zihni korur.

Jet

Jet negatif enerjiyi temizlemek ve emmek için çok iyidir. Nötralize eder ve sizi dünyanın iyileştirici, topraklayıcı etkisine bağlar. Bu koruyucu taş aynı zamanda saflaştırır.

Dumanlı Kuvars

Dumanlı kuvars negatif enerjileri alır ve onları topraklayarak yere gönderir, böylece çevremizin istenmeyen enerjilerden kurtulmasını sağlar. Tehlikeyi de savuşturan dumanlı kuvars, elektromanyetik dalgalara karşı da korur ve bu nedenle elektronik cihazların yanında iyi olur. Kuvars ailesinin bir parçası olduğu için yükseltici değeri yüksektir ve bu yüzden elektromanyetik dalgalara karşı korunma amacıyla kullanırken dikkatli olun.

Kuvars

Kuvars negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürür. Yüksek titreşimi ile aura ve enerjinizi korur. Bu yükselticiliği yüksek taş denge hissini sağlamaya da yardımcı olur. Kuvars aynı zamanda koruyucu niyetleri güçlendirir ve bu nedenle meditasyon sırasında çok iyi olur.

Obsidyen

Obsidyen negatif varlıkları uzakta tutar, auramızı temizler ve bizi dünyaya bağlar. “Kovucu” taş olarak görülen obsidyen, negatif bağları kırar. Apaçinin gözyaşı adlı taşı da obsidyen ile eşleştirebilirsiniz. Bu birleşim yas için iyidir çünkü obsidyen gibi iyi bir koruma sağlar.

Labradorit

Labradorit şamanik bir taştır ve bir zırh kalkanı gibi hizmet eder. Kalp çakrasını korumak için ideal olan labradorit, bizi istenmeyen enerji ve titreşimlerden korur. Pembe kuvarsla birleştirildiği zaman iyileştirici bir araç olur.