20 Ocak – 18 Şubat arasında doğan kadınlar, kova burcuna mensuptur. Kova burcu kadınları son derece yaratıcıdır. Toplumun ve düşünce kalıplarının dışında düşünebilir.Bir şey, tüm Kova kadın karakterleri için geçerlidir: onlar özgür hissetmek ister. Kova kadınının yeterli bir özgürlük alanı yoksa mutlu olamaz.  Kova kadınlarında doğdukları andan itibaren gelişen bir macera duygusu vardır.

Kova kadını özellikleri, çok girişken olabileceğini gösterir. O hem iyi bir dinleyici hem de harika bir konuşmacıdır.  Kova kadını; tavsiye verirken, tavsiye verilmesini sevmez. Diğer insanların onun hakkında söylediklerini pek umursamaz ve görüşlerinin karakterini değiştirmesine izin vermez.  Bir Kova burcu kadını, masa başı işler yapmaz. Dünyayı dolaşmak, serbest çalışmak ya da onu egzotik yerlere götüren bir kariyer sahibi olmak ister. Hayatının bir macera olmasını ister. Kova kadın özellikleri arasında ise, finansal istikrara çok fazla önem vermemesi de vardır. Anı yaşadıkları için para kazanmak ya da yatırım yapmak için sevmediği işlerde asla çalışmaz.

İlişkilerde kova kadını:

Kova kadını karakteristikleri, en çok gizemli veya maceracı görünen birisine ilgi duyacağını gösterir. Sıkıcı bir insanla ne arkadaş ne de sevgili olamazlar. Mutlu bir ilişki içinde olmak için Kova kadınının olduğu gibi akıllı ve maceraperest birini bulması gerekiyor. Kova kadını, hayat tutkusunu paylaşan ilginç birisini bulduğunda, çok çabuk aşık olacak.

Aşkta Kova Kadını

Bir Kova kadını aşık olduğunda, sınırsız ve kendisi olmakta özgür olduğu sürece duygularını takip edecektir. Arzu ve bireysel amaçlarını aşk ile kaybetmenin bilinçsiz korkusu, onu genellikle herhangi bir beklentiye karşı savunmasız bırakır ve onu olmadığı bir şeye dönüştürmeye çalışır. Yine de, neredeyse her Kova kadınının hayatında “büyümek” için belirli bir zamana sahiptir ve bir ailesi olması, çocuk yetiştirmesi ve kocasına bakabilmesi için belirli bir sevgi yoğunluğunun olması gerektiğinin farkına varır. Aşık olmadan kimseyle uzun bir süre ilişki içinde olmaz, söz vermez.

Dalgalanmalar ve duygusal sorunlar olmadan istikrarlı ve güvenli bir ilişki arıyorsanız, heyecanlı, öngörülemeyen ve birlikte seçmeyi seçmeyen birisi olduğunu söylemeliyiz. Kova kadını biyolojik saatinin ilerleyişini hissetmediği sürece, bir ilişkinin resmi beklentilerini kabul etmez. Bu kadınla bir ilişki başlatırken akılda tutulması gereken en önemli şey,saygı duymanız gerektiğidir.

Kova burcu kadını ve güven

Eğer bir ilişki kendini duygusal olarak açacak ve içine dalacak kadar güvende hissettiriyorsa, kuşkusuz güvenebileceğiniz birisi olacaktır.  Kova burcu, paraşüt ve bungee atlamadan, tüm cinsel tecrübelere kadar tüm aşırı aktiviteleri temsil eder. Kuralları çiğneme ihtiyacı bazen kontrol edilemez, çünkü “kontrolden çıkmak” değil, içinde kontrol içine dahi girmek istemez.

Kova burcu muhalefeti temsil eder ve her erkek kova kadınını taşıyamaz. Karşı cinsin her zaman onun saygısını kazanması gerekir.

Bir kova kadınını ayırt edici özellikler nedir?

Bir Kova kadınını burçların diğer belirtilerinden farklı kılan birkaç faktör var. Bu faktörler:

  • Tarzı
  • Dünyaya alışılmadık bakış açısı
  • Bağımsızlık ihtiyacı
  • Dinleme yeteneği
  • Dürüst doğası

Tarzı

Teraziden farklı olarak, bir Kova dişi en son veya en trend modaya ayak uydurmaz. Moda tavsiyesi veren dergilerin başlıklarından bile haberdar olmayacak. Aksine, her şeyden önce ne giyerse yakıştırır. Her ne kadar “bohem” tarzı kendi takipçilerini cezbetse de, moda gibi kalıplara girmez. Bu onun için hiç önemli olmayan bir şey değildir. Rahatlık da Kova kadının gardırobunda önemli bir faktördür.

Bir Kova kadın herhangi bir şekilde topluma uymaz. Genellikle bazılarına “tuhaf” olarak bakıldığında, o gerçekten sadece dünyayı farklı görür.

Bağımsızlık

Her şeyden önce bir Kova kadını hayatının her alanında bağımsızdır. Bu kadın, kendisinin “biz” in bir parçası olduğunu düşünürse, hiçbir zaman mutlu olmayacaktır. Bu nedenle, bu kadınlar yalnızca kendi şartlarıyla seyahat severler. Kova bir anne olduğunda, bu faktörleri çocuklarına geçirmeye çalışacaktır. Çocuklarının özel olduklarını bilmelerini sağlamaya çalışacaktır.

İyi bir dinleyici

Bu kadınlar çevrelerindeki kişilerin söyledikleri her kelimeyi mükemmel şekilde duyabilir ve genellikle bu kelimeleri ayrıntılı bir şekilde hatırlarlar. Bu nedenle, Kova bir kadın zor zamanlarda iyi bir arkadaştır ve ağlamak için bir omuz olmaktan gurur duyacaktır. Hava burcu olarak, Kova iletişimi merkezileştirir.

Dürüst

Zodyak’taki burçlar arasında kova, dürüst olduğu için ünlüdür. Kendi çıkarları veya şeması için birileri kandırmak için asla yalan söylemeyecektir. İlişkide aldatmayı, asla affetmez. Kova burcu olan kadınlar doğal olarak merhametlidir ve alışılmamıştır.