Doğum Tarihi: 23 Ocak – 22 Şubat

Gezegeni: Uranüs

Zodyak Elementi: Hava

Rengi: Mavi

Günü: Cumartesi

Değerli Taşı: Siyah inci, opal ve safir

Mottosu: Sürekli değişiyorum ve gelişiyorum

Enerjisi: Yang

Kova burcunun yöneticisi Uranüs’tür ve bu gezegen, isyanın ve kaosun gezegenidir. Bu nedenle Kova kadınları uyumlu olmak konusunda başarılı değillerdir ve toplum gelenekleri konusunda zaman zaman kafa karışıklığı yaşarlar. Bu özellikleri yüzünden Kova kadınlarının belli kurallara uyum sağlamadıklarını görebilirsiniz.

Kova burcu kadınları son derece yaratıcıdır ve bu özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Toplumun ve genel düşünce kalıplarının dışında düşünebilir. Kova kadınlarının hepsi kendilerini özgür hissetmek ister. Kova kadınının yeterli bir özgürlük alanı yoksa mutlu olamaz.  Kova kadınlarında doğdukları andan itibaren gelişen bir macera duygusu vardır.

Kova kadını hem iyi bir dinleyici hem de harika bir konuşmacıdır.  Kova kadını tavsiye verir ancak kendisine tavsiye verilmesini sevmez. Diğer insanların onun hakkında söylediklerini pek umursamaz ve görüşlerinin karakterini değiştirmesine izin vermez.

Kova burcu kadını, masabaşı işler yapmaz. Dünyayı dolaşmak, serbest çalışmak ya da onu egzotik yerlere götüren bir kariyer sahibi olmak ister. Hayatının bir macera olmasını ister. Kova kadın özellikleri arasında finansal istikrara çok fazla önem vermemesi de vardır. Anı yaşadıkları için para kazanmak ya da yatırım yapmak için sevmediği işlerde asla çalışmaz.

Kova Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

Kova kadınları genelde zarif yüz hatlarına ve ince bir gövdeye sahiptir. Genelde uzun boylu olan bu kadınlar gerçekte çok uzun olmasalar bile olduklarından uzun görünürler.

Gözleri genelde hayat ve heyecan dolu bakan Kova kadınlarının kaşları ise kavislidir. Alınları genelde geniş ve belirgin olan bu kadınların yüzleri genelde karedir. Çene hatları geniş ve burunları düz olan bu kadınlar elmacık kemiklerinin belirgin olması nedeniyle daima gülümsüyorlarmış gibi görünürler.

Kova kadınları genel olarak cesur ve farklı bir görünüme sahiptir. Onların fiziksel görünümünü tek kelime ile “asil” olarak tanımlamak mümkündür.

Kova Burcu Kadını İleri Görüşlüdür

Entelektüel kapasitesi yüksek olan Kova kadını büyük resmi görme konusunda başarılıdır. İleride ne olacağı konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahiptir. Kova kadını çok fazla düşünmeye eğilimli olduğu için topraklanması zor olabilir ve zihinsel yorgunluk yaşayabilir.

Kova Burcu Kadını Dünyayı Değiştirmek İster

Kova kadını değişimleri tetiklemek ister. Dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesine çabalayan Kova kadını bunu hayattaki amacı olarak görür. Kendini insanlara yardım etmekten sorumlu hisseder ve gücü elinde bulunduranların güçlerini yanlış kullanmalarından rahatsız olur.

Kova Burcu Kadını Sıkılmaya Gelemez

Kova burcu, Uranüs tarafından yönetildiği için Kova’nın sıkılmaya tahammülü yoktur. Kova kadını oturup hiçbir şey yapmadan duramaz. Boş boş durmak onun için son derece sıkıcıdır. Örneğin, işinde sıkılıyorsa işini  bırakmayı tercih eder. Şartları kendisi için daima daha iyi hale getirmeye uğraşır.

Kova Burcu Kadını Asidir

Tüm burçlar arasında en asi burç olan Kova, maceralara atılmayı ve bunlardan sapasağlam çıkmayı başarır. Bazen diğer insanların anlayamayacağı ölçüde açık sözlü olan Kova kadını, değişim başlatma konusunda öncüdür. Kova kadınının bu asiliği romantik ilişkilerinde başarılı olmasını sağlar. Çünkü geleneksel ilişkilere yeni bir bakış açısı kazandırabilir ve ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair sabit fikirleri yoktur.

Kova Burcu Kadını Bağımsızdır

Her şeyden önce bir Kova kadını hayatının her alanında bağımsızdır. Bu kadın, kendisinin “biz” in bir parçası olduğunu düşünürse, hiçbir zaman mutlu olmayacaktır. Bu nedenle, bu kadınlar yalnızca kendi şartlarıyla yaşamayı severler. Kova kadını anne olduğunda, bu faktörleri çocuklarına geçirmeye çalışacaktır. Çocuklarının özel olduklarını bilmelerini sağlamaya çalışacaktır.

Kova Burcu Kadını İyi Bir Dinleyicidir

Bu kadınlar çevrelerindeki kişilerin söyledikleri her kelimeyi mükemmel şekilde duyabilir ve genellikle bu kelimeleri ayrıntılı bir şekilde hatırlarlar. Bu nedenle Kova kadını zor zamanlarda iyi bir arkadaştır ve ağlamak için bir omuz olmaktan gurur duyacaktır. Hava burcu olarak, Kova kadını için iletişim çok önemlidir.

Kova Burcu Kadını Dürüsttür

Zodyak’taki burçlar arasında Kova, dürüst olduğu için ünlüdür. Kendi çıkarları veya şeması için birileri kandırmak için asla yalan söylemeyecektir. İlişkide aldatılmayı asla affetmez. Kova burcu olan kadınlar doğal olarak merhametlidir.

Kova Burcu Kadını Giyim Tarzı

Teraziden farklı olarak, bir Kova dişi en son veya en trend modaya ayak uydurmaz. Moda tavsiyesi veren dergilerin başlıklarından bile haberdar olmayacak. Aksine, her şeyden önce ne giyerse yakıştırır. Her ne kadar “bohem” tarzı kendi takipçilerini cezbetse de, moda gibi kalıplara girmez. Bu onun için hiç önemli olmayan bir şey değildir. Rahatlık da Kova kadının gardırobunda önemli bir faktördür.

Bir Kova kadın herhangi bir şekilde topluma uymaz. Genellikle bazılarına “tuhaf” olarak bakıldığında, o gerçekten sadece dünyayı farklı görür.

Kova Burcu Kadını İlişkide Nasıldır?

Kova kadını karakteristikleri, en çok gizemli veya maceracı görünen birisine ilgi duyacağını gösterir. Sıkıcı bir insanla ne arkadaş ne de sevgili olamazlar. Mutlu bir ilişki içinde olmak için Kova kadınının olduğu gibi akıllı ve maceraperest birini bulması gerekiyor. Kova kadını, hayat tutkusunu paylaşan ilginç birisini bulduğunda çok çabuk aşık olacaktır.

Kova Burcu Kadını Aşk Hayatı

Bir Kova kadını aşık olduğunda, sınırsız ve kendisi olmakta özgür olduğu sürece duygularını takip edecektir. Arzu ve bireysel amaçlarını aşk ile kaybetmenin bilinçsiz korkusu, onu genellikle herhangi bir beklentiye karşı savunmasız bırakır ve onu olmadığı bir şeye dönüştürmeye çalışır. Yine de neredeyse her Kova bir ailesinin olması, çocuk yetiştirmesi ve kocasına bakabilmesi için belirli bir sevgi yoğunluğuna sahip olması gerektiğinin farkına varır. Aşık olmadan kimseyle uzun bir süre ilişki içinde olmaz, söz vermez.

Dalgalanmalar ve duygusal sorunlar olmadan istikrarlı ve güvenli bir ilişki arıyorsanız, heyecanlı, öngörülemeyen ve birlikte seçmeyi seçmeyen birisi olduğunu söylemeliyiz. Kova kadını biyolojik saatinin ilerleyişini hissetmediği sürece, bir ilişkinin resmi beklentilerini kabul etmez. Bu kadınla bir ilişki başlatırken akılda tutulması gereken en önemli şey, saygı duymanız gerektiğidir.

Kova Burcu Kadını Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Kova kadını yalnızca sevdiği kişiye romantik yaklaşacağı için onun sizi sevdiğini hareketlerinden anlayabilirsiniz. Sevdiği kişinin mutluluğundan emin olmak isteyen bu kadın, romantik sözler söylemekten ve sevdiğini göstermekten çekinmeyecektir.

Kova kadını sizinle buluşmak istiyorsa size karşı hisler beslediği sonucunu çıkarabilirsiniz. Çünkü Kova kadını genelde diğer insanların kendisine eşlik etmesine ihtiyaç duymaz. Sosyal etkinliklerde insanlarla olmaktan hoşlansa da insanlarla bireysel olarak sosyalleşmekten hoşlanmaz.

Kova kadını bir erkeği sevdiğinde onunla zaman geçirmekten zevk alır ve onunla maceralara atılmanızı ister. Kova kadını özgür bir ruha sahip olduğu için sık sık bir yerlere gitmeyi sever ve birini sevdiğinde bunu tek başına yapmak yerine sevdiği kişiyle yapmak ister.

Kova Burcu Kadını Hangi Burçla Anlaşır?

Kova kadını en iyi Aslan ve İkizler erkekleriyle anlaşır. Ancak Aslan erkeği bazen Kova kadınının ilgi odağı olma konusunda zorluk çekebilir. Kova kadınının harika fikirleri ve bunları hayata geçirmek için planları olsa da kendini ön plana çıkarma konusunda zorluk çekebilir. Bu nedenle Aslan’ın aksine her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için geri planda kalmayı tercih eder. Aslan erkeği, Kova kadının bu yönünü yenmesine yardımcı olabilir.

İkizler ise Kova’nın plan yapmakta ustalaşmasına yardımcı olur. Kova kadının sorunlarından bir tanesi, çok fazla ileri görüşlü olup diğer herkesi geride bırakmasıdır. İkizler, Kova’nın bu yönünü yenmesine ve planlarını daha iyi bir şekilde yenmesine yardımcı olur.

Kova Burcu Kadını Cinsellikte Nelerden Hoşlanır?

Kova kadını için cinsellik çok önemlidir. Kova, sabit bir Hava burcu olduğundan dolayı onunla bir kez birlikte olduğunuzda uzaklaşmanız zordur.

Kova kadını, partnerinin gözlerinin üzerinde olmasını ister. Çünkü yatak odasında beğenilmekten hoşlanır. Genelde sakin görünse de yatak odasında ilgi istediği gibi ilgi gösterir. Çünkü burada zevkin karşılıklı olmasına izin verir.

Kova kadını karşısındakiyle uyum sağlayamadıysa iyi bir performans gösteremeyecektir. Çünkü Kova kadını kendini bir şeye zorlamak ya da rahat olmadıkları bir şeyde rahat hissetmeye çalışmak istemez. Kova’nın harekete geçmesi zaman alabilse de bir kez havaya girdiklerinde partnerlerinin akıllarını başlarından alırlar.

Ünlü Kova Burcu Kadınları

Megan Thee Stallion, Shakira, Oprah Winfrey, Alicia Keys, Ellen Degeneres, Kerry Washington, Emma Roberts, Paris Hilton, Yara Shahidi.