Birisiyle ilişki yaşıyorsanız, uzun vadede işlerin yürüyüp yürümeyeceğini bilememek korkutucu olabilir. Bu nedenle ilk olarak uyumluluğunuzu görmek için burçlarınıza bakmak iyi bir fikir olabilir.

Burada kova ve aslanın uyumluluğuna bakacağız ve hayatlarında uzun vadeli ve sevgi dolu bir ilişki olup olamayacağını irdeleyeceğiz. İkisinin de sahip olduğu iyi özellikler ile kötü özellikleri karşılaştıracağız. Bu özelliklerin ne kadar güçlü olduklarına göre başarı ihtimalleri değişecektir. Ek olarak, olumsuz özellikleri daha fazlaysa bunu konuşarak aşıp aşamayacakları da temel bir nokta olacaktır.

Aslan ve Kovanın Avantajları

Burada aslan ve kovanın iyi özellikleri var. Eğer çiftin özellikleri bu avantajlara yatkınsa, aşk ve mutluluk dolu uzun vadeli bir ilişki için büyük bir şans doğar. Fakat tabii ki ilişkilerinde hiç problem olmayacak anlamına da gelmez. İlişkinin zorlu zamanları aşması için ikisinin de birbiriyle iletişim kurabilmesi gerekir.

Nezaket

Kova erkeği çok kibardır. Bu ikisinin uyumluluğu için çok iyi bir haberdir çünkü kovanın aslanı mutlu etme ihtimali artar. Ayrıca nezaket o kadar önemli bir pozitif özelliktir ki, her burca hitap edebilir ama aslana özellikle hitap eder. Nezaketi bir insanın sahip olabileceği en önemli özellik olarak görürler ve bu nedenel kovanın sahip olduğu nezaket aslan için önemlidir.

Kolay geçimlilik

Kova erkeği en kolay geçimli ve rahat burçlardan birisidir. Bu hayatında kova isteyen bir aslan için önemlidir çünkü aslan çok tutkulu ve ilgili bir insan olabilir. Yani iki burcu da dengede tutabilecek iyi bir dengenin olması mümkün. Kova erkeği bazen onu cesaretlendirebilecek birisine ihtiyaç duyar. Aslan ise bazen sakinleştirilmesi gereken birisidir.

Sosyallik

Aslan kovanın sosyalliğinden hoşlanabilir. Aslan insanlarla birlikte olmayı sever ancak tanımadığı insanlarla etkileşime girmekte zorlanır. Biraz gergin olabilir ama kovanın sosyalliği onu rahatlatır. Bu da kovanın aslana hissettirdikleri sayesinde ilişkinin daha iyiye gitmesini sağlayabilir.

Bağımsızlık

İki burcun da çok bağımsız olma eğilimi vardır. Bu kova aslan uyumu için çok iyidir çünkü sürekli olarak dipdibe olmasalar bile üzülmeyeceklerdir. Birbirlerinden ayrı keyifle vakit geçirebilirler ve ardından bir araya geldiklerinde birbirlerinin varlığından keyif alabilirler. Bu biraz garip görünebilir ancak ayrı geçirdikleri zaman ilişkilerini daha güçlü hale getirir.

Karizma

Aslan kadını biraz utangaç olmasına rağmen çok karizmatik bir insandır. Bu nedenle kovanın çevresinde olması çok iyidir çünkü onun kişiliğinin parlamasını sağlayacak güveni verir. Güvenli ve rahat hissettiklerinde çok etkileyici olabilirler. Bu kovanın ilgisini çeker ve ilişkinin sevgiye dönüşmesinde temeldir. Ayrıca kova aslanın karizma ve çekiciliğinden dolayı pek çok insan tarafından sevilmesinden hoşlanacaktır. Kova aslandan gurur duyar ve bunun sonucunda uyumluluk artar.

Aslan ve Kovanın Dezavantajları

Birlikte hayat kuran kova ve aslanın sahip olduğu dezavantajlar burada. İlişkilerinin sürmesi için bu kötü noktaların kişiliklerinin küçük bir kısmını oluşturması veya sorunları konuşarak çözmeleri gerekiyor.

Güçlü İrade

Kovanın çok güçlü iradeli olması bu ilişkideki en zorlu dinamiklerden birisini oluşturacaktır. Kovanın bazen çok fazla inatçı olabilmesi işleri zorlaştırabilir. Sürekli olarak haklı olduğunu düşünen birisiyle ilişkide olmak zorlu olabilir ama aslan için daha da zordur çünkü çok tutkulu bir insandır. Bu çift çok tartışma yaşayabilir.

Kopukluk

Kova ve aslanın bağımsız varlıklar olmalarına karşın kovanın bazen çok bağımsız olması sorun oluşturabilir. Bu da kopmalarına sebep olabilir ve aslanı üzer, çileden çıkarır. Tutkulu doğası ise bu konuda kovanın kolay geçimliliğinden daha fazla fayda sağlayabilir.

Kararsızlık

Kovanın çok kararsız bir kişiliğe sahip olabilmesi aslanı kovanın tüm diğer özelliklerinden daha fazla rahatsız edebilir. Aslan çok yoğundur ve bu nedenle kovanın neden hızlı karar veremediğini anlamakta zorlanır. Esasında kova genelde kararsızdır çünkü işlere iki farklı taraftan bakabilir ve bu da kafasını karıştırır. Aslan bazen kovanın hayatındaki kararları vermeye yardımcı olarak iyi bir partner olabilir.

Gurur

Aslan tüm burçlar içerisinde en gururlu olanlardan birisidir ve bu da kovayı rahatsız edebilir. Bu da aslanın tartışmalarda geri çekilmemesi anlamına geldiğinden kovayı çileden çıkarabilir. Kova inatçı olsa da iki yönlü düşünebilir ve bu nedenle aslanın sahip olduğu gururun hatalarını kabul etmemesine yol açmasını anlayamaz.

Çabuk öfkelenme

Aslan sembolü ile gösterilen aslan burcu, çok çabuk öfkelenebilir. Kova erkeği ise hayata rahat yaklaştığı için bunu anlamakta zorlanır. Hayatındaki sorunlara sakince yaklaşır ve bu nedenle aslanın sinirini itici bulur. Ancak bazen karşıtlar birbirini çeker ve kova bu agresifliği çekici bulabilir.

Sık Sorulan Sorular

Kova erkeği aslanın neyini sever?

Kova erkeği aslanın bağımsız ve çok karizmatik doğasını sever. Onun sosyalliğinden hoşlanır ve ayrıca bağımsızlığının onu kısıtlamamasını da sever.

Aslan neden kovadan hoşlanır?

Aslan kovanın onun gibi bağımsız olmasını sever. Ancak onun nazik ve kolay geçimli doğasından da hoşlanır. Kovanın ihtiyacı olduğunda yanında duracağını bilir.

Kova ve aslan iyi bir eşleşme midir?

Kova ve aslan iyi bir eşleşme olabilir ancak iyi özelliklerinin kötülerden daha güçlü olması gerekir. Bu da bireylerin kendilerine bağlı bir durum. Kötü noktaları güçlüyse, problemler için iyi iletişim kurmaları gerekir.

Kova erkeği aslan kadınına aşık olabilir mi?

Kova erkeği ve aslan kadını birbirine kolayca aşık olabilir. Kova erkeği için aslanın sıcak kalpliliği ve cesareti çekici olacaktır.

Kova erkeği birisini sevince nasıl davranır?

Kova hoşlandığı insana devamlı destek olur. Aşkta ise birisiyle ilgileniyorsa çok düşünceli ve romantik olabilir.