© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Madecassol krem nedir, nasıl kullanılır?

Madecassol krem nedir, nasıl kullanılır?

Image Bu yazıyı 7 dakika 9 saniyede okuyabilirsiniz.

Herkes sorunsuz, pürüzsüz, problemsiz bir cilde sahip olmak ister ve bu istek de gayet doğal elbette. Ancak hızla akıp giden yıllar, sağlıksız beslenme ve yaşam koşulları, olumsuz çevresel koşullar, bir de ufak tefek kazalar derken ciltte kusurlar da kaçınılmaz olabiliyor. Keşke her derde deva bir kremimiz olsa da, sayısız cilt sorunundan bir tüp kremle kurtulabilsek, ne güzel olurdu değil mi? Elbette ki güzel olurdu. Ancak henüz böylesi bir sihirli krem üretilebilmiş değil. Buna keza pek çok cilt sorununda tatmin edici sonuçlar veren bir Madecassol kremden bahsetmek mümkündür.

Madecassol krem; Centalla Asiatica (Gotu Kola) bitkisinin özütünden yapılan ve cilt sorunlarının giderilmesinde mucizevi etkileri, cilt hücrelerini yenileyerek onaran ve sivilce izleri, yara izleri, yanık izlerini iyileştiren etkili bir merhem olarak bilinir. Madecassol krem; piyasada kolaylıkla bulunabilen pek çok kozmetik üründen farklı olarak, genellikle doktorlar tarafından da reçete edilmektedir. Elbette ki bu önemli ayrıntı, cilt sorunu olanların daha güvenli bir şekilde bu kremi kullanmalarına olanak veriyor.

Hücre yenileyici özelliğiyle bilinen bir krem olan Madecassol, daha çok medikal özellik taşıyan bir krem olduğu için, yara, yanık, sivilce izlerinin yok edilmesinde oldukça etkili olduğu gibi, cildin gerilmesine bağlı oluşan cilt çatlakları gibi daha inatçı cilt üstü izlerinin de gözle görülür biçimde azalmasına yardımcı oluyor.

Madecassol kremin bir diğer çekici özelliği de; özütünü kullandığı bitkinin güzel kokusu sebebiyle, yine pek çok kreme oranla, kremin kokusunun da güzel olmasıdır. Hal böyle olunca Madecassol kremin kullanımı daha kolay ve zevkli hale geliyor. Özellikle yara ve yanıkları kısa sürede iyileştirdiği bilinen ve aslında günümüzde en yaygın olarak kullanılan krem olarak pek çok kişi “Madecassol” adını biliyor. Madecassol’un doğal içerikli bir krem olması ve bundan dolayı da cilde karşı bir yan etkisinin bulunmaması kremin doktorlar tarafından sıklıkla önerilmesine sebep oluyor.

Her yaştan, herkes için Madecassol krem!

Günlük yaşam içinde kimi zaman nedenini bile bilmediğimiz, nasıl olduğunu hatırlayamadığımız yara ve yanık izleri, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar ve daha pek çok farklı cilt sorunu ortaya çıkabiliyor. İşte tüm bu cilt problemlerinin tedavisinde Madecassol krem gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Hatta neredeyse tıbbi tüm ilaçların, ürünlerin sakıncalı ve yasak olduğu hamilelik ve emzirme dönemlerinde bile Madecassol kremin hiçbir yan etkisinin olmaması çok önemlidir. Çünkü hamilelik ve emzirme dönemleri kadınları tedavi yöntemleri konusunda fazlasıyla kısıtlarken, Madecassol krem bu sorunla başa çıkmayı kolaylaştırıyor.

Hamileler ve emzirenler gibi çocuklar da ilaç kullanımı konusunda hassas gruba girmekteler. Bu sebeple de çocuklar için her ilacın kullanılması güvenli olmayabiliyor. Oysaki Madecassol krem, belli bir yaş grubu için değil de, herkes tarafından güvenle kullanılabilen bir kremdir. Madecassol kremin içeriğinde neredeyse hiç kimyasal ürün bulunmadığından her yaş grubundan kişi bu ürünü güvenle kullanabiliyor.

Cilt bakımında Madecassol krem!

Yukarıda belirtildiği gibi genellikle yara ve yanık izleri, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar ve daha pek çok farklı cilt sorunlarının tedavisinde Madecassol krem güvenle kullanılırken, bazıları ise bu kremi cilt bakımı için kullanmakta, cildi besleyici, onarıcı ve yenileyici özelliğinden faydalanmaktadır. Ancak bunun için Madecassol kremin içeriği, hangi sorunlarda ve alanlarda daha etkili olduğu gibi hususlarda bilgi sahibi olmak çok daha işlevli ve güvenli bir kullanım sunacaktır.

Madecassol krem nedir, neden kullanılır?

Cilt sorunları söz konusu olduğunda neredeyse her derde deva olan Madecassol kremi; içinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir kremdir. Madecassol kremin cildi yenileme, deri altındaki hücrelerin yenilenme sürecini hızlandırma özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri, çatlaklar, yara ve yanık izleri gibi sorunlar hafifletilebilmekte. Bu bağlamda özellikle de yaralar üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özellikleri sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde de olumlu etki göstermektedir.

Madecassol kremi her zaman, her cilt sorunda kullanmak doğru mudur?

Madecassol krem, hoş bir kokuya sahiptir ve kişiyi rahatsız etmez, hatta çoğu zaman kişide tekrar sürme istediği uyandırır. Sivilce izleri, cilt lekeleri, çatlaklar, yara ve yanık izleri gibi sorunlarda Madecassol kremi  güvenle kullanmak mümkündür ve önerilir.

Ancak bu kremi asla açık yaraların üzerine sürmemek gerekiyor. Çünkü açık yaranın üzerine sürüldüğünde Madecassol krem yaranın sulanmasına neden olarak iyileşme sürecini yavaşlatabiliyor ya da sulanmış bir yara alanında ileri dönemlerde iltihabi birtakım sorunlar yaşanabiliyor.  Bir yaranın iyileşmesinde önemli olan husus yaranın en kısa sürede kurumasıdır, sulanması durumunda ise hem iyileşme süreci gecikecek hem de daha ciddi sorunlara ortam hazırlanmış olacaktır. Aynı durum yanıklarda da geçerlidir. Madecassol krem yanıklardan kalan izlerin ve lekelerid de hafiflemesini sağlar. Dolayısıyla da yanıklar ve yaralar kuruduğunda cilt yenilenmesi ve onarımı için bu kreme ihtiyaç duyulur. Madecassol pomad ciltte oluşan yanık durumlarında yanık alanına kesinlikle uygulanmamalıdır. Zira yanık ve açık yaraya Madecassol krem uygulandığında o alan daha geç iyileşecek, daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilecektir. Ayrıca tıpkı diğer tüm ürünlerde olduğu gibi Madecassol krem kullanılmaya başlanmadan önce mutlaka propektüste yazılanlar okunmalı, gerekirse doktordan ekstra bilgi alınmalı ve krem gereğinden fazla kullanılmamalıdır.

Madecassol ne kremidir ve neler için kullanılır?

• 1. ve 2. derece yüzeyse yanıklar,
• Lokal deri ve dekübitus ülserleri,
• Hamilelik ve emzirme dönemlerinde oluşan meme başı çatlak ve yaraları,
• Basit cerrahi müdahaleler, perine yırtılmaları, epizyotomi kesileri ve sünnet sonrası yaralar,
• Radyoterapi sonrasında ortaya çıkabilen radyo- epidermitis tedavisi,
• Yara ve yanıklar,
• Cilt tahrişleri,
• Genital bölge yırtılmaları,
• Dövmelerden sonra oluşan tahrişler,
• Ağda sonrasında olan tahrişler,
• Cilt kuruluğu gibi sıralanabilen sayısız cilt sorununda hızlı ve etkili çözüm için Madecassol krem güvenle kullanılabiliyor.

Madecassol krem ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Madecassol krem; cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasarlı ciltler için  cilt bakımı yapmakta kullanılmaktadır. Eczanelerden kolaylıkla temin edilebilen Madecassol kremi tek başına cilt sorunlarının olduğu alanlarda kullanmak mümkündür.

Bununla birlikte kremi daha etkili bir bakım ürünü haline getirebilmek için de cilt sağlığına faydalı birkaç ürünle karıştırmak önerilebilir. Madecassol krem ile cilt bakımı yapmak için; 1 çay kaşığı Madecassol krem, 1 çay kaşığı Bepanten krem ve 1 tane E vitamini Ampulü bir cam kasenin içerisinde karıştırılır. Karışım hazırlanırken Madecassol krem ve Bepanten kremin mümkün olduğunca aynı miktarda kullanılması önemlidir.

Cilt bakımı yapılmak istendiğinde, hazırlanan karışım göz ve dudak çevresi hariç  yüzde özelikle sorunlu bölgeye ve boyun kısmına sürülebilir. Krem karışımı ciltte ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra cilt ılık su ile yıkanır. Bu uygulamayı 10- 15 günde bir kez yapmak yeterli olacaktır.

Cilt bakımı için hazırlanan bu maske ile kuru olan cilt nemlenirken, sivilce izleri, cilt lekeleri ciltte bulunan pek çok farklı problem de hafifleyecektirr. Ancak bu maskeyi ve Madecassol kremi tek olarak da kullanırken çok sık ve çok fazla miktarda kullanmamaya özen göstermek gerekir. Aksi halde cilt, ihtiyacından daha fazla yağlanabilir ve yağlanmaya bağlı olarak da sivilceler, siyah noktalar ortaya çıkabilir.

Madecassol kremin faydaları nelerdir?

 

Madecassol kremin bilinen ve belki de henüz keşfedilmemiş pek çok faydası bulunmaktadır. Madecassol kremin fayda sağladığı, iyileşmeyi hızlandırdığı cilt sorunları genel olarak;

• Deriyi onarıcı ve yenileyici özelliği,
• Deri altındaki hücrelerin kendini yenilenme hızını artırması,
• Hamilelik, doğum ve aşırı kilo değişimi sonrasında oluşan çatlakları hafifletmesi,
• Geçirilen ameliyatlardan sonra oluşan yara, yırtılma sorunlarının daha hızlı iyileşmesi,
• Emzirme döneminde yaşanan göğüs ucu çatlaklarını onarması,
• Ergenlik dönemine geçişte, adet dönemlerinde ve hormonsal sorunların yaşandığı süreçlerde oluşan sivilcelerin oluşturduğu izlerin giderilmesi,
• Mevsim değişiklikleri sonrası ortaya çıkan el ve ayaklardaki çatlakların tedavisi ve özelikle kışın soğuk havasının çatlattığı ellerin onarımı,
• Cildi kuru ve hassas olanlarda cildin nemlendirilmesi,
• Pek çok kişinin muzdarip olduğu uçukların doğal bir ürünle tedavisi,
• Herhangi bir sebeple ciltte oluşan izlerin giderilmesi şeklinde sıralanabilir.

Madecassol krem nereden temin edilebilir?

Madecassol krem, aslında tüm eczanelerde satılmaktadır. Ancak çok fazla kullanıldığı için tükendiği zaman pek kolay bulunamayabiliyor. Ancak reçete ile satılan bir ilaç olduğu için şehir içinde büyük eczanelerden temin etmek mümkün olacaktır.

Madecassol krem yüz için kullanımda güvenli midir?

Madecassol krem yüze ve genital bölge, göz ve dudak çevresi hariç her yere sürülebilen bir kremdir. Ciltte hücre yenileyici, cildi onaran, yenileyen, tazeleyen etkileri olan Madecassol krem gönül rahatlığı ile yüzde de kullanılabilir.

Madecassol krem tüylenmeye sebep olur mu?

Madecassol krem; cildi besleyen, yenileyen ve canlandıran özellikte bir kremdir. Bu sebeple de çok fazla miktarda ve çok sık kullanıldığında Madecassol krem cilt yüzeyinde tüylenme oluşabilir. Özellikle de cilt sorunlarından daha etkili sonuç almak için hazırlanan maske içinde madecassol ve bepanthen kremler bir arada uzun süre kullanıldığında tüylenmeler ortaya çıkabilir.

Madecassol krem yüzde kızarıklık yapar mı?

Madecassol kremin içinde bulunan, daha doğrusu kremin yapıldığı Centalla Asiatica (Gotu Kola) bitkisinin özütüne karşı bir alerjisi olan kişilerin cilt yüzeyinde kızarma görülebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, her krem veya ilaç birtakım yan etkiler yapabilir. Bu yan etkiler de genellikle doz aşımına bağlı olarak görülür.

Madecassol krem cilt lekelerini giderir mi?

Madecassol krem; ciltte onarıcı, besleyici ve yenileyici etki gösterir. Bu bağlamda kremin ciltteki lekelerin rengini açıcı ve o alanda hücre yenileyici özelliğinden de bahsedilebilir. Ancak bunun için Madecassol kremin mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekir.

Madecassol krem sivilceleri iyileştirir mi?

Sivilce tedavisinde Madecassol kremin kullanılması önerilmez. Zira krem çok yağlı bir kremdir.

Madecassol kremin yan etkileri nelerdir?

Madecassol krem, reçete ile satılan, doktorların önerdiği bir kremdir. Bu bakımdan doktor önerisiyle, düzenli aralıklarla ve dozunda kullanıldığında Madecassol kremin bilinen pek bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak Madecassol krem yağlı bir içerikte olduğundan çok fazla miktarda ve çok sık kullanıldığında birtakım cilt sorunları çıkabilir. Ayrıca Madecassol krem, açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş gibi sorunlar nadiren de olsa görülebilmektedir. Bunların yanında beklenmedik bir yan etki görüldüğünde mutlaka kullanım bırakılmalı ve doktora danışılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir