24 Güneş terimine göre sıcaklıklar artıyor, tahıllar büyüyor ancak  güneşin bu dönemi bize sadece bu etkileri anlatmıyor, 5 mayıstan 5 hazirana kadar sürecek olan mayıs ayı feng shui enerjileri içinde bir yol belirleyici oluyor ve mayıs ayı mekanlarımıza genel olarak güzel geliyor .

 

Merkez

 

Bu ay evinizin veya işyerinizin merkez enerjileri etkisi bir yandan zenginlik yayacak iken bir yandan da kendinizi engellenmiş hissettirebilme eğiliminde

8 zenginlik ve şöhret yıldızının pek istenmeyecek 5 yıldızı ile kombinasyonu toprak elementi etkisini vurguluyor ve  mide, dalak organlarımıza dikkat etmemizi söylüyor . Tamda bu yönde metal bir çanı sesi çıkacak şekilde konumlandırmanız merkezinizi dengeleyecek bir tedbir olacaktır.

 

Batı

 

Mekanınızın batı yönündeki yıldız birleşmelerinde dengelenmesi ihtiyaç olanı 7 metal yıldızının etkileri olarak alıyoruz her ne kadar 1 su yıldızı kariyer şansının desteklen bir yıldız olsa da 7 yıldızı etkisi ile bu yönde fazlaca zaman geçirenlerin ilişkilerini gösteriyor ve bu ay iletişim ilişkilerinizde etkiliyim, dedikodular ve yanlış anlaşılmalarda dikkatli olun diyor. Elementlerin oluşturabileceği mekanı dengeleme formülü ise siyah bir aksesuar veya siyah renkli bir koltuğu burada konumlandırmaktan geçiyor .

 

Kuzeybatı

 

Bu ay bereket için evinizin veya işyerinizin kuzeybatısında 9 Ateş elementi yıldızının gelecek bereketini destekleyecek ve 6 metal elmenti yıldızının zorlayıcı etkilerini dengeleyecek güzel bir iç mekan bitkisi bulundurmanızı ve sağlıkla büyümesini sağlamanızı tavsiye edebilirim .Bu iç mekan bitkisi ne olabilir derseniz odanızın kuzeybatısında filtreli güneş ışığı alacak şekilde konumlandırarak havayı da temizlemede etkili olan sansevieria trifasciata ,areca dypsis veya nephrolepis exaltata yı önerebilirim .

 

Kuzey

 

Odaklanacağınız ve çalışmanızdan performans alacağınız bir kariyer alanı yönündesiniz bu ay için bu enerjileri desteklemek için bu alandaki elementleri destekleyici olan jasper taşını bulundurabilirsiniz.

 

Kuzeydoğu

Kırmızı rengi azaltmak isteyeceğiniz veya mum ,ateş yakmak istemeyeceğiniz bir yöndesiniz .2 ve 8 yıldızlarının ikisinin de toprak elementi olması bizi dalak ve mide ile hazımsızlıklara dikkat ettiriyor . Bu yönde siyah veya beyaz metal bir obje bulundurmanız yıldızların kombinasyonlarını dengeleyecek bir tedbir olacaktır.

 

Doğu

Bu ay doğu yönünüzde rutin aralıklarla sirkeli su ile silip ,bir su bitkisi olan şans bambusu bulundurmanız bu yöndeki tartışma ve birtakım sorunların olarak oluşmasını dengeleyecektir.

 

Güneydoğu

Bu ay bu yöndeki 7 ve 4 yıldızlarının etkileyeceği yin enerji bize evin içerisindeki kadınların anlaşmazlıklarına dikkat çekiyor. Bu odada ay boyunca sirkeli su ile silmeyi hatırlayın ve odanın filtreli ışık alan bir alanında dikenli bir iç mekan bitkisi olan euphobia milii’nin büyümesini sağlamanız alanı hem dengeleyici olacak hemde yang enerji yayacaktır

 

Güney

Bu ay güney yönünüzde bir yandan 9 ateş elementi yıldızı ile servet ve mutluluk enerjileri yükselirken bir yandan da 3 ağaç elementi yıldızının tartışmaları ve hırsızlığı körüklemesi ile oluşan bir kombinasyonu izliyoruz .Güney yönünüzde bir mum yakıp ateş elementini çağıracağınız meditasyonlar yapmanız veya bazı kırmızı renkli kullandığınız minderinizi ,tablonuzu veya yeni bir dekoratif objenizi bu yöne almanız güneyinize kutlamaları çağırıp ,isitenmeyecek huzursuzlukları da dağıtacak bir tedbir olacaktır.

 

Güneybatı

Bu ay için pek zaman geçirmek istemeyeceğiniz bir yöndesiniz diyebiliriz ,bir bardak suyun içerisinde bir tatlı kaşığı himalaya tuzu çözeltisi ile odanızda uygun bir yerde metal bir rüzgar çanı bulundurup, onu metallerin sesini duyacak şekilde konumlandırmanız güneybatı yönünüze dengeleyici bir tedbir olacaktır ,yatak odanız bu yönde ise tedbirlere ek olarak hergün odayı adaçayı ,sedir tütsüleri ile temizleyip güzelce havalandırmanızı önerebilirim.