Artık resmi olarak yılın üçte birini tamamladık. Yeni bir aya başlamışken bu ayın astrolojisi sayesinde enerjik vitesimizi de değiştireceğiz. Nisan ayı bize Plüton retrosunu, yılın ilk süper ayını ve güçlü Boğa enerjisini getirdi. Bununla birlikte Mayıs ayındaki büyük astrolojik olaylar daha da güçlü olacak. Bu nedenle bazı önemli tarihleri takviminize not almayı unutmayın.

Bu aya, 11 Mayıs’taki arzulu ve ilham verici Boğa burcu yeniayıyla doruğa çıkacak olan Boğa sezonunun ortasındayken başladık. Bununla birlikte çok sayıda kişisel gezegen, Mayıs’ın ilk birkaç haftası içinde hızlı düşünen İkizler burcuna geçeceğinden dolayı Nisan’da olduğu gibi rahat ve serinkanlı hissedemeyeceğiz. Ayrıca Satürn ve Merkür’ün, geri hareketi sırasında Plüton’a katılmasıyla retro sezonu da başlayacak. Jüpiter, tüm burçlara iyi talih getiren Balık burcuna Mayıs ortasında geçecek. Ve 26 Mayıs’taki Dolunay ve Ay tutulmasıyla Mayıs sonunda resmi olarak tutulma bölgesine gireceğiz. Bu da dünyamızı sarsacak olan büyük açımlamalar getirecek.

Çok sayıda gezegenin sabit burçlardan ayrılacağı ve değişken burçlar alemine geçeceği gerçeği düşünüldüğünde gezegensel değişimler bu ay her zamankinden daha net bir şekilde hissedilecek. Astrolojideki yaklaşımlar (kardinal, sabit ve değişken), burçların işleyişlerini temsil eder. Boğa sezonu kendimizi odaklanmış, çalışkan ve istikrarlı hissettiren çok fazla sabit burç enerjisi getirdi. Bununla birlikte Güneş, Venüs ve Jüpiter, bu ay değişken burçlara girerken değişiklikler her yerde bekliyor olacak; muhtemelen daha hafif, daha özgür ve daha esnek hissetmeye başlayacağız.

Sabit Boğa Enerjisi ve Uçarı İkizler Titreşimi

Mayıs aynının ilk birkaç haftası, hedeflerimize doğru mantıklı ve metodik bir şekilde ulaşmaya odakladığımız Boğa sezonunun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. İletişim gezegeni Merkür, zihnimizin daha hızlı hareket etmesini sağladığı zaman bu yavaş ve sabit enerjinin yerini farklı bir hava alacak. Aşk gezegeni Venüs de aynı şeyi 8 Mayıs’ta gerçekleştirecek ve derin romantik bağlılıklarla daha az ilgilenmemize ve özgür ve flörtöz olmakla daha fazla ilgilenmemize yol açacak. İkizler sezonu Mayıs sonlarına kadar başlamayacak olsa bile bu gezegensel değişimler bize yaklaşmakta olan daha hafif ve daha canlı bir enerjinin tadını çıkarma fırsatı verecek.

Ancak Boğa sezonu son bulana kadar bitmez; 11 Mayıs’ta Boğa burcundaki yeniay sırasında herkes bu burcun dünyevi titreşimlerini hissedecek. Bu yeniay sırasında Güneş ve Ay, bizi fiziksel duyularımızla ve aynı zamanda spiritüel inisiyasyonumuzla temasa geçirecek olan Boğa’daki güzel bir başlangıç için hizalanacak. Aşk, para ve zevk ile ilgili hedefler belirlemeniz için güzel bir zaman.

13 Mayıs: Kozmik Şans Artıyor

Bu yılın en çok beklenen geçişlerinden biri olan Jüpiter’in Balık burcuna geçişi, 13 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. Jüpiter iyi şans, bolluk ve büyümenin gezegenidir. Bu nedenle Zodyak’taki varlığı neredeyse daima kozmik bir lütuftur. Bununla birlikte Jüpiter, Balık burcunun yöneticisi olduğu için Balık’ta olması daha da fazla sihir getiriyor; bu sayede Jüpiter en iyi çalışmalarını burada gerçekleştirebiliyor.

Jüpiter, 13 Mayıs’tan 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda olacak ve hayatlarımıza yoğun spiritüel gelişim, yaratıcı ilham ve rüya gibi bir iyimserlik duygusu gibi genel bir merak ve hayal hissi getirecek. Bir şey ne kadar hayal ürünü  olursa olsun, her şeyin mümkün olabilecek ve bütün burçlara iyi şans gelecek.

20 Mayıs: İkizler Sezonu Başlıyor

20 Mayıs’ta Güneş, Boğa burcundan ayrılarak sosyal kelebek olan İkizler alemine geçiyor ve İkizler sezonunu başlatıyor. Bu değişken Hava burcu konuşkandır, meraklıdır ve yeni bilgiler edinmeyi sever; bu nedenle her türlü sosyal ve entelektüel uğraş için mükemmel bir zaman. İkizler sezonunda her şeyi yüksek hızda işleyeceğiz ve aynı anda pek çok iş gerçekleştirme konusunda normalden çok daha iyi olacağız. Boğa sezonunun sakin titreşimi yavaşlamamıza ve pratik ve zevkli şeylerle buluşmamıza izin vermiş olsa da İkizler sezonu bizi dünyaya yepyeni bir şekilde itecek olan tüm yeni fikirleri harekete geçirecek.

26 Mayıs: Yılın İlk Ay Tutulması

Mayıs ayındaki dolunay, Yay burcunun ateşli ve özgür ruhunda gerçekleşecek ve aynı zamanda yılın ilk tutulması olacak. Bu dolunay ve tutulma, patlayıcı duygular ile büyük rota değişimleri bekleyebileceğimiz anlamına gelmektedir. Astrolojideki tutulmalar daima ani şoklar ile açımlamalar getirir, bu nedenle bu ay evresinde muhtemelen tüm burçlarda yeni bir yön ve amaç duygusu uyanacaktır. Tutulmanın neden olduğu değişimleri keşfeder ve hedeflerimizi incelerken büyük resmi görmeye odaklanırken Yay burcunun iyimser ve macerayı sever havasını kucaklamak isteyeceğiz.

Retro Sezonu En Yoğun Zamanını Yaşayacak

Nisan ayını Plüton retrosu ile tamamlamış olsak da Mayıs’ın son haftasında hem Satürn hem de Merkür retrosu olacağı için daha patlayıcı bir final yaşayacağız.

Satürn, kurallar ile kısıtlamaların gezegenidir. 23 Mayıs’ta Satürn, asi Kova burcunda geri gitmeye başlayacak. Satürn’ün 10 Ekim’e kadar sürecek olan bu geri hareketi sırasında bizden sınırlarımızı yeniden değerlendirmemiz ve uymak zorunda olduğumuz tüm kuralları incelememiz isteniyor. Satürn’ün bu bilerek sert görünmesi bize hayat dersleri ve olgunlaşmayı öğretmekle ilgilidir. Bu nedenle Satürn retrosu, sorumluluklarımız üzerinde düşünme zamanıdır. Bu geçiş, ağır kozmik bir yük gibi gelebilse de sonuç olarak büyümemize yardımcı olacaktır.

29 Mayıs’ta Merkür retrosu baharı başlatarak bu yılın ikinci Merkür retrosunu gerçekleştirecek. Merkür iletişimi, düşünmeyi, zamanlamayı ve programlamayı yöneten gezegendir. Bu nedenle sıkıntı veren retrolar günlük dengemizi gerçek anlamda bozabilir. Merkür retrosunun getirdiği şeyleri halihazırda biliyorsunuz: Yazım hataları, teknik sorunlar ve çok sayıda kaçırılan randevular bekleyebilirsiniz. Göndermeden önce metinlerinizi iki kez kontrol etmek ve sözlerinizi derinlemesine düşünmek isteyebilirsiniz. Özellikle de bu retro, Merkür’ün yönettiği burçlardan biri olan İkizler’de gerçekleşeceği için dikkatli olmanız gerekir.