Meghan Markle’ın güzellik evrimi

Meghan Markle’ın güzellik evrimi

Prens Harry ile 2018 yılında dünyaevine giren Sussex Düşesi Meghan Markle, evlenmeden önce ünlü bir oyuncuydu. Los Angeles doğumlu güzel aktris, 2011 yılında yayımlanmaya başlanan Suits dizisiyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştı. Ancak 2016 yılına geldiğimizde Meghan’ın oyunculuğundan ziyade ilişkisiyle gündeme oturduğunu görüyoruz. 2016 yılında Prens Harry ile ilişkisi başlayan Meghan, 2016’da internette en çok aranan ünlü isim oldu.

Meghan Markel, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin alışkın olduğu türden bir gelin değildi ve bu nedenle evililik gerçekleştiğinde bütün dünyanın gözleri bir anda kraliyet ailesine çevrildi. Öyle ki Meghan, Prens Charles ile evli olan Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın iki katı kadar internet aramalarında adı yer aldı. Oyunculuktan düşesliğe olan bu sıra dışı hayatının yanında Meghan’ın güzelliği de herkes tarafından konuşuldu. Genelde çillerini gizlemeyen ve onlarla barışık olan Meghan, dudak makyajında ve allık tercihinde de genelde soluk pembeler veya nude tonlar kullanıyor.

Meghan’ın 99 yılındaki lise mezuniyetine baktığımızda geçen 20 yılda değişen çok şey olmadığını görüyoruz. 18 yaşındayken de kıvırcık saçlarını fön ile düz hale getiren Meghan’da gördüğümüz en büyük değişiklik ise kuşkusuz ki estetik ameliyat geçirmiş burnu.

2006 yılına geldiğimizde, yani 25 yaşındayken, bir yarışma programında yardımcı modellerden biri olarak bulunan Meghan’ı bugüne göre daha ağır bir makyajla görüyoruz. Yoğun göz makyajı, uzun kirpikleriyle birlikte dikkatleri gözlerine çekmiş.

2007 yılında Altın Küre Ödül törenine katılan Meghan’ı bu sefer önü fiyonklu elbisesi ve uzun, dalgalı saçlarıyla görüyoruz. O dönemler çok moda olan uzun kahkülleri, vazgeçemediği eyeliner ve yanaklarında pembe allıklarıyla önceki yıldaki görünümüne benzer bir görünüm sergiliyor.

Bundan tam 10 yıl öncesinde, yani 2009 yılında, Meghan’ı bugünkü haline yakın çok daha doğal bir görüntüyle görüyoruz. Göz makyajı daha az vurgulu ve allığı da çok az kullanan Meghan, 28 yaşındayken henüz bir estetik müdahaleye başvurmamış gibi görünüyor. Bugünkü halinden farklı olarak kaşlarını çok daha ince kullandığını görebiliyoruz.

2010 yılında Meghan’ı daha farklı bir tarzda görüyoruz. Katlı kesim saçları ve incecik kaşlarıyla bugünkü halinden oldukça farklı görünüyor. Saçlarını da o zamanın modasına göre dümdüz yapan Meghan, açık pembe ruju ve allığıyla pastel tonlarında yaptığı makyajı tam da o dönemleri yansıtıyor.

Suits dizisiyle birlikte yıldızı parlayan Meghan’ın 2012 yılında çekilmiş bu fotoğrafına baktığımızda tarzının değiştiğini görüyoruz. Daha tanınır olmasıyla birlikte daha iddialı ve bakımlı görünmeye başlayan Meghan’ın burnunda da ufak bir estetik müdahele gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

2013’teki Altın Küre Ödülleri sonrası gerçekleşen partiye katılan Meghan zarif makyajıyla dikkat çekiyor. Salaş topuzları çok seven ve sık sık kullanan Meghan’nın cildi de parlak ve pürüzsüz görünüyor.

Meghan 33 yaşına geldiğinde katıldığı bir etkinlikte çekilen bu fotoğrafta, saçlarını ensesinden topuz yaptığı modeliyle oldukça asil görünüyor. Doğal bir makyajı tercih ederken gözlerini takma kirpiklerle vurguluyor. Meghan’ın burnu ise önceki yıllara kıyasla daha ince görünüyor.

2015 yılında katıldığı bir etkinlikte toprak tonlarında yaptığı makyajıyla ve dalgalı yaptığı saçlarıyla Meghan, oldukça genç ve pozitif bir görünüm sergiliyor. Çillerini çok fazla göremediğimiz Meghan, ya lazer tedavisiyle onlardan kurtulmuş ya da fondotenle saklamayı seçmiş. Göz makyajında ise yine gözlerini ön plana çıkaracak bir makyaj tercih etmiş.

2016 yılında kırmızı halıda karşımıza çok daha özenilmiş ve farklı bir stille çıkan Meghan elbisesini kırmızı ruj ve koyu renk göz makyajıyla tamamlamış. Burnu ve dudakları önceki yıldan daha değişik görünen Meghan, bunu sadece makyaj teknikleriyle de gerçekleştirmiş olabilir. Oldukça iddialı bir stille karşımıza çıkan Meghan kuşkusuz ki çok güzel görünüyor.

2017 yılına geldiğimizde Meghan’ın artık Prens Harry ile ilişkisi olduğu herkes tarafından biliniyordu. Meghan bu fotoğrafta ortadan ikiye ayırdığı saçları ve sade makyajıyla doğal bir görünüm sergilese de göz makyajında yine iddialı bir görünüm tercih etmiş.

2018 yılında ise Meghan Markle ve Prens Harry’nin evlilikleri gerçekleşiyor. Seçtiği gelinlik ve makyajıyla uzun süre gündemi meşgul eden Meghan, çoğu gelinin aksine çok sade bir makyaj ve gelinlikle evlenmeyi seçti. Ortadan iki ayrılıp arkada toplanmış saçları, sade tacı ve uzun duvağıyla sade ve beyaz seçtiği gelinliğini süsleyen Meghan’ın bu tercihleri çok konuşuldu.

Geçtiğimiz günlerde anne olan Meghan, doğum sonrası fotoğraflarıyla yine çok konuşuldu. Doğumdan sonra sade, beyaz bir elbiseyle kameralara poz veren Meghan yine çok doğal ve sade görünüyor. Yeni doğum yaptığı için henüz veremediği hamilelik kilolarıyla bile oldukça güzel görünüyor. Bebeği ve Prens Harry ile verdiği aile pozlarında mutluluğu yüzünden okunan Meghan’a mutluluklar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir