Meşgul anneler veya herhangi bir anne için yapılacaklar listesi hemen hemen sonsuzdur. İster kahvaltı hazırlıyor, ister bilimsel bir proje üzerinde çalışıyor olun, kafanızda milyonlarca şey olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle, hayatınızı kolaylaştıracak ve sizi biraz daha sakin ve hatta daha üretken hale getirecek, sahip olmanız gereken teknolojik cihazların bir listesini hazırladık.

Teknolojiye ve kullanımına ne kadar karşı çıksalar da, onun çağımızın gereği olduğu gerçeğini kimse inkar edemez. Modern dünyada teknoloji, insanların istikrarlı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmada hayati bir rol oynuyor. İşte tam da bu yüzden, anneler için pek çok yönden fayda sağlıyor.

Bu listede yer alan 10 yardımcı ile annelik hiç bu kadar rahat ve kolay olmamıştı!

1. Electrolux E6HS1-2EG Refine Buharlı Kırışıklık Giderici

Her şeyin kusursuz göründüğü bir sabah, belki de en sinir bozucu şeylerde biri çocukların, eşinizin veya kendi kıyafetlerinizin kırışık olduğunu fark ettiğiniz andır. İşte böyle zamanlarda, bir buharlı kırışıklık giderici işleri büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Electrolux Refine buharlı kırışıklık giderici, sadece 20 saniyelik ısınma süresi ile okul gömlekleri veya iş elbisenizdeki derin kırışıklıkları kolayca açar ve size zaman kazandırır. Ayrıca, buharı kumaşlara nüfuz ederek bakterileri %99.99’a kadar yok eder. Bu da, okuldan gelen çocuğunuzun kıyafetlerini dolaba asmadan önce güvenli bir yol olabilir.


2.      Tefal UY5115TR Air Force Dual Power 2si1 Arada Dikey Süpürge

 

Evi düzenli tutmak, hayattaki en zor şeylerden biridir. Bir hafta sonra yeniden yapmak için saatlerce toplama, toz alma, süpürme ve silme işleriyle uğraşırız. İşte tam da bu nedenle, giderek daha fazla insanın işi mümkün olduğunca yönetilebilir hale getirmenin yollarını araması şaşırtıcı değil.

Yağmurlu bir günde, çocuklar eve geldikten sonra eğlenceli oyun fikirlerini denedikten sonra, bir anne için dikey süpürgeler, temizlik yapmanın en pratik yollarından biridir. En geleneksel ve popüler seçim olan dikey süpürgeler, halılara iyi bir derinlemesine temizlik sağlamak için idealdir. Torbalı ve torbasız seçenekleriyle saklaması ve kullanması da oldukça kolaydır.

Tefal’in bu 2si 1 arada dikey süpürgesi, istediğiniz zaman çabasız temizliği ayağınıza getirir!


3.      Karaca 1801 Powermix Blender

 

Çalışan anneler, çocukların tadını çıkarabileceği sağlıklı yiyecek ve içecekler hazırlama konusunda her türlü yardımı takdir edecektir. Sabahları işe gitmeye hazırlanan her anne, zamandan tasarruf etmenin ve daha verimli olmanın önemini bilir. Bu nedenle, bir blender seçiminde annelerin tercih ettiği nitelikler arasında yüksek hızlı performans, yüksek dayanıklılık ve günlük kullanım için hızlı ve kolay tasarım yer alır. Karaca’nın Powermix Blender’ı da tam olarak bunu karşılayacaktır!

Kullanımı kolay profesyonel bir blender ile çocukların sevdiği smoothie’leri hazırlamak artık her zamankinden çok daha kolay olacak!


4.      Sinbo Seb-5803 Yumurta Pişirme Makinesi

Yumurta, dünyadaki çoğu diyetin temelini oluşturur. İyi pişmiş bir yumurta, gün boyunca doyurucu bir kahvaltı veya sağlıklı bir atıştırmalık olabilir. Yumurta pişiriciler, yumurtaları hızlı ve verimli bir şekilde pişirmeyi kolaylaştırır. Kalabalık bir aileniz ve acele etmeniz gereken sabahlarınız varsa çok kullanışlı bir alettir.

Çocuklarınız için yumurta pişirmenin hızlı ve kolay bir yolunu bulmak, yoğun sabah programınızda büyük bir fark yaratabilir. Sinbo Seb-5803 yumurta pişirme makinesi, tek seferde 7 yumurtaya kadar haşlayabilir. Farklı damak zevklerine göre, yumurtaları katı, normal ve rafadan haşlayabilirsiniz.


5.      Arzum AR2012 Izgara Ve Tost Makinesi

 

Çocukların okula gitmek için çılgın bir koşuşturma içinde olduğu ve anneler olarak sizin de işe gitmek için aceleniz olduğu tipik bir hafta içi sabahını hayal edin! Muhtemelen, hızlı bir şekilde kahvaltı hazırlamanız gerekiyor. İşte böyle zamanlarda, bir tost makinesi sayesinde kahvaltı hazırlama süresini yarıya indirebilirsiniz.

Her zaman, sabahları kahvaltı hazırlamaya ayıracak zamanınız veya enerjiniz olmayabilir. Arzum’un bu ızgara ve tost makinesine sahip olmanın en iyi yanı zaman tasarrufudur. Büyük bir aileniz varsa, daha fazla tostu hızlıca hazırlayabilirsiniz.


6.      Sinbo SJ-3143 Katı Meyve Sıkacağı

Anneler olarak, hayatınızın yoğunluğunda sağlığınıza dikkat etmek zor olabilir. Belki de, çocuklarınızın güne bolca vitamin ve mineral alarak başlamasını istiyorsunuz. İşte bu gibi pek çok nedenden dolayı, smoothie ve meyve suları, günümüzde çok popüler hale geldi. Çünkü, bir katı meyve sıkacağı kullanarak çok çabuk hazırlanabiliyorlar.

Bir katı meyve sıkacağına sahip olmanın en iyi yanlarından biri, ailenizin ihtiyaç duyduğu tüm besin ihtiyaçlarını kısa sürede karşılayabilmektir. Çünkü bazen, çocuklara sebze ve meyveleri sevdirmek anneler için zor olabilir. Daha fazla yeşillik ve lif tüketmelerini sağlamaya başlamanın iyi bir yolu, katı meyve sıkacağı kullanmaktır.

Sinbo’nun bu pratik katı meyve sıkacağı, dakikalar içinde kahvaltının yanında o sevdiği bir bardak portakal suyunu hazırlamanın veya bir türlü yediremediğiniz brokoliyi gizlice vermenin iyi bir yolu olabilir!


7.      FAKİR KAAVE MONO TÜRK KAHVE MAKİNESİ

 

Sabah kahvesi olmadan kendine gelemeyen anneler için! Ve sabahları okula giden çocuklara kahvaltı hazırlayan pek çok anne için, bir fincan Türk kahvesi her şeyi daha kolay hale getirir.

Anne olmak tam zamanlı bir iştir. Bu annelerin en azından bazılarının, bu zorlu görevleri atlatmalarına yardımcı olmak için biraz kahveye ihtiyaç duymaları şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, kahve pişerken ocağın başında beklemek zaman alıcı olabilir.

Zamandan tasarrufu sağlamak için, tek tuşla kolay kontrol sağlayan ve saniyeler içinde lezzetli kahveler hazırlayan Fakir KAAVE Mono Türk kahvesi makinesine yatırım yapmak akıllıca bir seçim olabilir.


8.      Philips Hue GO v2 Taşınabilir LED Lamba – Bluetooth Özellikli

Artık okula giden çocuğunuzun yatak odasını dekore etmek, bir dizi zorluğa sahiptir ve bunlardan en az biri, aydınlatmayı düzenlemektir.

Bir çocuğun yatak odası için tavan aydınlatması hala tavsiye edilse de; odayı masa lambaları, zemin lambaları ve başucu lambaları ile donatmak da önemlidir. Bunların her biri, çocuğunuzun günlük yaşamında önemli bir rol oynar.

Çocuklarınızı soğuk beyaz ışığa maruz bırakarak, çalışmalarına odaklanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Philips Hue ile doğru ambiyansı kolayca ayarlayabilirsiniz. Yavaş yavaş kararacak ve kapanacak şekilde zamanlayıcılara ayarlanabilen Philips Hue gibi bir akıllı lamba satın almak, çocuğunuzu nazikçe uykuya daldırmanız için harikadır.


9.      Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid Akıllı Robot Süpürge, Silme ve Süpürme, Laser Navigasyon

 

Yıl 2021! Robot süpürgeler varken, evi hala siz mi süpürüyorsunuz? Akıllı robot süpürgeler ve paspaslar, gece siz uyurken, hata gündüz siz işte, çocuklar okuldayken çalışır ve size zaman kazandırır.

Uyandığınızda veya eve girdiğinizde temiz bir evle karşılaştığınızı hayal edin! Anker’in L70 Hybrid akıllı robot süpürgesi; süpürme ve silme işini tek bir cihazda birleştirir ve size de ayaklarınızı uzatmak kalır.


 

10. TP-Link Tapo-C100 Home Security Wi-Fi Camera

Evde olmadığınızda bile evde olun! TP-Link Tapo-C100 ile ev güvenliği artık çok kolay. Uygulamayı kullanarak kimin gelip gittiğini de anında kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca, uzaktayken ışıkları açıp kapatabilmeniz için akıllı bir aydınlatma sistemi de oluşturabilirsiniz.

Çalışan bir anne olduğunuzda, küçük şeyler düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Ve sizden önce eve gelen çocuklar söz konusu olduğunda, güvende olduklarını bilmek bir anne için paha biçilemez bir deneyimdir!