Günümüzde son derece moda olan ombreler hakkında ne düşünüyorsunuz? Moda dünyasında dalgalar yaratmadan önce bu tatlı Fransızca kelimeyi herkesin bilebileceğini tahmin etmiyordum. Fakat şimdi bu kelimeyi kime sorsanız cevap alabilirsiniz. Saça ombre yaptırmak koyu olan diplerden orta kısıma doğru geçişli bir açılma ile uçlarda son derece açık olan tonlara sahip bir saç yaratmak anlamına geliyor. Bu görüntü gerçekten o kadar büyüleyici gözüküyor ki birazdan göreceğiniz listeden sonra bu saçın neden bu kadar rağbet gördüğünü anlayacaksınız.

Ombreli saçlarınızı nasıl şekillendireceğinize geçmeden önce evde ombre yapma aşamalarına bir göz atalım.

Evde Ombre Yapımı

İhtiyacınız olanlar:

• Saç açıcı
• Saç boyası(Saçınızdan daha açık bir ton olmalı)
• Lastik eldiven
• Saç boyası fırçası
• Tarak
• Eski bir tişört
• Lastik tokalar

Yapım aşamaları:

1. Saç açıcınızı içinden çıkan talimatlara göre karıştırın ve hazırlayın.
2. Zarar görmesinden korkmadığınız eski bir tişört giyin.
3. Saçınızda dolaşıklık kalmaması için iyice tarayın.
4. Saçınızı ense ve alın tarafından ikiye ayırın.
5. Şimdi bu büyük iki parçayı saç uzunluğu ve inceliğine bağlı olarak daha küçük parçalara ayırın.
6. Her bir parçayı çok dipten olmamak şartıyla küçük lastiklerle bağlayın.
7. Eldiven takarak, uçtan başlayıp yukarı doğru saçınıza açıcı sürmeye başlayın. Çene altından başlamak iyi bir fikir olabilir.
8. Saç uçlarınıza iyice açıcı uyguladığınızdan emin olun.
9. Saç tonunuzu hafifçe açmak istiyorsanız 10-20 dakika bekletin. Daha da hafif açılmasını istiyorsanız 5-10 dakikada bir kontrol ederek istediğiniz tonda bırakabilirsiniz.
10. İstediğiniz tona geldiğinden emin olduğunuzda şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkayın.
11. Saçınızı tamamen kurutun.
12. Saçınızı az önce böldüğünüz gibi tekrar ikiye bölün.
13. Saç boyasını içinden çıkan talimatlara göre hazırlayın.
14. Eldivenlerinizi tekrar takın ve açıcı uyguladığınız bölgelere boya sürmeye başlayın ve açılmış olan saç çizgisinin bir iki parmak üzerinden sürün ki doğal bir geçiş görünümü verebilesiniz.
15. Boyanı üzerinde yazan süreye göre bekletin.
16. Saçınızı yıkayın ve bu işlemlerden güçsüz düşecek olacak saçınızı güçlendirmek adına derinlemesine bir bakım yapın.

Tebrikler! Artık ombreli saçlara sahipsiniz. Şimdi ombrelerinizi nasıl şekillendirebileceğinize bakalım.

Kolaylıkla Deneyebileceğiniz 40 Ombre Rengi Ve Saç Modeli

 

1.Küllü Sarı Ombreli Dalgalar

Platin tonlar sevenler için müthiş bir avantaj olan küllü sarı ombreler çok beğeniliyor. Orta uzunlukları saçlarınızdaki bu dalgalı görüntü sade kıyafetler ve doğal bir makyaj ile mükemmel gözükmenizi sağlayacaktır.

2.Sıcak Ombre Ve Net Bitişler

Sıklıkla görmediğiniz bir ombre stili olan bu dibi kahverengi, orta kısımları bal sarısı, ve uçları soğuk bir platin olan bu saçlar 3 farklı tonun birleşimi ile mükemmel geçişi yakalamanızı sağlıyor. Orta uzunluktaki saçlarınızın düz ve net bitişi ise bu gölgeli görünümü destekleyecektir.

3.Platin Sarı Ombre Ve Düz Saçlar

İç gerçek bir çekim kızı olmak istediniz mi? Böyle bir iş için gereken özgüvenli saça sahip olmanın bir yolu da çekici bir tarzda olması. Bu soğuk tondaki ombreler koyu köklerle başlar ve platin sarı uçlarla biter. Düz bir saçla muhteşem uyacak bu saç takım elbiseyle harika olacaktır.

4.Sıcak Sarı Ve Uzun Dalgalar

Kendinizi hayattaki küçük şeylerden zevk alan tatlı biri olarak tanımlıyorsanız bu saç sizin için mükemmel. Sıcak sarı tonlardaki bu ombre, hafif dalgalı saçlarla birlikte güneş öpücüğü etkisi yaratacaktır.

5.Klasik Ombre Ve Sık Dalgalar

Klasik bir kadınsı görüntü mü istiyorsunuz? Hiç düşünmeyin. Bu örnekteki saç, simsiyah köklere bir anda düşen sarı bir gölgeyle eski bir Hollywood cazibesi veriyor.

6.3 Ton Ombre Ve Dalgalar


Nadiren gördüğümüz bu farklı saç aynı alt ton üzerine üç farklı tonun uygulanmasıyla oluşur. Renklerin karışımıyla uyumlu görünecek bu eşsiz saç modeli, kızıl kahve kökler, küllü sarı ve gri bitişiyle hangi kuaförde yaptırdınız gibi sorulara mağruz kalmanıza neden olacak bir güzelliğe sahip.

7.Düz Saçlarda Renkli Ombre


Neden rengarenk tavus kuşları varken dümdüz bir kuğu gibi görünmek istenir ki? Bu canlı ombre tarzı tavus kuşlarından aldığı ilhamla birlikte mor,mavi ve yeşil tonlarını içerir. Bu karnaval görüntüsünden en iyi verimi alabilmek için saçlarınızı düzleştirin.

8. Çikolata Kahvesi Ombre Ve Büyük Dalgalar


Eğer çikolatayla olan ruhsal bağınızı açığa çıkarmak istiyorsanız acilen bu saç modeline yönelmelisiniz. Gina Rodriguez çikolata şelalesi gibi görünen karamel bitişli saçlarıyla muhteşem gözüküyor. Büyük dalgalar ise ombrenize eritilmiş çikolata hissi verecektir.

9.Orta Uzunluktaki Saçlarda Esmer Sombreler


Saçınızı renklendirmenin tek yolu bütününü renklendirmek değildir. Daha doğal bir seçim için sombre modellerini tercih edebilirsiniz. Koyu kahve diplerden altın yansımalı kahvelere giden bu saç dalgalar ile birlikte muhteşem sofistike bir havaya sahip.

10.Uzun Ve Mor Deniz Kızı Saçları


Deniz kızı olmanız artık çok kolay! Morun birden çok tonu ve mavinin birleşimiyle oluşan bu deniz kızı saçınıza ekleyeceğiniz dalgalar daha yumuşak bir geçiş sağlayacaktır.

11.Kızıl Kahve Şeftali Ombreler Ve Uzun Katlar


Kızıl saçları seven ama parlak ve ateş kırmızısı görünümünü istemeyen kadınlar için yumuşak şeftalimsi bir kızıl tondan oluşan bu saç kızıl kahve diplerden başlıyor. Ultra kadınsı bir görünüm için saçınıza uzun katlar attırın.

12.Pembe Ombreler Ve Orta Uzunluktaki Dalgalar


Güçlü kız bayrağını bu saç görünümüyle almanız mümkün. Bordomsu diplerle başlayan bu saç pembe gölgeler ile oldukça tatlı ve kadınsı duruyor. Bu görünümü güçlendirmek için saçınıza uzun katlar ekleyin.

13.Uzun Dalgalarda Lacivert Ombre


Eğer açık renkler size hitap etmiyorsa bu sizin için muhteşem bir seçim. Saç renkleri söz konusu olunca ruhunuz koyu gölgelerle örtüşüyorsa simsiyah saçların üstüne uygulanan bu lacivert ombre ile çok mutlu olacaksınız. Saç diplerinizi düz bırakıp lacivert uçların daha dikkat çekmesi için bu kısmı maşa ile dalgalandırın.

14.Dumanlı Ahududu Ombre Ve Belirgin Dalgalar


Bu saç sizce de çok eğlenceli, modaya uygun ve iç açıcı durmuyor mu? Bu ahududu tonlarındaki saçı kesinlikle denemelisiniz! Koyu mor olan saçlar güzelce kızılımsı bir mora ordan da balonlu sakız pembesine geçiş yaparak göz alıcı bir etki yaratıyor. Bukleleri belirginleştirmek için bolca şekillendirici jel kullanabilirsiniz.

15.Buz Kraliçesi Ombresi


Frozen’i seviyor veya sevmiyor olmanız fark etmez ama bu filmle alakalı bildiğim tek şey herkesin Kraliçe Elsa’nın saçlarını çok beğeniyor olması. Buz mavisi ve beyaz tonları içiren bu ombre ile mükemmel bir kış tarzı yaratabilirsiniz. Görünüme hareket katmak için saçlarınıza dalgalı fön çekebilirsiniz.

16.Günbatımı Etkisi


Günbatımının hepimizin içinde kıpır kıpır bir his uyandırmasının bir nedeni var. Kırmızıların, pembelerin ve sarıların uyumuyla ortaya çıkan bu şaheser için saçınızı bir tuval olarak hayal edin ve turuncu, şeftali tonlarını pembe ve sarı alt tonlarıyla birleştirin.

17.Uzun Saçlarda Sonbahar Ombresi


Sonbahar geldiğinde moda dünyasında her alanda sıcak tonlar ön plana çıktığı için bu ombre modeli de bir istisna değildir. Bordomsu kahveler ve kızılların bize sonbahar havasını sonuna kadar veriyor. İnce uzun saçlara yapılan buklelerle birlikte sonbahar kraliçesi olmamanız için hiçbir sebep yok.

18.Uzun Ve Katlı Saçlarda Morörtesi Ombreler


Başarılı bir şekilde galaksiye dönüşmüş bir saçı kim sevmez ki? Galaksilerden ilham alan instagram hesaplarını neredeyse her gün inceliyorum. Siyahtan mora mordan maviye geçen bu ombre bu trendin en güzel örneklerinden biri. Renkleri daha iyi göstermesi için saçınıza kat attırabilir ve saçınızı düzleştirebilirsiniz.

19.Uzun Saçlarda Kızıl Ombre


Saçların kesildikten sonra boyandığı instagram videolarını bir kenara bırakın. Saçınızı kesmeden de boyatabilirsiniz. Koyu kahve köklerle başlayan bu muhteşem ombre görünüm pembe tonlarla oldukça havalı gözüküyor.

20.Sarı Sombre


Her kadın saçlarının modaya uygun, eğlenceli ve gösterişli olmasını ister. Bu son derece başarılı bir şekilde boyanmış sombre köklere yakın bir yerden başlayarak sıcak sarı gölgelerle harmanlanır. Kalın dalgalar ise bize tam bir plaj havası vermiyor mu?

21.Bal Köpüğü Ombre


Bu açık ve cesur tonlar size uygun değilse bal köpüğü ombre çok hoşunuza gidecektir. Kahverengi diplerden başlayıp bal köpüğü gölgeler ile sımsıcak gözüken bu saçı daha havalı göstermek için kısa ve katlı bir saç kesimi tercih edebilirsiniz.

22.Açık Kumral Tonlu Ombre Ve Dalgalı Fön


Popüler tarz trendlerine gelince, Rumer Willis listenin başında yer alıyor. Bu yüzden ombre trendine kendi yorumunu katması hiç şaşırtıcı değil. Willis mısır sarısı saçlarını kahverengi diplerle ön plana çıkararak daha açık sarı gölgelerle desteklemiştir. Saçlarının uzunluğunu bozmamış ve dalgalı fön ile saçlarına bambaşka bir hava katmıştır.

23.Turuncu Ombre


Bu eğlenceli ve çılgın turuncu saçlar ile yazın parlamaya hazır mısınız? Kısa ve katlı saçlarınızda turuncu diplerle başlayıp sarı uçlarla biten uyum muhteşem gözükecek.

24.Katlı Saçlarda Neon Yeşil Ombre


Bataklık prensesi gibi görünmek kulağa hoş gelmeyebilir ama neden olmasın? Kısa saçlar için olan bu ombre kahverengi diplerden sonra doğru noktalara uygulanarak saçı ön plana çıkarmıştır.

25.Uzun Dalgalı Saçlarda Turkuaz Ombre


Neden bilmiyorum ama çocukluktan beri hayalim orman perisi gibi görünmek oldu. Eğer sizin de böyle bir hayaliniz varsa veya turkuaz tonlarını seviyorsanız bu saç tam size göre. Koyu yeşil köklerden başlayan bu saç turkuaz uçlarla son bulmuştur.

Muhteşem görünüm için saçlarınızı uzun tutun ve dalgalandırın.

26.Bakır Ombre


Yaz geldiğinde uçuş uçuş elbiselerinize ve bikinilerinize uyacak bir saça sahip olmak istiyorsunuz değil mi? Bu bakır saçlar tam da yaz için yapılmış gibi. Orta uzunluktaki bu saç üzerindeki dalgalar ve bakır tonlar ile plaja hazırsınız!

27.Deniz Yeşili Ombre


Klasik görüntülerden biraz uzakta olan bu saç siyah diplerden aşağıya doğru sessiz bir deniz yeşilinde kaybolmanızı sağlıyor sanki. Saç görünümüzü güçlendirmek adına doğal bir dalga verin ve işte tamam!

28.Keskin Uçlarda Koyu Yeşil Ombre


Filmlerdeki seksi ve gizemli vampirler gibi görünmek ister misiniz? O zaman bu modele dikkatli bakın. Simsiyah dipler zengin ve ışıltılı bir görünüm elde etmek için yavaş yavaş koyu yeşile dönüşmüştür. Uzun saçlar rengi ön plana çıkarmak için keskin bir şekilde kesilmiştir.

29.Canlı Sarı Ombre Ve Kahkül


Saçınızın güneş ışığı, papatyalar gibi görünmesini istiyorsanız işte kesinlikle seveceğiniz bir stil. Bu parlak sarı ombre görünüm, dünyaya göstermek istedikleri eğlenceli ve ilginç bir kişiliğe sahip olan herkes için mükemmel seçim. Kahküller ise saçın gösterişini arttırmıştır.

30.Asimetrik Kesim Ve Doygun Sarı Saçlar


Nereye giderseniz gidin sizi ilgi odağı haline getirecek olan bu ombre görünümü ile karşılaştığınız herkes için bir güneş ışını olun. Sıcak kahverengi ve sarı renk tonları mükemmel bir kombinasyon kızarmış ekmek üzerine eritilmiş tereyağı gibi birlikte harmanlanır. Tatlı görünümünün yanı sıra saçınızı asimetrik keserek daha havalı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

31.Katlı Saçlarda Karamel Kahve Ombre


Kahvenin dünyanın en gözde içeceği olduğu bir gerçek. Dolayısıyla saç dünyasının ondan ilham alması şaşırtıcı değil. Bu özel ombre görünümü, kızılımsı bir renk tonuna dönüşen ve altta karamel sarısı ile biten koyu kahve kahvesi dipler ile başlar. Ombreyi daha da göstermek için saçlarınızı kat kat kesin ve gevşek buklelerinizle şıklaştırın.

32.Altın Pembe Ombre


Altın pembe son yıllarda takılar,makyajlar gibi her alanda kendi gösteriyor ve çok seviliyor. Bu nedenle saç dünyası da bu akımdan geri kalmadı. Küllü kahverengi ve altın pembe ombreler zarifliğiyle dikkat çekiyor.

 

33.Gül Kurusu Ombre Ve Keskin Dalgalar


Kadınsı bir görünüm için bu tarzı seçebilirsiniz. Çikolata kahverengi ve gül kurusu birbirine olan uyumlarıyla tüm gözleri üstüne çekiyor. Görünümü tamamlamak için saçınızı düz ve keskin bir biçimde keserek dalgalandırın.

34.Kıvrık Uçlar Ve Altın Ombre


Bu asil ombre görünümüyle prenses gibi görünmeniz ve hissetmeniz mümkün. Zengin bir altının içine eriyen sıcak kahverengi köklerle, saçlarınız Rumpelstiltskin’i kıskandıracak kadar kesin altın bir görünüme sahip olucak. Keskin saçlarınızı düzeltin ve daha parlak bir görünüm elde etmek için fön makinesiyle uçlarını kıvırın.

35.Dalgalı Uçlar Ve Ceviz Kapuçino Ombre


Kahve sevgisini saçlarınızdan göstermek için daha iyi bir yol var mı? Kahverengi ve sarı tonların bu güzel birleşimi, sıcak bir yaz gününde buzlu cevizli kapuçinoyu andırıyor. Toplantı salonuna veya balo salonuna uygun bir görünüm oluşturmak için saçınızın alt yarısını kıvırın.

36.Çekici Dalgalarda Simsiyah Ombre

Bu ombre tarzı ile biraz daha keskin ve biraz daha sıra dışı gözüküyor. Parlak veya pastel bir tonda solmak yerine, bu ombre etrafınızda gizemli bir hava yaratmak için bir çikolata kahverengi tonundan gece yarısı siyahına akıyor. Saçınıza bütün tatlı bukleler içinde şekil verin, bütün görünüme daha fazla etki katmak için.

37.Upuzun Saçlarda Gri Ombre

Storm’u X-Men serisinde gördüğümden beri hep onunki gibi süper havalı gri saçlara sahip olmak istiyordum. Tüm saçlarınızı griye boyamak korkutucu gelebilir fakat siyah kökleri olan ve uçlara doğru grileşen bir görünüm daha şık bir seçenek olabilir. Bu tarz bele kadar uzun saçlar bu görünümün gizemli heyecanına katkıda bulunur.

38.Erimiş Lav Ombre

“This! Girls! Is on fire!” diyen Alice Keys’in feminist marşının vücut bulmuş hali olan bu saçlar göründüğü gibi güçlü hissetmenizi sağlayacaktır. Saçlarınızı hacimli ve canlı göstermek için buklelerinizi fönleyin.

39.Uzun Saçlarda Lila Gri Ombre

Bu gri ombre görünümle saçlar sanki aydan bir parça gibi görünüyor. Lila köklerle grinin buluşması bu saça sihir ve merak hissi veriyor. Renge dikkat çekmek için saçlarınızı şekillendirin ve işte tamam!

40.U Kesim Saçlarda Ters Ombre

Moda olan saç modellerinde özgünlüğe gitmek ve fark yaratmak mı istiyorsunuz? İşte ters ombre! Çikolata kahve ile başlayıp siyah uçlara giden saçlar U kesim ile oldukça kendinden emin ve etkileyici gözüküyor.

Artık ombre saç stilleri hakkında yeterince bilgiye sahipsiniz. Randevu alıp kuaförünüze gitmek için ne bekliyorsunuz?