Özüne Dönüş sistemindeki ‘ENERJİ’ nedir?

Peki enerjinin ortak noktası nedir?

Her şeyden önce enerji; hayatımızı verimli, parlak ve mutlu bir şekilde yaşamamıza yardımcı olan, odağımızı iyi işlere yönlendiren hayati bir yakıttır. Enerji sayesinde iş, yaratıcı çalışma ve ilgimizi çeken diğer şeyleri yapmayı başarabiliyoruz.

 

Enerjilerin farklı türleri vardır:

  • Fiziksel,
  • Zihinsel,
  • Cinsel

Her enerji türünün kendine has özellikleri vardır. Hayatımızın belirli bir alanı için belirli bir enerji türüne ihtiyacımız var. Ancak enerji olmadan hiçbir iş tamamlanmaz. Son derece sağlıklı olsanız dahi; enerjiniz olmadığında hiçbir iş yapmak için kendinizi hazır hissedemezsiniz.

Ve Özüne Dönüş Sistemi’nde bu enerjiyi aldığımız Merkez; Sakral Merkezdir.

Kendi takdirimize bağlı olarak elden çıkarabileceğimiz kaynakların ana kaynağı odur. Ancak gerçek şu ki, bu Sakral Merkez nüfusun yalnızca %70’inde, yani Jenaretör bireyler  (Üreticiler) ve Manifesting Jeneratör bireylerde  (Gerçekleştiren Üreticiler) tanımlanmaktadır.

Türlerin geri kalan bireyleri  için yani;  Manifestörler (Gerçekleştirici) , Projektörler (Gösterici) ve Reflektör (Yansıtıcılar  ) ‘de Sakral Merkez tanımlanmamıştır.

Fakat bu onların hiç enerjileri olmadığı anlamına mı geliyor? 

Tabii ki hayır. Sadece bu insanlar bağımlı bir konumdadır. Kendi içlerindeki gücü hissetmek için harici bir yeniden şarj kaynağına ihtiyaçları vardır. Genellikle tanımlanmış Sakral’ın sahipleri onlar için böyle bir kaynak haline gelir.

 

Dolayısıyla, Sakral Merkezi tanımlanmamış bir kişi, insanlar arasında (Sakral Merkezi tanımlamış olanlar), örneğin iş yerinde, akrabaları veya arkadaşlarıyla birlikte olduğu sürece onun için her şey yolundadır. Fakat bu kişiler ve ortamın da doğru enerji kaynağı olduğu zaman sistem doğru işler. Bu sayede güç ve enerji doludurlar. Çalışmaya, önemli görevleri yerine getirmeye, eğlenmeye vb. Hazırlar. Ancak yalnız kaldıklarında enerji hemen onları terk eder.

Ancak tanımlanmış Sakral Merkezlerin taşıyıcıları günün neredeyse yirmi dört saati boyunca bir durumda olabilirler. Ve bunun için kesinlikle onları besleyecek birine ya da ortama ihtiyaçları yoktur. Besin kaynakları kendi içlerindedir.

Peki bu, Jeneratörlerin hiçbir zaman enerji sıkıntısı çekmeyeceği anlamına mı geliyor?

Tabii ki böyle bir şey söz konusu değildir. Jeneratörler de neticede insandır ve çoğu zaman bitkin düşerler. Bu nedenle uyku sürelerine ve enerji tüketimlerine dikkat ermeleri şarttır. Bireysel dikkat bu anlamda önemlidir.

ENERJİ AÇIĞI nasıl olur peki?

Jeneratörün yaptığı faaliyetle doğrudan ilgilidir bu durum. Hatırladığımız gibi, Jeneratörün otoritesi; yaşamdaki içsel tepkiyi takip etmesi ile ilgiliydi

Onun Stratejisi bu: Jeneratör, doğasından hareketle hayatını doğru yaşadığında, yalnızca yanıt verdiği şeyleri üstlenir. Ve bu durumda hoş bir tatmin duygusu yaşar. Ve iç rezervleri bu şekilde artar.

Peki Jeneratör işini yapmazsa ne olur? 

Zihnini başlatan kişi.  Yani sahte benliğe girer. Bu durumda da zihinden komut alarak doğru kararlar verdiği ‘zanneder’. Dahili geri bildirimi dikkate almaz. Bu durumda, yalnızca faaliyetlerinden tatmin olmamakla kalmaz, aynı zamanda gücünü de kaybeder ve sonuç olarak enerjisi hiçbir şey için yeterli olmaz: bazen yataktan kalkmak için bile dermanının olmaması da bundan dolayıdır.

Dolayısıyla, tanımlanmış Sakral Merkezlerin taşıyıcıları için enerji kaybını önlemenin tek bir ana yolu vardır:

Stratejilerini takip etmek ve yalnızca yanıt verebilecekleri vakaları ele almak. 

Peki Sakral Merkezin tanımlanmadığı kişiler için bu durum nasıl olmalıdır?

Onlarla her şey çok daha kolay. Sadece kendilerini dinlemeleri ve enerjinin çok az olduğu anlarda kendilerini durdurmaları gerekiyor.  Çünkü yakınlarda her an ihtiyaç durumunda kullanacakları bir enerji kaynağı yoktur. Bu insanlar için en önemli şey aşırıya kaçmamaktır.

Toplumsal kalıplara ve standartlara uymaya ya da sosyalist yarışmalarda birinci olmaya çalışmak yerine, kendisiyle uyum içinde yaşamak ve çalışmak olmalıdır.

İşte açık (tanımsız) Sakral( Kutsal ) Merkezlerin sahiplerinin yorgunluktan kaçınmasına yardımcı olabilecek bir algoritma.

  1. Jeneratörler ve Manifesting Jeneratörler ile daha sık iletişim kurun.
  2. Her zaman arkadaşları ve meslektaşları kadar aktif ve verimli olamayacağınızı kabul edin.
  3. Her gün için, her zaman dinlenme ve kısa molalar için yer olacak bir program oluşturun.

Enerji tüm yaşamımızın temelidir. 

Enerjimiz olmazsa hiçbir şey yapamayız. Bu nedenle kendinizi dinlemeniz ve iç kaynaklarınızı kesinlikle amacına uygun kullanmanız çok önemlidir.

Sizde kendi enerji türünüzü öğrenmek ve yaşamda daha doğru kararlar alarak, kaliteli, verimli ve mutlu bir yaşam sürerek; hayat amacınızla hizalanmak için benden destek alabilirsiniz.

Sevgi ve Farkındalıkla Kalın…