Pembe Kuvarsı Meditasyonda Nasıl Kullanırız?

Pembe Kuvarsı Meditasyonda Nasıl Kullanırız?

Kristaller dünyanın en yaygın hediyeleri arasında yer alıyorlar. Ancak hangisini kullanacağınızı seçmek zorlu bir iş olabilir. Pembe kuvars hem acemiler hem de deneyimli taş severler için uygun çünkü kendini sevmeye, merhamete ve evren ile uyuma kapı açan bir taştır.

Pembe kuvarsın titreşimi sakinleştiricidir ancak aynı zamanda güçlü bir dönüştürücü olma konusunda çok etkilidir. Bu da onu en iyi meditasyon kristallerinden birisi haline getirir ve kalbinizi hiç fark ettirmeden daha yüksek frekanslara taşır ve kendimize bakmanın önemini bize hatırlatır. Pembe kuvars tüm kristal meraklıları için sahip olunması gerekenler arasında ve gezegenimizdeki enerjik değişimleri destekleme konusunda iyi bir yardımcı.

Pembe Kuvars Nasıl Kullanılır?

Ruhani Sağlık

Pembe kuvars negatif duyguları nötralize eder, toksik bağları temizler, gerçek ve amaçlara dair açıklık verir, ruhani evrime yardımcı olur ve korkuyu savuşturur. Aydınlanmış bir kalbi bilerek sevincin daha fazla farkına vardığımızda, hayatın amacını daha kolay ortaya koyabilir ve tamamlayabiliriz. Pembe kuvars dramlardan ve beklentilerden yoksun koşulsuz bir sevgiyi de arttırır ve gerçek bir kalbin direktiflerinin farkına vardıkça iç huzur ve tatminimizin de bulunmasına kapı açar.

Duygusal Sağlık

Pembe kuvars kalp çakrasını dengeler, terk edilmekten, depresyondan, kıskançlıktan ve düşük özsaygıdan kaynaklanan sorunları bırakmanızı sağlar. İçinizdeki tanrının en yüksek özü ile bir bağ oluşturmanızı sağlar, böylece sükunet ve huzur vererek olduğumuz kişi olmamızı sağlar. Ele alınması ve çözülmesi gereken problemleri yüzeye çıkartır, kalbe özen gösterilmesini ister, böylece iç güven ve sakinlik sağlar, merhamet yaymamıza yardımcı olur ve karşılaştıklarımıza samimi bir sevgi sunmamıza destek olur.

Kristalleri Meditasyonda Nasıl Kullanmalı?

Meditasyon bilgi ve neşenin iç durumlarının en emin yollarından birisidir. Sıradan gerçekliğin dışına çıkmak ve sakinliği beslemek tüm ruhani gelişimlerin köşe taşlarından olmalı.

Meditasyonumuza kristallerin kutsamalarını eklediğimizde, deneyimlerimizi yükseltebilir, gelişimimizi hızlandırabilir, çevremizdeki doğal dünya ile daha iyi bir bağ kurabiliriz.

Kristaller yaşayan frekanslardır ve doğal şekilde kaçındığımız alanların derin ve dürüst bir şekilde iyileşmelerine yardımcı olurlar. Ayrıca bize perspektif verebilirler ve her şeyi çok ciddiye almamayı öğretebilir, kalplerimizi iyileştirebilirler.

Kristalleri meditasyon uygulamamıza dahil ettiğimizde, meditasyon alanımız doğal elementleri içerecek şekilde genişler. Pembe kuvars meditasyon kristalleri bize çevremizdeki sevgiyi hatırlatır ve bizi kendimize ve başkalarına karşı daha samimi bir sevgi duymaya yönlendirir.

Pembe kuvarsı meditasyonda kullanmak duygusal uyumsuzluğu hafifletmeye yardımcı olabilir çünkü bize günlük olarak sunulan nazik sevgiyi hatırlatır. Kalplerimizi kapalı tutmamıza sebep olabilen duygusal travmaları yatıştırır ve daha büyük kişisel ve romantik sevgiler için kutsanmış bir yoldaştır.

 

Pembe Kuvars Meditasyon Kristallerini Kullanmak

Sevgiyi tazeleme ihtiyacı olduğunda veya derin bir karmaşa, sevgi hissetme ihtiyacınız olduğunda, bu meditasyon sizi tekrar iç bilgeliğinize döndürebilir. Bunu kendinizi hızlıca toparlamak için kullanabilirsiniz ve ayrıca meditasyonu uzatarak uygulamayı derinleştirebilir, daha fazla kutsanmışlık alabilirsiniz.

 • Kristalinizi akan bir temiz suda temizleyin.
 • Kendinizi kristale tanıtın.
 • Sessiz bir yerde yatın, dikkat dağıtacak şeyler olmasın. Yerde matla yatmanız daha faydalı olabilir.
 • Bağlanma ve iyileşme için niyetlerinizi sesli olarak söyleyin ve böylece kristalin frekansı sizi destekleyebilir. Sesli olarak söylemek aynı zamanda daha büyük bir rehberlik sağlar.
 • Pembe kuvarsı kalbinizin üstüne koyun. Onu düşmeyecek şekilde yerleştirin çünkü derinlere dalarsanız kayma ihtimali var.
 • Pembe kuvarsın özel enerjisini hissetmek için kendinize izin verin. Hangi frekansı yayıyor? Nasıl hissettiriyor?
 • Kalbinizden yayılan yumuşak pembe rengi hayal edin, her boşluğu daha büyük bir huzur ve sevgi ile doldurun. Bu rengin ve titreşimin tüm bedeninizi doldurana kadar devam etmesini sağlayın.
 • Merhamet ve saadet içinde yüzerek bir kaç dakika boyunca bu frekansın kalbinizi, zihninizi ve bedeninizi yeniden programlamasına izin verin.
 • Tüm sevgi titreşimlerini aldığınız zaman, iki elinizi de taşın üzerine koyun. Bu duruş hem kundalinide hem de mısır mistik öğretilerinde yaygındır.
 • İki eliniz de pembe kuvars üstündeyken nefesinizin size rehberlik etmesine izin verin. Daha fazla sevgi, merhamet ve huzur çekin, kalbinize erişmenize engel olan her şeyi nefes ile verin. Onun cömert kutsamasına dalmayı kabul ettiğiniz zaman pembe kuvarsın frekansı ile birleşmiş şekilde hissedeceksiniz.
 • Bir kaç defa sesli şekilde söyleyin: “Ben seviliyorum. Ben sevgiyim. İçimdeki ışığın vücuda gelmiş haliyim.” Bu mantrayı onun gerçekliğini hissedene kadar tekrar edin.
 • Tamamladığınızda, kendinizi tekrar bedeninize çekin ve gözlerinizi açın. Pembe kuvarsa öğretileri için teşekkür edin ve kalbinize şimdi en yüksek frekansında olduğunu hatırlatın. Bu değişimi fark etmek beyninizin devamlı bir varlık durumunda bu titreşime kilitlenmesini sağlayacaktır.

Kristaller ile meditasyon yaptıkça, saf enerji alanlarına giren kolay bir erişim ve yeni yollar keşfedeceksiniz. Kalp için olan bu özel pembe kuvars meditasyonda başka kristalleri de ek olarak kullanabilirsiniz ve böylece bunların diğer çakra merkezleri ile çalışmalarını farkındalığınıza katabilirsiniz. Meditasyon evrenseldir ve ışığınızı yaymanızı, gerçekliğinizi yürütmenizi, daha büyük bilinçli bir sevgi ile dolu dünyayı genişletmenizi sağlar.

Kalp Çakranız

Kendini sevme konusunda daha büyük alanlara geçtikçe, çakraları dengeli tutmak enerjik hijyenin temel bir parçası haline gelir. Fakat kalp çakrasının bu sayısız hediyesi kişisel gelişim için en temel şeylerdendir. Kalp çakrası kalbin merkezindedir (fiziksel kalp solda, ruhani kalp sağdadır), göğsünüzün tam ortasındadır.

Dördüncü çakra olarak da bilinir ve yeşil titreşimler ile titreşir ve tüm çakra sisteminin atımlı merkezidir. The Heart Math Enstitüsü, kalbin enerji alanlarının bilincimizi genişletme konusunda nasıl etkilerinin olduğunu tanımlama konusunda öncü oldu. Bedendeki en güçlü elektromanyetik alandır ve daha derin sevgi durumları yaydıkça, gezegeni daha fazla keyif ve sevgi ile etkileme ihtimalimiz artar.

Kalp çakrası içimizdeki tanrıya açılan kapıdır. Onun öğretileri ile bir olabildiğimizde, ışığın bedenleşmiş hali oluruz ve yeni dünyanın yaşayan elçileri oluruz.

Drunvalo Melchizedek öğretilerinin büyük kısmını bizi kalbin yollarına döndürmek için harcadı ve böylece onun içindeki sonsuz varlık ile bağ kurabiliyoruz.

Kendi deneyimlerime göre, kalbimde keşfedilmeyi bekleyen bir geçmiş yaşam anısı (ve öğretmeni!) buldum. Beni amacıma dair hayranlık ve hatırlatıcılar ile doldurdu. Kendi kalp merkezimde meditasyon yapmayı öğrenme yollarım ile sonsuza kadar derin bir şekilde değiştim ve bu yaşamımın yolunu yönlendirme konusunda geri dönülemez etkiler yarattı.

Kalbimizi kişisel evrenimizin merkezi olarak onurlandırmamıza karşın, kalbin frekansları ile olan uyumumuzu kaybedecek olursak bunun sonuçları olur. Kalbin dengesinden şaşması bedendeki her şeyi etkiler ve strese, hastalıklara sebep olabilir. Bu modern dünyada hissettiğimiz kopuklukların büyük kısmı kapalı kalp çakralarından kaynaklanır çünkü kendimizi çevremizdeki insanlardan izole ve yalnız hissederiz.

Bunun yerine kuşlardan ağaçlara ve tanıştığımız herkese kadar sevginin varlığını hissedebileceğimiz bir yer hayal edin. Bu meditasyon için pembe kuvarsın hediyesidir ve bizi kolayca birleşik sevginin büyük alanlarına taşıyabilir.

Kalpte zinde bir farkındalığı korumak tüm ruhani uygulamaların temel taşıdır. Dünyadaki her ruhani öğreti kalbi güçlü bir dönüşüm merkezi olarak onurlandırır ve kalbimizi bilmek evrimimizi desteklemenin en iyi yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir