Peynir ve kabakla jambonlu tavuk dürüm tarifi

Peynir ve kabakla jambonlu tavuk dürüm tarifi

Kemiksiz ve derisiz tavuk göğüs, jambon ile sarılıp pişirildiğinde lezzetli ve gevrektir. Bu tarifte ek olarak, kabak ve peynir de var. Fırında pişmiş bu lezzetli tavuk tarifi pratik ve inanılmaz lezzetli! Tavuğu hafifçe pişirdikten sonra jambon ile sararsanız, lezzetli bir tat elde edersiniz. Bu hafta mutfakta sağlıklı seçimler yapmaya karar verdiyseniz, tavukları tavada kızartarak değil fırında pişirin.

Jambonun gevrekliğini arttırmak için, fırından çıkardıktan sonra biraz da ızgarada pişirebilirsiniz. Fırından çıktıktan sonra parlak olmasını istiyorsanız, fırına vermeden önce bir miktar zeytinyağına batırılmış fırça ile fırçalayabilirsiniz. Lezzetli bir akşam yemeği hazırlamak için, krem peynirin kabakla birleştiği bu lezzeti deneyin!

Malzemeler

  • 4 adet kemiksiz ve derisiz tavuk göğüs (7-8 cm kalınlığında kesilmiş),
  • Kaya tuzu,
  • Karabiber,
  • 1 büyük boy kabak, (bir sebze soyucu kullanarak ince şerit halinde dilimlenmiş, yaklaşık 20 parça)
  • 115 gram krem peynir ya da tam yağlı yumuşak beyaz peynir,
  • 8 kalın dilim jambon

Nasıl Yapılır;

Fırını önceden 180 derecede ısıtın. Fırın ısınırken bu sırada, tavuk göğüsterin üst yüzeyleri aşağı bakacak ve kısa kenarları size bakacak şekilde bir kesme tahtasının üzerine koyun ve tavuk dilimlerine cepler açın. Tavukların iç kısımlarına tuz ve karabiber serpin. Daha sonra tavuk dilimlerinin arasında 2-3 kabak dilimini yerleştirin ve kabakları tüm dilimlere dizin. Daha sonra kabakların üzerine peynirleri koyun. Bir tavuk parçası için 2 dilim jambonu tezgahın üzerine koyun ve her bir tavuk dilimini dikkatlice jambon ile sarın ve tavukları yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine alın. Jambonlar altın sarısı olana kadar yaklaşık 45 dakika pişirin. Isıyı 200 dereceye yükseltin ve jambonlar kahverengi ve çıtır olana kadar 10 dakika daha pişirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir