Herkese merhaba. Konumuz, yine medikal estetik! Plazma cihazlarını ve fraksiyonel cihazlarını duymuş olabilirsiniz. Bu yazıda, ikisinin birleştiği plazma fraksiyonel lazer cihazından bahsedeceğiz. Bu cihazın avantajı; fraksiyonel lazer gibi, 25 tane ayrı ucun çıkabildiği bir sistemi var ve sistemde kaç tanesiyle birlikte çalışılacağını ayarlama modunun mevcut olması. Peki, bu neden önemli?

Biliyorsunuz ki; cildinizde sahip olduğunuz problemlerde, hep bir seviye belirleriz. Lekenin de seviyeleri vardır, aknenin de, akne izlerinin de kırışıklıkların da… Dolayısıyla, her cilde aynı enerji ile atış yapılmamalı. Her cildin de iyileşme süresi aynı oranda olmuyor.

Diğer bir konu ise; göz kapağı tedavisini, kaz ayaklarını ve dudak üstü çizgilerini ameliyatsız giderebilmek, orayı yenilemek ve sıkılaştırabilmek için plazma jet diye bir cihaz kullanıyoruz. Plazma enerjisi, bir buharlaştırma enerjisidir. Bununla, ayrıca ben ve siğil de alabiliyoruz. Hastanın o bölgesine lokal atış yaptığımızda; orayı karartıp ve daha sonra sildiğimizde, orada benin ve siğilin gittiğini görüyoruz. Ya da, göz kapağının üzerindeki deri tabakasının kalktığını, zaten siz kalkınca anlıyorsunuz.

Bunun da bir iyileşme süresi oluyor! Kişiden kişiye değişmekle birlikte, 3-4 gün kabuklanma, 10-21 gün arasında tam iyileşme gözlenecek şekilde bir süreç yaşıyorsunuz. Ancak cilt, yenilemeye devam ediyor.

Bu nedenle, plazma enerjisini çok tatlı bir enerji olarak görüyorum. Çünkü, cildin yenilenmesini çok fazla arttırıyor. 2-3 ay içerisinde, çok da güzel sonuçlar, ekstra artarak oturuyor. Ben, bunun birleştiği bir sistem yakaladım. Aynı fraksiyonel lazer gibi daha büyük, kareli atışlar yapabileceğim, cildin üst tabakasına plazma enerjisi verebileceğim, ister boyunda, ister elde, vücudun çeşitli bölgelerindeki;

  • Kırışıklık,
  • Yara izi,
  • Akne izi,
  • Suçiçeği izi,
  • Cilt sıkılaştırma,
  • Gözenek sıkılaştırma gibi işlemlerde, yoğun tarama sağlayan, tatlı bir cihazdan bahsediyorum.

Daha Hızlı İyileşme, Daha Hızlı Sonuçlar

Sizlere, bir de bu cihazı kullanırken en çok yaptığım kombinlerden bahsetmek istiyorum. Bu cihazı kullandığımda, hastaya mutlaka bir cilt aşısı da enjekte ediyorum. Bu, ne demek?

İnce kırışıklığınız varsa; ben, her zaman bunun nedeninin alttan kaynaklandığına inandığım için, ince kırışıklıkları açmam gereken bir mezoterapi aşısını da, seansla birlikte bir arada yapabiliyoruz. Bu da, işimizi kolaylaştırıyor. Böylelikle; 1,2,3 gibi kısa seanslarla ve kısa iyileşme süreleri ile (aşı cildi daha hızlı restore eder) fayda sağlamanıza yardımcı oluyorum.

Biliyorum ki, lazerlerde yaşanan en sık problemler arasında; uzun süren kabuklanma, uzun süren kızarıklık, uzun süren iyileşme ya da ekstra leke kalma gibi riskler mevcut. Bu riskleri azaltabilmek adına, daha üst tabakaya, plazma enerjisi ile birlikte, daha serpiştirilmiş bir ışın atılmasının çok daha doğru olduğuna inandım ve çalışmalarımı yapmaya devam ediyorum.

Yazın Yapılabilir Mi?

Bu tarz tedavilerde, en çok gelen sorular arasında, mevsimlerin uygunluğu yer alıyor. Bu tarz, daha soft lazerlerde, yaz aylarında bile çalışma imkanımız mevcut.

Dışarıda çalışıyorsanız, tatile gidip güneşin altına yatacaksanız; yaz aylarında kimyasal peeling ya da lazer işlemleri yaptırmayın. Ancak; kremlerinizi düzgün sürebilecekseniz, sokakta çok fazla işiniz yoksa ve öğle güneşinin altında dolaşma gerekliliğiniz yoksa, 10 gün kadar güneşte yatmamanız size problem yaratmayacaksa, bu işlemleri yaz aylarında da yaptırma şansınız mevcut.

Kombine Tedaviler Önemli!

Tekrar toparlayacak olursak; mutlaka önce gençlik aşıları, mezoterapiler yapmak gerekiyor. Bütün problemlerin çözümünde; cildinizde değişen vitamin, mineral ve protein yapınızdaki bozulmalar mevcut.

Onları onarabilecek tek yol; hem dışarıdan, enjeksiyon yoluyla cilde enjekte etmek, hem ağızdan gerekli olan bu tarz takviyeleri uygun kombin edecek şekilde size yüklemek. Paralelinde de; cildiniz uygunsa en başında, uygun değilse 3-4. Seanslardan sonra da lazerlerle birleştirebiliyoruz. Ve, daha hızlı bir şekilde ciltte toparlanma, sıkılaşma, açılma, parlaklık gibi görüntüleri elde edebiliyoruz.

Memnun kalan hastalarımızın, bu işlemi 6 ay ya da yılda 1 tekrarlamaya devam etmelerini öneriyorum. Bunun nedeni şu; her zaman, beklentiye yönelik işlemi organize etmek gerekiyor. Ben, sizin akne izlerinizi geçirdiğimde, bu size yeterli gelebilir. Ancak, cilt her zaman savunmasızlığa müsaittir. Yani, her zaman bir problem çıkartmaya müsaittir. Böyle bir şeyle karşılaştığınızda da; 6 aylık ya da yıllık bakımların aynı hekim tarafından yapılmasını tavsiye ediyorum.

Tekrar hatırlatıyorum; bu cihaz Plazma Fraksiyonel Lazer olarak anılıyor. Plazma enerjisi ile birlikte, fraksiyonel tarzı atış yapabildiğimiz için daha soft bir lazer, daha kısa sürede iyileşme gerçekleşiyor, bazı vakalara daha düşük enerji atmam gerektiğinde, ertesi sabah bile hiç kızarıklık vs. olmadan gündelik hayatına devam edebiliyor. Bugünlük benden bu kadar. Sağlıcakla kalın!