Hangi yöne gideceğimiz, neyle ve nasıl mutlu olacağımız ve hangi yolla kendi içimize döneceğimiz tamamen ruhumuzun bildiği bir şeydir. Onunla iletişime geçip bağlantı kurduğumuzda ve ruhumuzla hizalandığımız da ki bu en iyi nefesimizle bağlantıya geçerek olur, o her zaman bize yolu gösterir.  O yüzden ruhumuzla bağlantıya geçerek “ben ne yaptığımda tam, bütün, doyum noktasında ve mutluyum” diye sorarak kendimizle ve öz varlığımızla bağlantıya geçmeliyiz. Ruhumuz bunu bilir, içimizde sonsuz bir mutluluk ve huzurla bir şey yapıyorsak bilmeliyiz ki doğru yoldayız. Bu bizim ruhumuzun güdüsüdür bizi oraya yönlendirir ve hayatımızın bir anlam kazanmasına neden olur. Çünkü orası ruhumuzun tamamlandığı yerdir. Orada tam ve bütün oluruz.

 

Numeroloji’de hepimizin sahip olduğu bir “ruh güdüsü” sayımız vardır ve bunu tespit etmemize numeroloji yardımcı olur. Ruh güdüsü sayısı, sahip olduğumuz önemli sayılardan birsidir. Bu sayı bizim esas yürümemiz gereken yolu ve karakterimizi gösterir. Gönlümüzün gerçekten istedikleri bu sayıda gizlidir. Bu sayı hayatta tamamlanış hissetmek, kendimizi gerçekleştirmek ve öz varlığımızla hizalanmak için neye ihtiyacımız olduğunu gösterir. En çok yapmak istediklerimiz ve iç dünyamızın bizden ısrarla yapmamızı istediğidir ruh güdümüz. Prensiplerimiz, görüş açımız ve tavırlarımızı belirleyen ruh güdüsü bizim içsel sırrımızdır.

Öyleyse, “ben ne yaparsam mutluyum, ne yaptığım da içim huzur buluyor ve ne yaptığımda tamamlanmış hissediyorum?” sorularına yanıt arıyorsak öncelikle “ruh güdüsü” sayımızı hesaplamalıyız.

Ruh Güdüsü sayımız bizim adımız ve soyadımızdaki sesli harflerin toplamında elde edilir. Çıkan sonuç iki basamaklı ise bunu tek basamaklı hale gelene kadar tekrar toplarız, sadece 11, 22 ve 33 hariç, bu sayıları bulursak kendi aralarında toplamıyoruz ve olduğu gibi bırakıyoruz.

Sesli harflerin numerolojik olarak karşılıkları şöyledir.

A = 1

U-Ü = 3

E = 5

O-Ö = 6

I-İ = 9

Şimdi bir örnekle hesaplayalım; Yasemin Özdemir ismini ele alalım, sırasıyla

Yasemin; A/1  E/5  İ/9

1+5+9= 15 bu sayıyı da kendi içinde topluyoruz 1+5= 6

Özdemir; Ö/6  E/5  İ/9

6+5+9= 20 bu sayıyı da sadeleştiriyoruz 2+0= 2

Ve adımız soyadımızda elde ettiğimiz rakamları tekrar topluyoruz

6+2= 8

Ruh Güdümüzün sayısı 8 olarak netleşiyor.

Sizde böyle kendi isminizi hesaplayıp ruh güdünüzün sayısını bulabilirsiniz.

Ruh güdü sayısı 1 olanlar;

Her alanda öncü olmayı ve ilk olanı yapmayı sever. Sahip olduklarını fazlasıyla önemser. Başarılarıyla öne çıkmayı ve takdir edilmeyi bekler. Lider, yönetici.

Ruh güdü sayısı 2 olanlar;

Sevgiye ve birlikteliğe önem verir. Arkadaşlık ve işbirliğine yatkındır, herkes mutlu olsun ister. Küçük şeylerle mutlu olur. Arabuluculuk.

Ruh güdü sayısı 3 olanlar;

İletişim kabiliyeti ve hayal gücü yüksektir. Sosyalliği sever. Popüler olmayı, etrafının arkadaşlarla çevrili olmasını ister. Flört etmeyi sever ama bağlanmaktan korkabilir. Organizatör.

Ruh güdüsü 4 olanlar;

Ani değişikliklerden hoşlanmaz. Düzen, sistem ve güven ister. Maddi anlamda güçlü hissetmek önemlidir. Hizmet etmeyi ever, sabit, inançlı ve güvenilirdir. Kaşif.

Ruh güdüsü 5 olanlar;

Değişim, çeşitlilik ve özgürlük vazgeçilmezleridir. Değişik ülke ve insanlara hemen uyum sağlarlar. Sorumlulukları hafife alma ve önemsememe huyu olabilir. Devrimci.

Ruh güdüsü 6 olanlar;

Aile, sevgi, sorumluluk onun için çok önemlidir. Yardımseverdir. Uyum ve güzellik onlardan sorulur. Sessizliği sever. Etrafına güzellik katar. Her şeyin uyumlu, dengede ve güzel olmasını ister. Sanatçı.

Ruh güdüsü 7 olanlar;

Eski zamanları ve geçmişi hep anar. Erdemli ve bilgili oluşu onları aranılan insan yapar. Mahremiyeti sever. Evreni, varoluşu düşünür felsefe yapmayı sever. Mistik

Ruh güdüsü 8 olanlar;

Statü, para ve güç onlar için önemlidir. Ancak hırstan uzak durmalıdır. Güvenilirdir, sorumluluk sahibidir. Büyük işler yapmak onun görevidir.

Ruh güdüsü 9 olanlar;

Bilgedir, insanlık için fayda sağlamak önceliğidir. Vicdan ve merhamet onun için ön plandadır ama kendini geri plana atmamalıdır. Anlayışlı, sempatik ve erdem yüklüdür. Nabza göre şerbet vermeyi bilir. Öğretmen.

Ruh güdüsü 11 olanlar;

İdealisttir, evrensel düşünür. Bir indigo olarak hayat amacını bulduğunda ve misyonunu gerçekleştirdiğinde mutlu olur. Bu dünyaya ait hissetmezler. Bu dünyaya görevli ruhlar olarak gelmişlerdir.

Ruh güdüsü 22 olanlar;

Çok geniş bir bakış açısı ve dünya çapında fayda sağlama güdüsüyle bu dünyaya bedenlenmiştir. Evrensel düşünür. Güvenilirdir. Herkesin iyiliği için çalışır.

Ruh güdüsü 33 olanlar;

11 ve 22’ninde üzerinde bir enerji seviyesine sahiptir ve genelde günümüzde pek karşılaşılmaz. Hayatı en üst seviyeden yaşayan usta bir bilinçtir.

 

Şifa olsun,

Ali Cihan.