Sabahları bir fincan taze kahve içerek uyanmak gibisi yoktur. Peki ya gününüze başka bir şekilde başlamak isterseniz ne mi yapabilirsiniz? Elbette sabah seksi.

Uyanır uyanmaz seks yaptığınızda kahvenin tüm faydalarını ve hatta daha fazlasını elde edebilirsiniz. Sabah seksi ile işe gitmeden önce güne enerjik bir şekilde başlayabilir ve stresinizi azaltabilirsiniz. Orgazm olmak ise kesinlikle ruh haliniz üzerinde iyi bir etkiye sahip olacaktır. Ve hepsinden daha iyisi partnerinizle bağ kurmuş olursunuz.

Sabah seksini günlük programınıza dahil etmemeniz için ortada hiçbir neden yok. Sabah seksini neden rutininize dahil etmeniz gerektiğinin nedenlerini merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Sabah Seksinin 9 Faydası

 1. Vücudunuz hazırdır

Sabahları, seks yapmak için harikadır. Çünkü vücudunuz buna hazırdır. Sabahları östrojen ve testosteron seviyeleri zirvededir. 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre libido, hormon seviyelerinden etkileniyor. Yani hormonlarınız ne kadar yüksekse libidonuz da bir o kadar yüksek olur.

 1. Daha uzun sürer

Testosteron daha fazla olduğunda seks daha iyi olur. 2007 yılında yapılan bir araştırmaya göre erkekte testosteron seviyelerinin yüksek olması libidosunun artmasına ve cinsel işlevinin iyileşmesine yol açar. Daha eski bir araştırma ise yüksek testosteron seviyeleri ile ereksiyon gücünün artabileceğini göstermektedir.

 1. Oksitosin salgılar

Sabah seksi ile eşinizle daha da yakınlaşabilirsiniz. Seks, vücudun oksitosin üretmesini sağlar. Oksitosin, beyinde sevgiyi ve bağlılığı kontrol eden bir kimyasaldır. Seks sırasında salgılanan oksitosin sayesinde kendinizi partnerinize daha bağlı hissedebilirsiniz.

 1. Stresi azaltır

Stresten kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde sabah seks yapın. 2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre zevkli aktiviteler, stres hormonu seviyelerini azaltabiliyor. İşe gitmeden önce seks yaparsanız, günün geri kalanında daha iyi bir ruh haline sahip olabilirsiniz.

 1. Endorfin salgılar

Sabah seksi, vücudunuzda ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olan endorfin salgılamanıza yardımcı olur. Bu nedenle orgazma ulaştıktan sonra kendinizi genelde daha mutlu hissedersiniz. O halde neden güne daha neşeli bir şekilde başlamayı denemiyorsunuz?

 1. Egzersiz yapmanızı sağlar

Sabah seksi elbette bir saat boyunca koşmakla aynı şey değildir. Ancak Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre seks sırasında dakika başı 5 kalori yakarsınız. Bu da yürüyüşe çıkmaya eşdeğerdir. Yürüyüş yerine sabah seksiyle en az 75 kalori yakmayı istemez miydiniz?

 1. Beyin açısından sağlıklıdır

Beyninizi desteklemek ister misiniz? O halde sabah seksi yapın. Bu konuda yapılan birden fazla araştırmaya göre seks yapmak beyin sağlığına ve bilişe fayda sağlayabilen dopaminin salgılanması açısından yararlıdır.

 1. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir

Elbette C vitamini bağışıklık sisteminiz açısından harikadır. Ancak sabahları seks yapmak da öyle. 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre seks, doğal bağışıklığı destekleyerek vücudu bakterilere, virüslere ve diğer mikroplara karşı korumaya yardımcı oluyor.

 1. Daha genç görünmenize yardımcı olur

Gençlik pınarınız, sabah seksi olabilir. Bazı uzmanlar oksitosin, beta endorfin ve diğer anti-inflamatuar molekülleri salgıladığı için seksin daha genç görünmek için önemli olduğunu düşünüyor. Bazı araştırmalar, haftada en az 3 kez seks yapan insanların diğer insanlara göre daha genç gösterdiğini iddia ediyor. Orgazm cildiniz açısından çeşitli şekillerde faydalı olabilir.

Sabah Seksi Nasıl Yapılır?

Sabah seksinin kendiliğinden gerçekleşmesi harika olsa da her zaman böyle olması gerekmez. Hareketli bir yaşamınız varsa sabah seksini programınıza dahil etmeyi deneyebilirsiniz.

 1. Zaman sıkıntınız mı var?

Sabah erken saatlerde seks yapmak rutininizi bozabilir. Ancak alarmınızı yarım saat ila bir saat erkene kurarak seks yapabilirsiniz. Veya alarmı erteleyip durmak yerine işe koyulabilirsiniz!

 1. Alarmı erkene kurmak istemiyor musunuz?

Değerli uyku zamanınızı kısaltmak istemiyorsanız, eşinizle birlikte duş alabilir ve hızlı bir sabah seksi yapabilirsiniz. Bu sayede hem daha az su harcayıp çevre dostu davranabilir hem de vücudunuza fayda sağlayabilirsiniz.

 1. Çok yorulacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Sabah seksi sonrası elbette sersemlemiş olacaksınız. Bu durumda kaşık ya da doggy gibi sizi fazla yormayacak pozisyonlar deneyebilirsiniz.

 1. Havanızda değil misiniz?

O halde ön sevişmeye ihtiyacınız olacak. Meme uçları, kulak arkası ya da boyun gibi bölgeleri uyararak işe başlayabilirsiniz. Gerçekten uyarıldığınızda seks için hazır olacaksınız.

 1. Ağız kokusundan mı korkuyorsunuz?

Sabahları ağız kokusunu kimse sevmez. Ancak bunun sizi seksten alıkoymasına izin vermeyin. Yatağın altına nane şekeri saklayın ya da yüz yüze geleceğiniz pozisyonlardan kaçının.

 1. Yine de öpüşmek mi istiyorsunuz?

Öpüşme söz konusu olduğunda dudaklardan ötesini düşünebilirsiniz. Boyun, karın, omuzlar ve vücudun diğer bölgelerini öpebilirsiniz. Bu sayede ağız kokusuyla karşılaşmadan yakınlaşabilirsiniz.

 1. Işık konusunda endişeleriniz mi var?

Sabah ışığı sabah seksi için mükemmeldir. Ancak yine de endişeleriniz varsa çarşafın altında sevişmeyi deneyebilirsiniz. Veya perdeleri kapatarak karanlıkta sevişebilirsiniz.

 1. Hala emin değil misiniz?

Sabah seksine ikna olmadınız mı? O halde cinsel birleşme olmadan neler yapabileceğinizi düşünün. Günün ilerleyen saatlerinde oral seks talep etmeyi düşünebilirsiniz.

Sabah Seksinde Deneyebileceğiniz 7 Pozisyon

Sabah seksi sıkıcı olmak zorunda değil. Yorgun dahi olsanız çok eğlenebilirsiniz. Aşağıda yer alan pozisyonlarla akrobatik becerilerinizi sergilemenize dahi gerek olmayacak.

 1. Kaşık pozisyonu

Fazla çabalamak istemiyorsanız, kaşık pozisyonunu deneyebilirsiniz. Bu sayede eşinizle yakınlaşırken rahat olabilirsiniz. Kaşık pozisyonu için eşinizle aynı yöne bakarken cinsel birliktelik yaşayacaksınız. Maksimum uyarım için ritminizin uyum içinde olmasına dikkat edin.

 1. Doggy pozisyonu

Doggy pozisyonu, her iki tarafa da çok zevk veren bir pozisyondur. Doggy için kadın yatakta ya da yerde kolları ve dizleri üzerinde durur. Erkek ise penisi arkadan yerleştirerek birleşmeyi gerçekleştirir. Bu pozisyon aynı zamanda oral seks için de harikadır.

 1. Hot wrap pozisyonu

Hot wrap pozisyonunda erkek sırt üstü yattıktan sonra kadın sırt üstü şekilde erkeğin üzerine yatar. Erkeğin kolu kadının üzerinden dolaşır ve kadının klitorisini uyarmaya başlar. Diğer el, meme uçlarıyla oynamak için kullanılabilir.

 1. Cowgirl pozisyonu

Kontrolün kadında olduğu bu pozisyon oldukça eğlencelidir. Cowgirl için kadın erkeğin üzerine oturur ve bu sayede birleşmeyi kontrol eder. Kadının kontrolünde olan bu pozisyonda kadının ritmi iyi ayarlaması gerekir.

 1. Yan 69 pozisyonu

Yan 69 için yan yatın, ayak ucuna geçin ve eşinize dönük olun. Bu sayede kolayca 69 yapmış olacaksınız.

 1. Ankle choker pozisyonu

Bu pozisyon, en seksi pozisyonlardan biridir. Ankle choker için kadın bacakları havada bir şekilde sırt üstü uzanır. Erkek ise dizlerinin üzerinde kadına dönüktür. Kadın ayaklarını erkeğin omuzlarına yaslar. Erkek bu pozisyonda kadına daha da yaklaşmak için bacaklarını öne doğru itebilir.

 1. Black swan pozisyonu

Sabah mastürbasyon yapmayı düşünüyorsanız, black swan pozisyonunu deneyin. Bunun için yüz üstü yatın, elleriniz de altınızda olsun. Parmaklarınızla kendinizi uyarmaya başlayın.

Özet Olarak

Sabah seksinin faydaları saymakla bitmez. Sabah seksi ile enerjiniz tavan yapar, stresiniz azalır, partnerinizle bağınız güçlenir ve yıllar içinde daha genç görünmeye başlayabilirsiniz. Sabah seksi ile gününüze eğlenceli bir şekilde başlayabilirsiniz.