Sağlığınıza iyi gelecek 3 malzemeden oluşan tonik

İnsanlar olarak mucizevi iyileşme fikrinden etkileniyoruz. Bu mucize hap, çay ya da muhteşem bir şekilde etiketlenmiş sağlık iksiri olarak karşımıza çıkabiliyor. Tüm hastalık ve rahatsızlıklardan kurtulma ve onlardan korunmaya yönelik olarak çok fazla paralar harcanıyor.

Ancak buna rağmen her şeye çözüm olacak bir ilaç bulmak mümkün değil. Havalı paketlemelere sahip olan ve yanıltıcı bir şekilde pazarlaması yapılan ürünlerin sağlık üzerinde sağladığı söylenen faydaları gerçeği yansıtmıyor. En iyi ihtimalle bu toplu olarak üretilen, yarı sentetik, özenli bir şekilde etiketlenmiş olan bu ürünler sadece ufak bir plasebo etkisine neden oluyor. Hatta daha da kötüsü bu ürünler sağlığın daha fazla kötüleşmesine, hormon dengesizliklerine ve hayati vücut fonksiyonlarının dengesinde değişikliklere neden olabiliyor.

Aradığınız mistik sağlık toniğinin evinizde olmasını öğrenmek sizi şaşırtacak. Sağlık dünyasında pek çok şeyde olduğu gibi bir adım geri atmak ve bizden önceki insanların neler yaptıklarına bakmak paha biçilemez bir şey. Sağlık için aradığınız çözüm basit, en az olarak işlenmiş ve ham malzemelerde bulunuyor. Bunların, büyük makinelerde yapıları değişmiş ve doğallığı bozulmuş ürünlerin aksine sağlık üzerinde sağladıkları doğal faydaları bulunuyor.

Aşağıda iki tane, üç malzemeden oluşan, uzun zamandır aradığınız ve mucizevi sağlık faydaları sağlayacak olan karışımları bulabileceksiniz.

Elma sirkesi, bal ve tarçın

Yapımı çok kolay olan ve kolay bulunabilen malzemelere sahip olan bu sağlık toniği, içen kişiye pek çok fayda sağlıyor. Bu karışım kabızlığı rahatlatabilir, inflamasyonu azaltabilir, böbreklerin işlevini destekleyebilir, kalp sağlığını iyileştirebilir, idrar yolu enfeksiyonlarını önleyebilir ya da bunlarla savaşabilir, bakteriyel, mantar veya viral saldırılara karşılık koruma sağlayabilir ve soğuk algınlığını engelleyebilir. Gördüğünüz gibi sağlık konusunda pek çok fayda sağlayabilen bu karışım, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir ve kalbinizin gücü ile organlarınızın işlevlerini destekleyebilir.

Bu sağlık toniği ile başarılı olmanız için gereken tek şey karışımı ve kaliteli malzemeler ile hazırlamanız olacaktır. Şimdilik süpermarkete ya da gıdaları alacağınız dükkana gittiğinizde cüzdanınızı düşünmeyin. Bu yüksek fayda sağlayan malzemeleri almanız sağlığınız için oldukça mantıklı bir yatırım olacaktır.

Karışımda yer alan her malzeme için dikkat etmeniz kriterler şunlar olmalıdır:

  • Elma sirkesi ham ve organik olmalıdır. Elma sirkesinin ham olması demek, ürünün bağırsak biyotasını ve bağışıklık sistemini destekleyen aktif kültürler içermesi demektir. Organik olması ise elmaların sisteminize geçebilecek olan pestisitler, ağır metaller ve toksinler ile kaplı olmaması anlamına gelir.
  • Bal, ham ve tercihen organik olmalıdır. Balın organik olması, arıların pestisitler, herbisitler ya da diğer zararlı şeyler ile tedavi edilmemiş çiçekler ya da bitkilerden polen yaymadığı anlamına gelir. Bu sayede bilinen kaynaklardan en yüksek kaliteye sahip olan ballar elde edilir. Balın ham olması ise pastörize edilmemesi anlamına gelir. Pastörizasyon, balın raf ömrünü arttırırken baldaki aktif enzimleri öldürerek biyolojik olarak inaktif hale gelmesine neden olabilir. Balın içerisindeki aktif enzimler oldukça güçlü bileşenlerdir.
  • Tabi ki tarçın da organik olmalıdır. Organik olmayan tarçın seçerseniz zararlı toksin ve ağır metalleri sindirebilir ve sağlığınız üzerinde olumsuz etkilerini görebilirsiniz.

İki fincan elma sirkesi, bir fincan bal ve iki çay kaşığı tarçını bir kavanoza koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı soğuk ve kuru bir yerde saklayın. Karışımı buzdolabına koymanız balın sertleşmesine ve dibe çökmesine neden olabilir. Her sabah ve gece bu karışımdan birkaç yudum içmeniz toniğin bütün sağlık faydalarından yararlanmanızı sağlayacaktır.

Ilık su, limon ve elma sirkesi

Evet, sağlık faydalarından yararlanmak için elma sirkesini yine karışımımıza dahil ediyoruz. Bu sefer saniyeler içerisinde yapabileceğiniz bir karışımımız var. Bu karışım için ihtiyacınız olanlar oda sıcaklığında su ya da soda, ham ve organik elma sirkesi ve yarım organik limon. Bu kadar basit.

Bunu her sabah uyanır uyanmaz, daha hiçbir şey yemeden içerseniz gününüze mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Sindirimi destekleyen bu karışım yoğun bir gün öncesi karaciğerinizden toksinlerin atılmasını sağlar ve sindirim enzimlerini destekler.

Yine tekrar etmemizde fayda var: Suyunuz, cam şişede içme suyu olmalı ya da böyle bir imkanınız yoksa filtrelenmiş su da kullanabilirsiniz. Bu sayede toniğinizde vücudunuza girecek yeni toksinler olmadığından emin olursunuz. Elma sirkesi de ham, organik ve filtrelenmemiş olmalıdır. Elma sirkesi filtrelendiği zaman içerisindeki sirke anası (yararlı bakterilerin ve mayanın birikimi olan ve elmaları sirkeye dönüştüren şey) yok olur. Bunun olmasını kesinlikle istemeyiz.

Son olarak limon da organik olmalıdır. Limonun kabuğunun kirli pestisitler ve diğer zararlı kimyasallar ile dolu olmadığından emin olmalısınız.

Bir bardağı ılık su ile doldurun, içine yarım limon sıkın ve bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Karışımı yavaşça için ve mucizevi etkilerin gerçekleşmesini bekleyin!

Bu sağlık toniklerinin etkilerini en iyi şekilde göstermesi için en az bir hafta belirttiğim gibi tüketin ve vaat ettikleri çok sayıda sağlık faydasını deneyimlemeye başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir