X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Saten yüz germe ile saten gibi bir cilt istemez misiniz?

Genç, dinç, diri, parlak ve pürüzsüz bir cilt herkesin hayali iken, maalesef ki hızla ilerleyen yıllar, olumsuz ve sağlıksız beslenme ve yaşam koşulları cildimize hiç de insaflı davranmıyor yaşlanmış bir cilt ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Ancak tıp, kozmetik ve estetik dünyası yılların etkisini ciltten silebilmek için her geçen gün yeni teknikler, yöntemler bulmakta ve cilt sorunlarına çözümler üretmektedir. Hal böyle olunca da estetik işlemler artık bir lüks değil, günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir.

Günümüzde toplumun her kesiminden insanlar hem uzun hem sağlıklı hem de kaliteli yaşama ve yaşlanma alternatiflerine başvurmaktalar. Bu bağlamda gençleşme ve yaşlandırmayı geciktirme işlemi gibi kavramlar “anti – aging uygulamalarını hayatımızın tam da içine girmiş durumdadır.

Günümüzün modern, ancak sağlıksız yaşamında yaşlanma süreci çok daha erkenden başlıyor. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, stresli iş yaşamı, kirli hava, hastalıklar ve kullanılan yanlış cilt bakım ürünleri derken cildin tüm güzelliğini öldürüyor. Bundan dolayı da erken yaşlarda daha yorgun, yaşlı bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Ancak neyse ki, ufak tefek estetik işlemlerle bile istenen, özlenen görünüme kavuşmak mümkün olabiliyor. İşte bu mucizevi işlemlerden birisi de saten yüz germe işlemidir.

Saten yüz germe nedir, neden yapılır?

Saten yüz germe; günümüzün en mucizevi gençleşme işlemlerinden birisidir. Saten yüz germede; radyofrekans, hybrid enerji, fokuslu ultrason, akustik dalga teknolojileri kullanılarak yılların ve sağlıksız pek çok etkenin yüzde bıraktığı etkiler silinebilmektedir. Cildi gençleştirmek için yapılan işlemlerin pek çoğunda cerrahi operasyona ihtiyaç duyulurken, saten yüz germe işleminin ameliyatsız yüz germe tekniklerinden birisi olması kesinlikle uygulamayı çok daha önemli bir hale getiriyor.

Güzelliğin önemli olması, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahiptir. Bu bakımdan anti- aging, yani yaşlanmaya karşı koyma çabaları üzerine yapılan çalışmalar her geçen gün yeni tekniklerin ortaya çıkmasına olanak veriyor. Yaşlanmayı durdurmak ve var olan yaşlanma etkilerini silebilmek için bir yandan yeni teknikler kullanılırken diğer yandan da yıllardır kullanılan teknolojiler revize edilerek daha başarılı ve sağlıklı sonuçlar almak mümkün olabiliyor. Bu bağlamda aslında saten yüz germe de, estetik uzmanlarının yıllardır kullandığı radyofrekans enerjisinin fokuslanması ile farklı bir boyut kazanarak yaşlanma karşıtı uygulamalarda bir çığır açtı.

Saten yüz germe işleminde ve diğer bazı anti- aging uygulamalarında radyofrekansın yüz gençleştirme amaçlı kullanılma nedeni enerjinin dokuda oluşan ısı sonuç etkisi ile kolajen rezervini artırması, dokunun kendisini yenileme yetisini teşvik etmektir.

Elbette ki bunların sonucunda daha sağlıklı ve yıllara karşı koyabilen, yaşlanmaya karşı direnci artırılmış bir cilt oluşturmaktır.

İşte bu enerjinin saten yüz germede fokuslanması da, tüm bu etkinin tam da istenen tabakalarda gerçekleşmesini ve dolayısıyla arzu edilen maksimum etkiyi başka bir dokuda hasar oluşturmadan sağlayabilmektir. Yani saten yüz germede sadece hedeflenen dokularda etki oluşturulur, buna yakın dokular işlemden hiçbir şekilde etkilenmez.

Saten yüz germe kimlere yapılabilir?

Saten yüz germe uygulaması, kişinin vücudunda göz çevresi de dahil olmak üzere var olan tüm kırışıklıkları ve deformasyonları gidermek için kullanılabilir. Vücudunun herhangi bir yerindeki kırışıklıklardan şikayetçi olan bunlardan kurtulmak isteyen 18 yaşın üzerindeki kadın, erkek herkese saten yüz germe yapılabilir. Saten yüz germe; cilt elastikiyet kaybı olan, ileri yaşlardakilerde deformasyonları ve kırışıklıkları giderme, erken yaşlardakilere ise yaşlanmaya karşı koyma amaçlı uygulanabilir.

Saten yüz germe kimlere uygulanamaz?

Saten yüz germe işlemi vücudun pek çok bölgesindeki deformasyonları onarmak amaçlı kullanılabilirken; gebelik ve emzirme dönemindeki kadınlar, kalp pili taşıyanlar ve 18 yaşın altında olanlara uygulanmaz.

Saten yüz germe hangi bölgelere uygulanabilir?

Saten yüz germe işlemi genellikle göz çevresine uygulanmakta ve göz çevresi işlemleri için uygun olduğunun onaylanması dolayısıyla da diğer sistemlerden daha güvenli kabul edilebilir. Saten yüz germe göz çevresinin yanında, yüz bölgesine dahil olan, orta yüz, alt yüz, yani çene bölgesi, boyun, dekolte ve ellerde de başarı ile uygulanır. Aslında uzmanın onay verdiği ve hastanın rahatsız olduğu pek çok cilt alanında saten yüz germe rahatlıkla uygulanabilir.

Saten yüz germe ağrılı, acılı bir işlem midir?

Yüze uygulanan estetik işlemler genellikle çok acılı ve ağrılı olabiliyor. Özellikle de bu işlemlerin cerrahi operasyon gerektirenlerinde iyileşme süreci de hem uzun hem de acılı olabiliyor. Ancak saten yüz germe işlemi ağrısız, acısız, iğnesiz bir şekilde, sadece ısı ile masaj hissinin yaşandığı bir uygulamadır. İşlem sırasında belli bir lifting oluşur, ancak asıl istenen yaklaşık 2 aya kadar başlayacak yeni kolajen yapımı sonucunda ortaya çıkan etkidir. Bu işlem sayesinde ağrısız, acısız bir şekilde kısa süre içinde ciltte beklenen görünüme kavuşulabilir.

Saten yüz germe hangi aralıklarla kaç seans yapılır?

Saten yüz germe işlemi haftada bir kez, yani 1 hafta ara ile kişinin ihtiyacına göre 4 -6 seans uygulanabilir. İşlemin seansları uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişen 30 -60 dakikalık zaman dilimlerinde gerçekleşir.

Saten yüz germe sonrası yaşam

Saten yüz germe işlemi kişinin günlük yaşamını, iş hayatını etkilemez. Uygulama sonrasında kişi işine gidebilir, günlük yaşamda herhangi bir duruma dikkat etmesi gerekmez. Saten yüz germe işleminden sonra kişi canlılığı, tonu, sıkılığı artmış, kırışıklıkları azalma bir cilde kavuşur. Ancak bunun için uzmanın belirttiği aralıklarda seanslara katılmak gerekir.

Saten yüz germenin amacı nedir?

Saten yüz germe işleminin temel amacı; cildin yaşlanmasını durdurmak, ciltteki deformasyonları ve kırışıklıkları silmek, sıkı ve genç bir cilt elde etmektir. Bunun için de saten yüz germe ile cildi canlandırma amaçlı kişinin vücudundaki kolajenler uyarılır.

Verilen enerji aynı anda cildin her tabakasına iletilebildiği için enerjiye bağlı olarak yeni bağ dokusu oluşur ve cildin her katmanı yenilenir, canlanır. İşte yeni teknolojik cihazlarla yapılan bu işlem sayesinde akne skarlarının yok edilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, lekelerin tedavi edilmesi, yüz, boyun ve dekoltenin gençleştirilmesi, anti -aging uygulamaları gerçekleştirilir.

Saten yüz germe işlemini tekrarlamak gerekir mi?

Saten yüz germe işlemi haftada 1 kez olmak üzere 4 – 6 seans şeklinde uygulandığında en kalıcı ve en etkili sonuçların alınabilmesi mümkün oluyor. Uygulama sonrasında en üst seviyeye ulaşan kolajen ile canlanma sürecini yaklaşık 1 yılda tamamlamaktadır. Bundan dolayı da yeterli sayıda ve yeterli sıklıkta uygulanan saten yüz germe işleminde cilt kendini 1 yıl süre ile koruma altına almış ve etkiyi devam ettiriyor olur. Ayrıca 1 yılın sonunda da saten yüz germe ile yenilenmiş olan cilt uygulama öncesindeki haline geri dönmez, kesinlikle daha iyi durumda olur. Ancak tekrarlanması aşamasında uzmanlar, işlemden 1 ya da 2 yıl sonrasında tekrar 4 seanslık bir kür yaptırılmasını önermekteler.

Tüm yüze ya da yüzde lokal olarak belli bölgelere   uygulanabilen saten yüz germe işlemi; göz kapağı sarkmaları, gözaltı torbaları ve morluklarının tedavisinde çok başarılı olmakla birlikte tüm yüz alanlarında, dekolte bölgesinde ve ellerde de başarılı ve güvenli sonuçlar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir