Seks, filmlerde göründüğünden daha karmaşıktır; lisedeki sağlık dersinde cinsel ilişkiyi öğrenmek gibi bir şey değildir. Seks yapmakla ilgili öğrendiğiniz her şey muhtemelen çok fazla deneme yanılma ile edinilmiştir.
Deneyerek öğrenmek eğlencenin bir parçası olsa da, bazı durumlarda orgazm taklidi yapmanız gerektiğini düşünmüş olabilir ya da orgazm olurken nasıl göründüğünüze gereğinden fazla takmış olabilirsiniz. Ayrıca nelerden hoşlandığınızı partnerinize söylemek yerine sessizliği daha uygun görmüş olabilirsiniz.

1. Seks Sırasında Gülmenizin Bir Sakıncası Yok

Eğer acemiyseniz seks sırasında olduğunuzdan ciddi gibi görünebilirsiniz ancak kendinize bir iyilik yapın ve biraz gevşeyin. Kendinizi rahat hissetmenin bir parçası; kusurlarınızı ve seks sırasında bazen tuhaf şeyler yapılabileceğinizi kabul etmeniz veya seks sırasında garip sesler çıkarabileceğiniz gerçeğini sindirmeniz olabilir. Yatakta endişeli düşüncelerin olması da normaldir. Ve tensel temas sırasında bir şey içinizi gıcıklıyorsa utanç duymak yerine gülümsemeyi ya da kahkaha atmayı seçmenizde sorun yok! Partneriniz yataktan düştüğünde gülebilirsin ya da yanlışlıkla garip bir ses çıkarırsa seks sırasında doğal olarak bir an garip gelebilir.

2. Kayganlaştırıcı Kullanmakta Sorun Yok

Yıllarca vajinal ağrı ve acıyla seks yapanlar var. Ancak kimse bu durumun bir sorun olduğunu sesli dile getirmiyor. Belki de sadece vajinal kuruluk söz konusudur. Gençken bilemeyebilirsiniz, ancak bu durumu kurtarmak için eczanelerden kayganlaştıcı ya da vazelin benzeri ürünler alabilirsiniz. Vajinanızın yağlayıcı müttefiklerden küçük bir yardım alması bir başarısızlık değil. Ayrıca sizin en iyi kayganlaştırıcıyı bulmak sıradan bir durum; denemekten çekinmeyin, size en iyi geleni deneyerek bulabilirsiniz. Aklınızda bulunsun prezervatif kullanıyorsanız; kayganlaştırıcı içeriği prezervatifte aşınma yaratabilir. Eczacıdan fikir alabilirsiniz. Utanmayın!

3. Prezervatiflerle Barışın

Herkes prezervatif kullanmayı sevmez, biliyoruz. Kötü şöhretlerinden ve alışmamanın verdiği rahatsızlık hissinden dolayı tercih edilmiyor. Özellikle gençlikte prezervatifler bir kurtarıcıdan çok tat kaçırıcıdır. Erkekler genellikle kendilerini iyi hissetmediklerini söyler ve kullanmak istemezler; ancak hepsi bir yana prezervatif kullanımı gerçekten önemlidir. Ayrıca artık birçok çeşidinden birini tercih edebilirsiniz. Karşınızdaki insana sağlık anlamında güveniyor musunuz gerçekten? Emin olamıyorsanız, prezervatif kullanmalısınız. Hem güvenilir hem sağlıklı.

4. Seks İncitmemeli

Yeni şeyler denemek kesinlikle olumlu olabilir ancak asla konforunuzun önüne geçmemelidir. Cinsel ilişki sırasında istenmeyen ağrı yaşayan pekçok kadın, bu acının cinsellik gereği olduğu izlenimini taşıyor. Ancak bundan daha yanlış birşey olamaz! Seks incitmemelidir bu yüzden eğer cinsel ilişki sırasında ağrı veya acı yaşıyorsanız; bunu yok saymayın. Bir doktora ya da cinsel ağrıyı tedavi etme deneyimi olan pelvik sağlıkla ilgilenen fiziksel terapistlere görünün.

5. Orgazm Taklidi Kimseye Fayda Sağlamaz

Partnerinizle birlikte orgazm olamadıysanız ya da onun egosunu tatmin etmek için birkaç orgazm uydurma gereği duyduysanız ne olmuş? Yanlış! Artık kendisini sizin orgazm kralınız sanıyor ve aynı hareketleri tekrar uygulayacak; siz yine orgazm olamayacaksınız; yine taklit ve kısır döngü! Orgazm taklidi yapmak yerine orgazmınızı kolaylaştırmak ve partnerinizi yönlendirmek için küçük inlemeler ve kelimelerle doğru yolda olduğunu ona hissetirin. Sevdiğiniz şeyler yapılınca daha kolay orgazm olacaksınız. Taklidi bırakın; hem kendinizi hem partnerinizi kandırmaktan başka bir şey kazandırmaz size.

6. Bitiş Çizgisine Odaklanmayın

Kendinizi orgazm olmaya odaklıyor ve sürekli bunun için savaşıyorsanız, aslında kendi yolunuza taş koyuyorsunuz! Esas önemli olan yolculuğun kendisidir yani bitiş çizgisine nasıl varıldığıdır. Hal böyle olunca; baştan sona zevk almak sizin için daha önemli olmalı. Seks sadece orgazma ulaşmaktan daha fazlasıdır. Odak noktanızı değiştirip, zevk alarak sona varmak için yatırım yaparsanız; gelecek yıllar boyunca cinselliğinizi her defasında yeniden keşfedeceksiniz.

7. Mutlu Olmak İçin Kendinize İzin Verin

Her yerde genç kadınları etkileyen bir salgın var: Cinsel zevkin tek yönlü bir şey olduğuna inanıyorlar, sadece partnerlerinin memnuniyetine odaklanıyorlar. Bu tanıdık geliyorsa, gerçeklerin farkına varma zamanınız gelmiş. Seks iki yönlü bir caddedir; her iki taraf da nereye gitmeleri gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalıdır.
Kendi zevkinizi almak için herşeye açık olmalısınız. Seks sırasında bencil olmaktan korkmayın ya da ne istediğinizi söyleyin! Ve en önemlisi, tadını çıkarmayı unutmayın! Seks sizi mutlu etmek için var; vücudunuz bunu istemeye odaklı!

8. Mastürbasyon Yapmaktan Utanmayın

Yatakta ne isteyeceğinizden ve neyi sevdiğinizden % 100 emin değilseniz veya kendinizi biraz rahatsız hissediyorsanız, mastürbasyon bunu düzeltebilir. Mastürbasyon size neyi sevip neyi sevmediğinizi ve teninize nasıl dokunulmasından hoşlandığınızı öğretebilir.
Vakit ayırın ve yapın! Ruh halinizi ayarlayın ve bedeninizin neyi sevdiğini öğrenin. Duyularınızı geliştirmek ve farklı basınç ve tempolar deneyin, belki biraz da aromatik yağlar kullanabilirsiniz.

9. Ufkunuzu Genişletin

Standart seks ve oral seksle yetiniyorsunuz. Ama tahmin edin ne oluyor? Belirgin kısımların dışında erojen bölgelerden oluşan kocaman bir başka dünya var! Keşke gençken seks hakkında daha geniş bir fikir sahibi olsaydım ve cinsel organların dışındaki farklı erotik ve şehvetli oyunları deneseydim diyeceksiniz. Çünkü erotik hassasiyetlerinizi geliştirirken merakınızı uyandırmaya cesaret ederseniz, cennete ulaşabilirsiniz!

10. Bedeninizin Nasıl Göründüğüyle İlgili Stres Yapmayın

 

Gençken bedenine takıntılı olmayan yoktur. Bu fikrin seksten alacağınız zevkten çaldığını çok sonraları anlarsınız. En iyi seks oyunlarını biliyorsunuz ama kendinizle barışık değilsiniz, hiçbir işe yaramayacak ve yeterince zevk alamayacaksınız. Vücudunuza güveninizi artırmanızın bir sihirli değnek dokunuşuna bağlı olmadığını bilin; sabır, şefkat ve zamanla kendinizi sevmeyi öğrenin. Medyanın dayattığı güzellik algısına takılı kalmaktan vazgeçin ve bunun yerine kendinizi güzel, güçlü ve seksi hissettiğiniz zamanları anlamaya çalışın. Vücudunuza güveniniz arttıkça seksten aldığınız zevk artacak.

11. Hazırlık Yapın

Seks sırasında kendi düşüncelerinizde kaybolmak kolaydır; vücudunuzun neye benzediğini veya yarın bitirmeniz gereken iş projesini düşünebilirsiniz. Seks sırasında başınıza üşüşen düşüncelerden arınmak için, seks öncesi tüm vücudunuzu uyandırmaya çalışın. Dokunmaktan aldığınız hazzı artırmak için görme veya ses gibi duyularınızı kullanmak işe yarayacaktır.
Örneğin, göz kamaştırıcı bir giysiyle eşinizi kışkırtabilir veya masaj yağı ile masaj yapabilirsiniz. Vücudunuz üzerinde tüy kullanabilir ve tensel hissi artırmış olursunuz. Bu sizin aklınızı seksten alamamanıza sebep olacak.

12. Öğrenilecek Çok Şey Olduğunu Kabul Edin

Gençlik halinizi düşünün; ne kadar da toydunuz değil mi? İşte halen öylesiniz! Hala seksle ilgili bilmediğiniz çok şey olduğunu kabul edin. Yeni şeyler öğrenmeye açık olun. Seks konusunda uzman olmanız gerektiği düşüncesini bir kenara bırakın. Seksin bir beceri işi olduğunu ve pratik yapmak gerektiren bir zanaat olduğunu unutmayın!
Herkesin cinsel yolculuğu farklıdır, her yaşadığınız orgazm bir öncekinden farklı hissettirebilir. Sürekli yeni bilgiler edinmekten korkmayın, kitaplar okuyun. Özellikle bedeniniz ve arzularınız sürekli olduğu için cinsellik yolculuğunuz her zaman bir gelişme halindedir; gelişir ve değişir.