© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Sonbahar ve Kış ayları için 2017 güzellik trendleri

Bunaltıcı yaz sıcaklıklarından sonra, havanın serinlemeye başlamasını yani sonbaharın gelişini bir kutlama yapar gibi karşıladık. Her zaman olduğu gibi, serinlemeye başlayan hava önce ruh halimizi sonra da güzellik görünümümüzü etkilemeye başladı.

Bu geçiş mevsiminin bizlere sunduğu güzellik trendlerine de kayıtsız kalmak oldukça zor. Stilinize sadık kalarak, biraz da öne çıkan eğilimlere kulak vererek, değişime başarılı bir şekilde dahil olmak mümkün.
Sonbahar ve kış ayları deyince akla ilk gelen koyu renk tonlarına bu sezon da devam ama renklerin de tadını çıkarmaya başladığımızı es geçmeyin.
Bu düşünceyle, yeni sezonun not edilmesi gereken güzellik trendlerine göz atmaya ne dersiniz?

Kısa Saç Rüzgarı

Markaların Sonbahar / Kış 2017 defilelerinde karşımıza çıkan kısa saç kesimi sezonun yıldızı olarak parlamakta. Cool bir havası olan bu modeli kullanmanın tam zamanı. Değişimin seslerini daha fazla bastırmayın ve yeni görünümünüz için geri sayımı başlatın.

Renkli Göz Kapakları

Göz kapaklarına gelen renkler, soğuk havalarda içimizi ısıtmaya aday. Makyaj sanatçılarının da göz kapaklarındaki koyu tonlara veda etmesiyle, renkli göz makyajının tadını çıkarmaya başlamış olduk. Bu trend, pastel tonlar kullanarak ve alternatifli renklerle de gölgelendirme yaparak, günlük kullanıma çok rahat adapte edilebilir.

Tertemiz Görünümlü Saçlar

Bu sezonun en değerli güzellik ürünü olarak sahne arkasında kalan şampuanı gösterebiliriz. Saçın, yeni yıkandıktan sonraki; hafif, havalı ve temiz görünümünü korumak yeni trend.
Plaj dalgaları ışıltısında bir görünüm de elde edilerek de bu doğal ışıltıya dahil olunabilir.

Abartılı Manikür

Bu sezon tırnaklarda bir çılgınlık söz konusu. İşin içine tasarım da dahil oldu ve ortaya ilgi çekici tırnaklar çıkmaya başladı. Karmaşık baskılar, ilgi çekici malzemeler, kristaller… Manikürünüzü gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

Saçlarda Örgü, Dudaklarda Koyu Renk

Saç örgüleri, asla ama asla modası geçmeyecek olan görünümlerden. Ama bu durum saç örgülerinin yeniliklere ihtiyaç duymadığını da göstermiyor. Örgüler, koyu renk rujlarla eşleşiyor ve büyüleyici bir sonbahar tablosu ortaya çıkıyor.

Pastel Etkisi

 

Bu soğuk havalarda karşımıza çıkmaya hazırlanan en narin tonlar için kapınızı aralamayı ihmal etmeyin. Lila, mercan, bebek mavisi ve daha da tatlı bir etki için şeftali renginde yalın bir dokunuş…
Pastel tonların gücü, sizlerle olsun.

Rapunzel Saçlar

Bel kısmına kadar uzayan saçlar, sezonun en romantik görünümü sayılabilir. İster örerek isterseniz de açık bırakarak hacimli bir şekilde kullanmayı tercih edeceğiniz bu model için saçlarınızı uzatmaya şimdiden başlayabilirsiniz.

Ağırlık Alt Kirpiklerde

Alt kirpikler hak ettikleri ilgiyi görmek için hazırlar. Maskaradan destek alarak ya da takma kirpik etkisiyle bu seksi, saçaklı stile kavuşabilirsiniz. Alt kirpik üzerindeki yoğunluğu belirledikten sonra, bu emeği ölümsüzleştirmek için geriye başarılı bir selfie çekmek kalıyor.

Farklı Bir Siyah Göz Makyajı

Moda her zaman siyaha döner ve bu sezon ise söz konusu geri dönüş oldukça farklı. Mükemmel olmaya çalışmamak ve sıkıcı kusursuzluktan uzak durmak oyunun kurallarından. Benzersiz ve isyankar bir görünüme kavuşmak için yeniliklere açık olmak önemli adımlardan.

Boya İşleri

Instagram’da vakit geçirirken de karşınıza sık sık çıkan bu trend için artık geriye, hayatın ta kendisinde de uygulamak kalıyor. Saçın üst taraflarında pastel etkiler veya renkli şeritler ya da ince çizgilerden destek alarak zarif dokunuşlarla ideal görünüme kavuşabilirsiniz. Daha fazla renk ya da kısa ve net seçimlerle stilinizin tesadüf olmadığının altını çizmenize sebep olacak.

Siyah Kurdele

Bu sezon için saç stilistlerinin mütevazı saç aksesuarından yeterince yararlanmaya karar verdikleri söylenebilir. Siyah kurdelenin altın çağını yaşamaya başladığı bu cazibeli aksesuarı, saç stilinizde at kuyruklarının etrafına bağlayarak, düşük at kuyruklarınıza fiyonk yaparak, saç bandı gibi kullanarak hayatınıza dahil edebilirsiniz. Unutmayın ki, siyah şerit halindeki kurdele çok yönlüdür. Acil durumlarda da, gündüzden geceye geçerken, stilinizi belirginleştirmenin önemli detaylarından biri haline dönüşebilir.

Vampir Dudaklar

Böyle derin bir etkiye sahip kırmızı dudaklarla tüm sezonu geçirmeye hazır mısınız? Kırmızının gücünü dengelemek için ise pamuklu çubuktan destek alabilirsiniz. Çubuğu makyaj temizleyicisine daldırıp sonra da dudaklarınızın ortasına hafifçe bastırın. Bu naif ombre etkisini çok seveceksiniz.

Metalik Vurgular

Parlak ve altın rengi vuruş için yeni yılı beklemenize hiç gerek yok. Bu etkiyi göz makyajınızda kullanırken, ince eyeliner çizgiler deneyebileceğiniz göz kapaklarınızda da tercih edebilirsiniz. Yoğun altın rengi görünümünü dengelemek için ise dudak makyajınızı hafif bir şekilde yapmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir