© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Spotify mı Applemusic mi, Neler Dinliyorum?

Spotify mı Applemusic mi, Neler Dinliyorum?

Benim hayatımda olmazsa olmazlarımın en tepesinde müzik yer alıyor. Çocukluğumdan beri müzik hayatımın içinde. Sabah kalktığımda, gün içinde, düşen enerjimi yükseltmek için, bazen hüzünlenmek için sevdiğim bir anıyı tekrar canlandırmak için müzik en büyük yardımcımdır.
Dünyadaki en büyük şifa sistemlerinden bir tanesidir müzik.

Konumuz dijital olunca dijital yaşamla birlikte müzikte değişti. Eskilerin plakları yerini Cdye bıraktı. Bugün sizlere müzik uygulamalarından bahsedeceğiz. Ben neleri seviyorum ? özellikle bu uygulamaları nasıl kullanıyorum bunlardan bahsetmek istiyorum

Spor hayatımın vazgeçilmezi dolayısıyla yüksek tempolu müzikleri özellikle koşu temposunda dinlediğim müzikler var. Spotify bunları bizlere sağlıyor . Çok güzel bir uygulama bence. Çünkü yeni çıkan müzikleri öne çıkarılanlar kısmında dinleme imkanı sağlıyor. Bunun dışında Spotify’ın bize sağladığı çok güzel listeler var. Bu listelerden en çok faydalandığım fitness ve koşu. Biraz bunlardan bahsetmek istiyorum. Elektronik müziği, yüksek tempolu elektronik müziği seviyorum ve bunu genelde gün için set arasında, araba sürerken, akşam saatlerinde enerjim düşükse veya makyaj yaparken enerjimi yükseltmek için dinliyorum. Week and sounds listesi son yıllarla piyasaya çıkan elektronik müzikleri, Dj’leri keşfetmemizi sağlıyor. Spotify’ın en önemli özelliklerinden birisi ruh halinize göre farklı listelerle size farklı müzikler sunmasıdır. Genelde girdiğinizde top 50 şarkı gibi listeler veriyor ama daha sofistike şeyler istiyorsanız listelere bakmanızı öneririm.
Koşu benim için çok önemli. Bu yüzden koşu, fitness modu altında farklı modlar var. Burda mesela Nike’nın Run Club’u var. Nike Run Club’un farklı farklı listeleri var.
Kendi listelerinizi de oluşturabilirsiniz. Uzun koşmak istiyorsanız, yavaş tempolu müzikler var. Çok hızlı sıkı tempoda koşmak istiyorsanız farklı farklı müzikler var.

Spotify’da meditasyon yapmak için sakin dingin bir lunch müziklerini de bulabiliriz. Meditasyon kategorisinin altında farklı farklı listeleri bulabilirsiniz. En çok sevdiğim, en çok dinlediğim week and sounds kategorisi son günlerde öne çıkan son şarkıları bu listede bulabiliyorum.

Spotify’dan fazlası ile bahsettik. Benim hayatımı kurtaran başka bir uygulama başka bir uygulamada en sevdiğim türkiyedeki en iyi yabancı müzik uygulaması Power Fm’in Powerapp’i var. Powerapp’in içerisinde sevdiğimiz djlerin haftalık yayınları var. Dj Cast Bölümüne girip hem power fmin kendi dj leri hemde dünyaca ünlü djleri bulabiliyoruz. Arkadaşlarınızla birlikte evde parti yapmak istiyorsanız Powerapp’in içerisindeki Dj cast kategorisinin içindeki listeleri sizlere öneririm.

Apple Music benim için özel. İnsanlar bildiğiniz gibi ikiye bölünmüş durumda. Spotify mı Apple music mi ?
Spotify gerçekten çok güzel bir uygulama ama bazende kendi listelerimi daha kolay Apple Music’de oluşturabiliyorum. İndirdiğim çok fazla müzik var ve bunları kategori olarak sizin için kategorisinde bu uygulama gördüğü çin bana yeni yeni şarkıcılar ve şarkılarda öneriyor.
Apple musicde hem arşiv hem yapabildiğimiz listelerimiz hemde bize önerilen hazır listeler var.

Bunun dışında bizim için dijital ortamda müziğe ulaşmak sonsuz ve sınırsız. bazen Youtube’da kullanıyorum. Çünkü youtube’da ne Apple Music’de ne Spotify’da bulamadığım müzikleri buluyorum. Bunlar genellikle meditasyon ve kişisel gelişimle ilgili müzikler. Mesela teta ile ilgili müzikler dinlemeye çalışıyorum. Bu müzikler beyin frekansını yükselten müzikler oluyor. Daha sofistike müzikler arıyorsanız Youtube’da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir