© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Süper bir vücut için yeni kurallar

Süper bir vücut için yeni kurallar

Tartılar, diyet süreci ve 2 kiloluk dambıllardan sıkıldınız mı? O zaman kadınlarda fitnessa karşı daha pozitif bir yaklaşımın zamanı gelmiş demektir.

Kadınların nasıl yemeleri, çalışmaları ve görünmeleri gerektiğine dair bilgiler genelde negatif ve aşağılayıcı şekildeler. Dergiler ve medya kadınların daha az yemeleri gerektiğini, çok ağır kaldırmamalarını ve kilo vermenin gizli yollarını salık veriyorlar. Çünkü kadının mutluluğu onlara göre tartıda çıkan ağırlığa bağlı.

Kadınlara genelde hızlı çözümler, hızlı diyetler, temizlik süreçleri ve garip fitness tavsiyeleri veriliyor ve hayallerin gerçek olacağı belirtiliyor. Şüphede kaldığımızda koşu bandında biri tur daha veya daha fazla lahana salatası yememiz öneriliyor, elbette bu sırada yağlanmanın da engellenmesi gerekiyor.

Pek çok kadının kötü durumda olmasının, maraton çalışmalarından dolayı fazla yorulması ve sürekli daha az kalori almaya çalışmaktan aç kalması hiç garip değil. Çoğumuz çileden çıkıyoruz, kafamız karışıyor ve daha basit çözümler aramaktan yoruluyoruz.

Her şey bu noktada değişiyor.

Kadınlar için tavsiyelerin büyük kısmı sıkı bir diyet ve spor programı çerçevesinde dönüyor. Ne yazık ki çoğumuz bu programları negatif sonuçlar olmaksızın tamamlama şansına sahip değiliz.
Çünkü daha iyi bir beden yaratmak için pek çok diyeti hepimiz denedik. Bu hatadan dönmek ve obsesif beslenme alışkanlıklarına son verip, basit beslenme prensiplerine dönmek gerekiyor. Biraz zaman, sabır ve devamlılıktan sonra doğru yolda olacaksınız.

Güç Sınırlarına Son

Ne yazık ki pek çok kadın vücut ağırlığını arttırmanın hiç yapmayacağı bir şey olduğunu düşünüyor. Vücut ağırlığının iki katı kadar ağırlıkla dolu bir halterle deadlift yapmanın gerçekçi bir hedef olmadığını düşünüyorlar. Ancak kendinize koyduğunuz bu sınırlar gerçekte yoklar. Kendinize yapamam yerine yapabilirim demeye başlamanızın tam zamanı.

Bu zihin yapısına sahip olduğunuzda, sadece fiziksel gücünüz değil, aynı zamanda zihinsel gücünüz de artacak. Bunun en basit yolu sınırları kaldırmak ve içinizdeki kahramanın korkuya üstün gelmesini sağlayarak eyleme geçmek. Kadınların neyi yapabileceklerine dair söylenenleri unutun. Kendinize, ben ne yapabilirim sorusunu sorun.

Ağır halter ve dambıllar kaldırın. Vücudu zorlayacak ağırlık egzersizleri yapın. Gücünüzü ortaya çıkartın.

Gerçek Besinler Yiyin

Size iyi hissettirecek lezzetli, doyurucu gıdalar tüketin. Yediğiniz için üzülmeyin ve sadece iyi geleceği söylendiği için sevmediğiniz şeyleri yemek zorunda hissetmeyin. Pek çok lezzetli, doğal, sağlıklı gıda var ve sevdiğinizi yiyin.

Bazı diyet prensiplerinin size inanmanızı söylediğinin aksine, tam gıdalar tüketmek oldukça basit. Tek yapmanız gereken biraz muhakeme yeteneği göstermek ve yemeklere yüklenme duygusuna bir ket vurmak. Beslenmenizi kırmızı et, beyaz et, balık ve deniz ürünleri, süt ürünleri, meyveler, sebzeler, kuruyemişler, çekirdekler, baklagiller ve mercimekler, bitkiler ve baharatlar üzerine kurun.

Eğer beslenmenizi basit ve stressiz tutarsanız, onu sürdürme yeteneğiniz de daha fazla olacak. Lezzetli ve gerçekten doyuran yemekler özellikle güzel tarifleri takip ederseniz o kadar da karmaşık değiller.

Performansa Odaklanın

Sadece bedeninizin nasıl göründüğünü hedefleyerek çalışmak yerine onun ne yapabileceğini düşünerek çalışın ve performansınızı arttırmaya çalışın. Hepimiz hissettiğimiz kadar iyi görünmek istiyoruz ve bu aslında performans için çalışmanın en önemli özelliklerinden birisi: iyi bir vücut aslında bir yan etki.

Pek çok kadın güzel görünen, sıkı kollara sahip olmak istiyor ancak bunun için belli çalışmalara kısılmak yerine performansa odaklı çalışmak gerek.

Hedeflerinize ulaştığınız zaman zaten kollarınız güzel görünecekler ve bu sırada üst beden gücünüz de artacak.
Performans için çalışmanın en iyi yanları arasında çok çeşitli çalışma tarzlarının bulunması yer alıyor. Örneğin öncelikli olarak ağırlık çalışmaları yapabilir, dambıl ve halter çeşitlerini kullanabilir, kettlebell ve diğer araçları deneyebilirsiniz. Seçenekler sınırsız!

Şu Anda Şahane Olduğunuz Gerçeğini Kabullenin

Fazla kilolu olsanız ve daha yeni çalışmaya başlamış olsanız da, önünüzde uzun bir yol olsa da, şu anda mutlu olmayı unutmayın. Hedefinize ulaştığınızda mutlu olacağınız düşüncesinden kurtulun. Bir süper kahraman olmak her günü sonuna kadar yaşamak ve sağlıklı yaşam tercihleri yapmayı gerektiriyor çünkü kendinizi şu anda da seviyorsunuz.

Basit, Sürdürülebilir Yaşam Tarzı Alışkanlıkları İle Mutluluğu Arttırın

Bazıları kadınların ağır kaldırmamaları gerektiğini söylerler. Uzmanlar hayatınız boyunca diyet yapmanız gerektiğini söylerler. İçinizdeki o küçük ses bile mutluluğunuzun ve değerinizin tartıdaki rakama göre olacağını söyler.
Kazandığınız her savaş sizi daha güçlü, daha akıllı ve daha iyi yapacak. Sonunda karşınıza çıkan bu düşmanlara karşı galibiyet kazanmanın keyfini çıkarın.

Genç Nesillerin de Kahramanlara İhtiyacı Var

Tüm genç kadınların rol modelleri vardır. Onlara kişisel değerlerinin tartıdaki rakamlardan değil, zihinsel ve fiziksel güçlerinden geldiğini gösterin. Gençler sizi devamlı izliyor olacaklar ve önlerinde bir kahraman gibi görünmek gerek. Ne kadar güçlü ve güvenli olduğunuzu gösterin. Kadın olmanın ne kadar şahane olduğunu gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir