Feng shui temmuz ayı etkileri , 11.güneş dönemi orta ısı’nın temsili ‘7 ve 8 Temmuz ‘ ile başlar 13.güneş dönemi ‘sonbaharın başlangıcı ‘olarak geçen 7 ve 8 ağustos ile sona erer. Peki bu bize nasıl yansır? Yani, mutlu kutlamaları, bolluğu ve zenginliği çağırmak için hangi yönlerde zaman geçirmeliyim ? Veya

bu ay hangi yönlerde daha dikkatli olmalıyım ? Ve tabi ki bütün potansiyelleri dengeleyici ve destekleyici tedbirler nelerdir? diye sorarsanız

Aşağıda temmuz ayının bütün yön önerilerini okuyabilirsiniz.

MERKEZ

Bu ay çokça zaman geçirdiğiniz mekanların merkez alanına denk gelen yerlerde tadilat işlerinizi biraz ertelemenizde yarar olabilirken aynı zamanda bu ay merkezleri özellikle havalandırmanız ,rutin olarak sirkeli su ile silmeniz ve metal rüzgar çanı bulundurmanız ile 5 ve 6 yıldızlarının sorunlar ve hastalıkların potansiyel enerjisini dağıtıp 8 ,finansal başarıları davet eden yıldızın performansını gölgelememiş oluruz .Tedbirlerinizi aldıktan sonra merkezinde bulunan kullanım alanınızda evcil hayvanlarınızın özgürce dolaşması ve sizin zaman geçirmeniz odadaki günümüz bereketini aktive edecek faaliyetlerden olacaktır.

BATI

Batı yönlerinizde siyah bir obje (örneğin aksesuar, minder, tablo, mobilya gibi düşünebilirsiniz) bulundurmak 7 metal yıldızından doğabilecek ilişki anlaşılmazlıkları, dedikodu meyillerini azaltacak ve 1 su yıldızının eğitim şansına katkı sağlayacak iken batı yönünüzde toprak renkleri, seramik objeler veya siyah turmalin taşı bulundurmanız 8 Toprak yıldızının bereket performansını arttıracak etkiler olacaktır.

KUZEYBATI

Kuzeybatıda ateş elementi ile rezone olabilecek ; mum ,kırmızı rengi , ateş gibi etkileri olabildiğince azaltmak ve sirkeli su ile temizlik yapmak , bu yöndeki yıldız kombinasyonlarından dolayı oluşabilecek olan çatışmaları dağıtacak bir önlem olacaktır.

KUZEY

Hergün güzelce havalandırıp ,sesini duyacağınız şekilde metal rüzgar çanı ile ,odada tuzlu su bulundrup rutin aralıklarla değiştirirmeniz ,mide sorunları ,tembellik ,dengesiz ilişkilere önlem olabilecek tedbirler olacaktır.

KUZEYDOĞU

Bu ay zenginliği çağırmak istediğiniz yöndesiniz ,bu yönde içinize dönüp bolluğa ve güzel bir geleceğe odaklanabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken yıldız kombinasyonlarından dolayı oluşabilecek hastalık enerjisini dengeleyebilmek için sizin için koruyucu anlamı olan metal elementi içeren bir sembol bulundurmanız olacaktır.

DOĞU

4 ve 3 yıldızlarının ikisinin de ağaç elementi yıldızı olması ile ,ağaç elementi hastalıklarına (safra kesesi ,göz karaciğer ) dikkat etmemizi yani bireysel tedbirlerimizi almamızın yanında doğu yönünde ateş elementi (mum ,kırmızı rengini kullanmak ,ateş elementi olan kırmızı akik bulundurmak gibi ) rezonanslarını bulundurarak dengeleyebileceğimizi de gösteriyor. Ayrıca tuzlu su bulundurmak veya mavi ve siyah renklerini kullanmak 6 metal elementinin hukuksal sorunlarını dengeleyecek bir tedbir olacaktır.Yazmak veya yaratıcılık isteyen işler için elverişsiz bir yön.

GÜNEYDOĞU

Bu yöndeki varsa tadilat planlarınızı sonraki aylara ertelemenizde yarar var ,yıldız kombinasyonlarından dolayı çeşitli istenmedik sorunlarını,

metal elementinin rezonansları ( metal bir obje ,metal sesi ,metal mobilyalarınız gibi )  ile bu yönü dengeleyebiliriz .

GÜNEY

Mutlu olaylar ,kutlamalar bir yandan bu yönde bizi 9 Ateş Yıldızı ile karşılarken ,birlikte yan yana geldiği 1 ve 3 yıldızları hırsızlığa (azalan kaynak olarak da düşünülebilir)  ve rekabetteki pozitif performansa işaret ediyor .3 Yıldızının ahşap elementini azaltmak için ve 9 yıldızını desteklemek için ,ışık veren objeler veya kırmızı ve tonlarında aksesuarlar ekleyebilirsiniz bu yönünüze . Ateş ile oluşabilecek kazalara dikkat edin .

GÜNEYBATI

Elinizden geldiğince havalandırıp temizleyip odanın enerjisini değiştimek isteyeceğiniz bir yöndesiniz. Bu yönünüzde uzun süreler sabit durmamaya özen gösterin metal herhangi bir oluşumu bu yönde bulundurmak bu yönün engel kaza ve istenmeyen tartışmalar enerjisine iyi gelecektir.