Doğum Tarihi: 23 Eylül – 22 Ekim

Gezegeni: Venüs

Zodyak Elementi: Hava

Rengi: Mavi

Günü: Cuma

Değerli Taşı: Safir, Opal, Turmalin

Mottosu: Dengeliyorum

Enerjisi: Yang

Terazi, Zodyak’ın yedinci burcudur ve tıpkı ismi gibi doğuştan gelen bir denge duygusuna sahiptir ve hayatında uyum ve huzur olması için çaba gösterir. Terazi burcu insanları, Kardinal bir burca sahip olmaları nedeniyle sosyal ortamlarda muhabbet başlatan ve insanları harekete geçiren kişilerdir.

Terazi erkeği, uzman bir iletişimcidir ve her durumda diplomatik davranır. Her durumda ne söylenmesi gerektiğini bilir. Kendisini güldürecek kişilerle arkadaş olmak ister.

Terazi burcunun yöneticisi aşk, zevk ve ilişkilerin gezegeni Venüs’tür. Hava burcu olan Terazi erkeği son derece romantiktir ve sevdikleri insanlarla her şeyini paylaşmayı sever. Moda ve sanat alanında muhteşem bir zevke sahiptir. Genelde zarif bir erkek olsa da ortamdaki dengenin bozulmasından hiç hoşlanmaz.

Terazi Burcu Erkeğinin Fiziksel Özellikleri

Terazi burcu erkekleri, yumuşak ve sevimli yüz hatlarına sahiptir. Ancak bu onların erkeksi görünmediği anlamına gelmez.

Neredeyse tüm Terazi erkeklerinin dudakları güzeldir. Bu da onların muhteşem bir şekilde öpüşmelerini sağlar. Oldukça şekilli dudaklara sahip olan Terazi erkeklerinin dudaklarının rengi ise genelde kırmızıya yakındır.

Terazi erkeklerinin saçları ise genelde kıvırcık ya da dalgalıdır. Bunun nedeni onların Hava elementi olmalarından kaynaklanmaktadır. Rüzgarda saçları havada uçuşan Terazi erkeklerinin çoğu saçlarını olduğu gibi kabul eder ve onları kendi hallerinde bırakır.

Terazi erkeklerinin öne çıkan fiziksel özelliklerinden bir diğer ise gülüşleridir. Terazi erkeği gülüşüyle tüm ortamı doldurur ve aydınlatır. Bu erkeğin gülüşü içten olduğu için unutması zordur.

Terazi Burcu Erkeği Hassastır

Terazi erkeğinin yöneticisi Venüs olduğu için bu erkek, şefkatli ve sevgi dolu bir kalbi olan entelektüel bir erkektir. Terazi erkeği bunun yanı sıra kibardır, centilmendir, adildir, inatçıdır ve kararsızdır.

Terazi Burcu Erkeği Duygusal Açıdan Dengelidir

Terazi burcu erkeğinin dengeli bir doğası vardır. Dışa dönük ve optimistik bir burca sahip olan bu erkek serinkanlı ve sakindir. Öfkesini nadiren kaybeden bu erkek çoğu zaman dengede olmaya çalışır. Onu üzen şeylerin üstesinden kolayca ve hızlıca gelir.

Terazi Burcu Erkeği Objektif ve Diplomattır

Terazi burcu erkeği insanlarla nasıl başa çıkabileceğini bildiği için onları kolayca memnun edebilir. İlişkilerini korumak adına daima doğru şeyleri söyler. Aynı zamanda farklı bakış açılarına da açıktır. Terazi erkeği, söylenen şeyler üzerine son derece diplomatik bir şekilde konuşabilir.

Terazi Burcu Erkeği Nazik ve Kibardır

Terazi erkeğinin nazik, arkadaş canlısı ve yumuşak tavırları uzun süreli arkadaşlıklar kurabilmesini sağlar. Arkadaşları ve yakınları, Terazi erkeği için çok önemlidir. Bu erkek çevresindeki insanlarla konuşurken yaratıcı fikirlerle ortaya çıkabilir. Zeki ve genelde yeni fikirlerle dolu olan Terazi erkeği sorunlara mantıklı çözümler getirir.

Terazi Burcu Erkeği Çekici ve Arkadaş Canlısıdır

Terazi erkeği yaratıcı, hırslı, çekici, açık fikirli ve hayat doludur. Hayat için bitmek tükenmek bilmeyen bir arzu duyar. Terazi erkeğinin bu hırsı ve arzusu insanları farklı şekillerde etkiler. Oldukça sosyal bir burca sahip olan Terazi erkeğinin sosyal çevresi oldukça geniştir ve sosyal hayatı hareketlidir.

Terazi Burcu Erkeği Sadıktır

Terazi erkeği gecelik ilişkilerden hoşlanmaz. Bu erkek bir kadının hayatına girdiyse o kadını kendi için potansiyel bir partner olarak görmektedir. Son derece sadık olan Terazi burcu partnerini asla aldatmaz. Terazi erkeği hayatın diğer alanında da verdiği sözlere sadıktır.

Terazi Burcu Erkeği Yüzleşmelerden Hoşlanmaz

Bir sorunla ya da biriyle yüzleşmek, Terazi erkeği için en zor şeylerden biridir. Hatta bir sorunla yüzleşmesi gerektiği bir noktada olduğunu bilse dahi bunu yapmaktan kaçınabilir. Kendisini ne zaman zor bir diyalog içerisinde hissetse huzuru ve uyumu korumak adına kendini geri çeker.

Terazi Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

 

Terazi erkeği ve Aslan kadını mükemmel bir uyum içindedir. Aslan’ın muhteşem sanatsal yönü Terazi erkeğinin çok ilgilisi çeker. Benzer şekilde Koç kadını da Terazi erkeği için mükemmel bir tercihtir. Her ne kadar ikisi teknik olarak zıt burçlar olsalar da Koç kadını eşsiz olması ve Terazi gibi kardinal burç olması nedeniyle Terazi için çok uygundur.

Terazi erkeği aynı zamanda İkizler ve Kova burçlarıyla da anlaşır. Diğer yandan Boğa kadını, Terazi erkeği gibi Venüs tarafından yönetildiği için bu iki burç zevke ve güzelliğe duydukları sevgiyle son derece uyumlu bir çift olur.

Terazi erkeğinin Oğlak kadını ile anlaşması zordur. Oğlak kadını çok ciddiyken Terazi erkeği eğlenmek ister. Aynı zamanda Oğlak kadını planlı bir şekilde ilerlemek isterken Terazi erkeği anı yaşar.

Duygusal bir burç olan Yengeç ise Terazi erkeğinin herkesi memnun etmek istediğini gördüğünde onun içten bir insan olmadığını düşünebilir. Terazi ise Yengeç’in biraz neşelenmesi gerektiğini düşünebilir. Bu ikilinin anlaşabilmesi için Terazi samimi davranmalı ve Yengeç de daha az yargılayıcı olmalıdır.

Tabi ki astrolojik anlamda uyumsuz olmak, çiftlerin muhteşem bir ilişkilerinin olamayacağı anlamına gelmez. Önemli olan partnerlerin birbirlerini gerçekten anlamak için çaba göstermeleri ve gerektiğinde uzlaşmalarıdır. Burcunuz Oğlak ya da Yengeç olsa da özellikle Ay burcunuz ve doğum haritanızın diğer burçları Terazi ile uyumluysa Terazi erkeğiyle anlaşabilirsiniz.

Terazi Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Terazi erkeği Venüs tarafından yönetildiği için aşık olduğu zaman romantiktir ve aşkın güzelliğinden etkilenir. Oldukça çekici, sorumlu ve kendine güvenen biri olan Terazi erkeği, kadınını nasıl mutlu edeceğini bilir.

Terazi erkeği aşık olduğu kişiyle sürekli olarak birlikte olmak ister ve ilişki yaşamak tam ona göredir. İlişkisinde karşı tarafa yüzde yüz güvenmek ister. Bu nedenle Terazi erkeği karşı tarafı bir süre değerlendirir ve ona göre kararını verir.

Bu erkek ruh eşini bulduğunda sevgisini içine sığdıramaz. Birbirine bağlı ve dengeli bir ilişki için büyük bir arzu duyar.

Terazi Burcu Erkeğinin Cinsel Hayatı

Terazi, aşkın, güzelliğin ve zevkin gezegeni Venüs tarafından yönetilir. Bu nedenle yatakta oldukça romantik ve harika bir burçtur.

Terazi erkeği ön sevişmeyi tıpkı cinsel birleşmenin kendisi kadar ciddiye alır. Aynı zamanda görsellikten etkilendiği için onun için güzel çamaşırlar giyilmesinden hoşlanır.

Terazi burcu astrolojide böbrekleri, cildi ve kalçayı yönetir. Bu nedenle Terazi erkeğinin cildi ve kalçalarıyla ilgilenilmesi yatakta oldukça hoşuna gidecektir.

Terazi Burcu Erkeğinin İş Hayatı

Terazi erkeğinin kariyeri konusunda benimsediği motto, “Hayal edebiliyorsam, başarabilirim” olmaktadır.

Terazi erkeğinin hayal gücü güçlü olduğu için takım projelerinde mükemmel bir iş çıkarır. Bu erkekler yeni projeler hayal etmekten ve onları başarmaktan, zorlukları göğüslemekten korkmazlar.

Terazi erkeğinin kariyerinde karşılaşabileceği en büyük zorluk kendi hakkını savunmaktır. Terazi erkekleri mükemmel arabulucular olsalar da karşılarındaki insanın kendisini kötü hissetmesini istemezler. Bu nedenle gerçeği söylemekten kaçınabilirler.

Terazi erkeği huzurlu ve uyumlu bir ortamda çalışmak ister. Bu nedenle kariyerlerini de buna göre belirlemeyi isterler. Terazi erkekleri için en uygun meslekler arasında müzik endüstrisinde yer almak, psikologluk, yöneticilik ve yazarlık gibi meslekler yer almaktadır.

Terazi Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Terazi erkeği sevmeyi ve sevilmeyi sever. Bu nedenle Terazi erkeğinin ilgisini çekmek isteyen kadınların bazı konulara dikkat etmesi gerekir.

Terazi erkeğinden hoşlanıyorsanız, ona iltifat edin ve ilgi gösterin. Bu erkekler kendileri hakkında olumlu şeyler duymayı sever. Bu nedenle içten bir iltifat ya da takdir edilme, Terazi erkeğinin ilgisini çekecek davranışlardan biridir.

Terazi erkeği için denge çok önemli olduğundan karakteri dengeli olan kadınlardan hoşlanır. Bu nedenle Terazi erkeğini etkilemek istiyorsanız ona hoş ve dengeli yönlerinizi göstererek onu etkileyebilirsiniz.

Son olarak Terazi erkekleri sosyal ve dışa dönüklerdir. Onları daima bir grup insanın içerisinde görebilirsiniz. Bu nedenle Terazi erkeğinin olduğu bir yerde köşede durmak yerine onun ilgisini çekmek için gözünün önünde durmayı seçmelisiniz.

Terazi Burcu Erkeği İlişkide Nasıldır?

Terazi erkeğiyle ilişki içerisindeyseniz, ilişkinizde sorun olması durumunda partnerinize yaklaşım şeklinize dikkat etmelisiniz. Terazi erkeğiyle eşit bireyler olarak, ona sesinizi yükseltmeden yaklaşmanız gerekir. Ona karşı saldırganca yaklaşırsanız, size nasıl hissettiğini söylemeyecek ve gerilimin artmaması için hiçbir sorun yokmuş gibi davranacaktır. Terazi erkeğinin hayatta en çok nefret ettiği şeylerden biri tartışmadır.

Terazi erkekleri romantik ve yaratıcı oldukları için her hafta sonu karşınıza yeni ve eğlenceli bir fikirle çıkacaktır. Onunla olduğunuz zaman aynı şeyi iki kez yapmanız pek mümkün değildir. Beklenmedik yönleri bulunan Terazi erkeği karar vermekte zorlanabildiği gibi bir yandan da anı yaşamayı sever.

Terazi erkeğiyle ilişki yaşıyorsanız, aniden beklenmedik yolculuklara çıkmayı göze almalısınız. Bu erkek, sürekli olarak yeni yerler keşfetmeyi ve partilere katılmayı sever. Terazi erkeğiyle olduğunuz zaman evde çok fazla zaman geçirmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Ünlü Terazi Burcu Erkekleri

Donald Glover, Zac Efron, Ryan Reynolds, Will Smith, John Mayer, Snoop Dogg, Hugh Jackman, John Krasinski, Matt Damon, Nick Cannon, Bruce Springsteen, Bruno Mars, Usher, Lil Wayne, Tyler Posey