Terazi erkeği ve akrep kadını uyumlu mu?

Terazi erkeği ve akrep kadını uyumlu mu?

Terazi ile akrebin hemen görülebilecek farklılıklarına karşın çok benzer oldukları da söylenebilir. Ve gerçekten çok büyük farkları da var. Bu nedenle ikisi uyumlu mu dersiniz? Bu konu biraz karışık.

Akrep ve Terazinin Farkları

Teraziler denge ve huzur tercihleri ile bilinirler. Terazi adalet ister ve uyumu hedefler. Akrep ise derin, mistik ve ruh arayan bir kişidir. Akrep sezgilerine güvenir, mantıklı tartışmalara değil.

Terazi için her şeyin bir denge içerisinde olması gerekir. Buna tutkular, duygular ve ifadeler de dahil. Hayat terazi için bir kontrol ve sebep uygulamasıdır. Terazi çatışma ve karşılaşmalardan hoşlanmaz.

Akrep ise çok tutkuludur. Duyguları tsunami dalgaları gibi vurur. Üzerinize gelen bir dalgayı mantıklı bir tartışma ile durdurabilir misiniz?

İkisi arasındaki uyumluluğa devam etmeden önce burçların temel özelliklerine bakalım.

Terazi

  • Hava burcu
  • Venüs tarafından yönetilir
  • Terazi sembolüne sahiptir
  • Maskülen güçtür

Güçlü Yanları

Diplomatik, adil, etkileyici, iyi bir adalet duygusu, dengeli görüşler, tarafsızlık, anlayışlı, nazik.

Zayıflıkları

Kararsız, kurbanı oynamaya eğilimli, kendine acıyan, çatışmalardan kaçınan, kin tutabilen, fazla hoşgörülü, dalkavukluk.

Terazi burçların arabulucusudur, barışı koruyanıdır. Terazi herkesin iyi geçindiği uyumlu bir çevre hedefler.

Terazinin içten gelen denge duygusu hayatına sirayet eder. Bu illa ki yang için bir yin’e ihtiyaçları olduğu anlamına gelmez.

Terazi ona tamamlanmış hissettirecek bir partner ister. Her zaman birisinin yarısıymış gibi hissetmiştir. Fikir ve duygularını yansıtacağı birisi olmazsa kendi gibi hissedemez.

Terazi iyi konuşur ve tartışmalarda kendine güvenir. Ancak öz saygısı düşüktür ve bu nedenle kendi fikirlerini ifade etmeden önce bekleyip durumu görmek isteyebilir.

Terazi amaçlarına ulaşmak için çatışmaları kullanmaz. Bir amacı da genelde olmaz ancak bir adaletsizliğe karşı tutkulu hissederse, rakibini elemek için etkileyiciliğini kullanacaktır.

Tüm burçlar içerisinde terazi güzelliği, özellikle de simetrinin estetik doğasını sever. Hatta detaylara, renk ve yerleşimlere dikkat ettiği için onu iç tasarımcı olarak görebilirsiniz.

Akrep

  • Su burcu
  • Plüton tarafından yönetilir
  • Sembolü akreptir
  • Feminen güçtür

Güçlü Yanları

Tutkulu, çekici, meraklı, sezgisel, şehvetli, hayatta kalma güdülü, iradesi güçlü, kavrayışlı, kendini kontrol edebilen.

Zayıflıkları

Kinci, fanatik, alaycı, acımasız, şüpheci doğalı, kendine kızan, sadist, inatçı, fazla hassas.

Akrep burcuna sahip olanlar sık sık aynı kişinin iki yarısı gibi tanımlanırlar. Kendini pek sınırlamadan partnerinin ona sunduğu her şeyi keşfetmeye çalışan insanlar olabilirler.

Ancak akrebin büyük bir sorunu var. Sizi dünyasına ancak onun güvenini tamamen, kesinlikle kazanmanızdan sonra davet edecektir.

Açılmadan önce çok şüpheci olabilir, hatta yakınınıza gelmeye bile korkabilir. Neden? Çünkü akrep ne olursa olsun öz değerini koruma duygusuna sahiptir.

Bunun biraz abartılı olduğunu düşünebilirsiniz ancak akrebin tutkulu bir varlık olduğunu unutmayın. Bozuk bir ilişkiye nasıl tepki vereceğini bilececktir. Akrep aşık olduğunda bunu yoğun bir şekilde yaşar.

Akrep olduğunuzda kalbiniz kırılırsa hemen iyileşmezsiniz. İyileşmeniz, konuyu kapatmanız, intikam almanız gerekir. Bunun sonucunda akrep, niyetinizden emin olana kadar kalbine bir set çekecektir.

Akrep göze göz dişe diş insanıdır, diğer yanağını çevir insanı değildir. Teraziyi dengelemek, gri alanlar yoktur. Ya hep ya hiçtir. Hayat siyah ve beyazdır. Tartışmalar yoktur, gerek de yoktur. Kararını bir defa verirse bu karar sondur.

Şimdi ikisinin uyumuna göz atalım.

Terazi Erkeği Akrep Kadını Uyumluluğu

Peki ikisinin paylaştığı ortak nokta nedir?

Terazi erkeği ve akrep kadını aynı hedefleri paylaşır: uyum ve huzur. Sadece buna farklı yollardan ulaşırlar.

Terazi erkeği akrep kadınını ikna etmek için çekiciliğini ve dostça doğasını kullanır. Onu manipülasyon ustası olarak görebilirsiniz ancak niyeti kötü değildir. Sadece herkes için en iyi sonucu ister.

Fakat terazi, akrebin çekicilik kitabını yazdığını unutmamalı. Akrep terazinin yöntemlerini hemen anlar. Ayrıca akrep de bir o kadar manipülatiftir. Ayakları yere basar ve onu yenebilir.

Yine de aynı görüşlere sahiplerse ve aynı şeyleri istiyorlarsa akrep terazinin yöntemlerinin işe yaradığına inanmasına müsaade edecektir. Akrep bu bakımdan akıllıdır.

Şimdi terazi erkeğinin akrep kadınına uyan bir yanına bakalım.

Terazi maskülen bir burçtur ancak feminen gezegen Venüs tarafından yönetilir. Yani terazinin feminen tarafıyla bağlantısı kopuk değildir.

Akrep kadını tutkuludur ancak duygular veya duygusuzluk söz konusu olduğunda fazla hassas olabilir. Terazi ise duygularını aşırı uçlarda göstermez ancak cinsiyet bu noktada önemli.

Terazi erkeği bu hassasiyeti Venüs etkisinden dolayı anlar.

Akrep ise feminen bir burçtur ve maskülen Plüton tarafından yönetilir. Bu nedenle akrep kadını genelde prensesten ziyade biraz erkek fatma gibidir. Bu da ikisinin uyumluluğunu dengeler. Terazi bunu takdir edecektir.

Fakat her şey çok iyi de gitmeyebilir. Plüton gizemli ve sırcı olarak bilinir. Terazi her şeyin ortada olmasını ve mantıkla analiz edilmesini, tartışılmasını ve işlenmesini ister. Bu da her şeyin açıkta durmaması gerektiğini düşünen akrebe uymaz.

Ayrıca taviz sorunu da var. Terazi partnerine iyi gelecek bir çözüm için arkaya doğru eğilir. Akrebin eğilmesi ise ancak kuyruğunda olur ve iğnesini batırmaya hazırdır.

Akrep kadını bir şeyi kafaya koyduğunda tartışma bitmiştir. Ve unutmayın, arkasında maço Plüton var.

Bu ilişkide bir sorun daha var ve o da tutku.

Terazi erkeğine akreple ilişkiye girmeden önce bir tavsiye vermek gerekseydi şu olurdu: akrep kadını her şeyi yoğun, vahşi ve amaçlı olarak yapar.

Daha önce dediğimiz gibi, bu kadın için ya hep ya hiçtir. Partnerini ya tüm kalbiyle sever, ilişkisi için her şeyi feda eder, ya da hiç umrunda olmaz.

Bu duygu dalgalanmaları terazi erkeğini kaçırabilir. Çatışma ve dramlardan hoşlanmaz. Ancak bir arabulucu olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle akrebi sakinleştirebilecek bir insandır.

Sürekli olarak ara bulmak ve etkilemek akrep üzerinde sadece belli bir süre işe yarar. Bir süre sonra akrep kadını terazi erkeğinin de onun gibi yükseklerde uçmasını ister.

Terazinin neden bu kadar dengeli ve hesaplanmış bir hayatı olduğunu anlayamaz. Terazi erkeği neden bu kadar tamamlanmamış bir hayat yaşıyordur?

Akrep aşkın acı, kalp ağrısı ve büyük kayıplar anlamına geldiğini bilir. Ayrıca bunun çok yakın, duyusal ve bağ kuran bir yanı olduğunun da farkındadır. Her şey şömine yanında terlikle oturup bir şeyler içmek değildir.

Terazi erkeği içinse onu seven bir partnerden daha tamamlayıcı bir şey yoktur. Onu koruyan güven ve aşkın güveniyle dışarı çıkar. Drama ve histerik davranışlar tutku ve aşkla eş midirler?

Terazi erkeği romantik bir ruhtur. Hem bağlı hem de naziktir. Terazinin besleyici doğası aile kurmak isterlerse bu çift için mükemmeldir. Eğer akrep güvenliğe her şeyden fazla önem verirse, terazinin yanına yerleşebilir.

Çünkü terazinin ona her zaman adil davranacağını bilir.

Sık Sorulan Sorular

Terazi erkeği akrep kadınıyla evlenebilir mi?

Eğer terazi onu önleyen şeyleri bırakırsa, akrep de şüpheci doğasını kenara koyarsa bu iyi bir eşleşme olabilir. Burada sorun terazinin denge ve sakinlik araması, akrebin ise en tutkulu ve duygusal burçlardan birisi olması. Bir kaç yıldan uzun sürmemesi de muhtemel.

Terazi ve akrep iyi bir eşleşme midir?

İlk başlarda birbirlerine çekilirler, ilişkileri yoğun ve tutkulu olur. Ancak çok farklı burçlardır. Akrep, sakin ve ölçülü terazi için çok duygusaldır. Hatta akrep asla affetmez ve ardında bırakmaz, bunu anlamak terazi için zordur.

Terazi kadını ve akrep erkeği ilişkisi yürür mü?

Yürüyebilir ancak birbirlerinin güçlü ve zayıf yanlarını anlamaları gerekir. Terazi büyük duygu patlamalarını anlamaz, uyum ve huzur arar. Ancak akrep her duyguyu derinden hisseder ve buna göre tepki verir.

Akrep kadını terazi erkeğini nasıl etkileyebilir?

Akrep kadınının direnmesi zor bir çekicilik alanı vardır ama terazi bir evlilik burcu olarak bilinir. Terazi ilişkide olmak ister ancak bağımsız akrebin yoğun cinselliği ateşe uçan bir kelebek gibi görünür.

Akrep terazi kavgasını kim kazanır?

Terazi etkileyicilik ve mantık ile her savaşı kazanabilir. Adalet ve adil sonuçlar ister. Ancak akrebin uzun vadeli hafızası vardır ve galibiyet için bekleyebilir. Saldırılarında işleri kişiselleştirmeleri mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir