Herkese merhaba! Vedik astrolog Ayşen Tok ile bir araya geldik. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Artık, 2020 yılını bitirmemize çok az bir zaman kaldı. Yılın geride kalan iki ayı var. İlginç süreçlerden geçiyoruz. Birlikte, 2020 ve önümüzdeki günler hakkındaki öngörülerinden bahsedeceğiz!

Yılın geride kalan iki ayındayız. On ay boyunca pandemiyi birlikte değerlendirdik. Yorumlarımızın birçoğu isabet etti ve bazıları da gerçekleşmeyi bekliyor. Yılın son çeyreğinde, sayın Ekrem İmamoğlu’nun haritasına göre tetiklenecek bir sürecinden bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde, COVID-19 haberini aldık.

Coronavirus mutasyona mı uğradı?

Pandeminin en başında, 2020 yılının Eylül ayı bittikten sonra Satürn’ün ileri seyriyle birlikte, coronavirus’ün karşımıza mutasyona uğramış şekliyle geleceğini söylemiştik. Birçok vaka, farklı semptomik durumlarla gündemimizde yer almaya başladı. Etrafımızda da duyuyoruz ki, herkes farklı semptomlar gösteriyor.
Halihazırda, Türkiye’nin Natal Haritasına göre; Mars Retro pozisyonundadır ve bir de Merkür Retrosu vardır. Mars ve Merkür retrosunda; asparagas haberlerle birlikte, olayın gerçekliğine tam dibine kadar inemeyeceğimizden dolayı, çok dikkatli olmamızda fayda var.

4 Kasım 2020 tarihinde, yılın son Merkür retrosu bitiyor.

13 Kasım 2020 itibariyle, 1.5 yılda bir retro pozisyona geçen Mars retrosu bitiyor.

Kasım ayında en çok algılayacağımız enerji, yılın en son güneş tutulması. Ancak, bu kez Akrep’in kuyruğunda gerçekleşecek olan güneş tutulması Akrep burcu güneş tutulmasıdır. Kasım ayının en mucizevi enerjisi, Türkiye’nin natal haritasına göre 8. Ev alanına geçecek olan Jüpiter’dir.

Jüpiter, Vedik Astroloji’ye Göre En Büyük Velinimettir!

Jüpiter, uğradığı noktaya bolluk, bereket, bilgi ve rahmani enerjiyi akıtır. Satürn ile yan yana gelecek olması, beni bir nebze kaygılandırmaktadır. Zira, Türkiye natal haritasına göre Jüpiter; çocukları, eğitim kurumlarını, din adamlarını, profesörleri, üniversiteleri temsil eden bir gezegendir.

“Daha önce, Kasım ayı itibariyle okulları açabileceklerinden söz etmiştim. “Ancak, açtıklarına pişman olup Aralık ayında yeniden uzaktan eğitime döndürürlerse, beni hatırlarsınız demiştim ve bu sözümün arkasındayım diyor sevgili Ayşen Tok. Yükselen vaka sayıları ile birlikte okulların açılması adına verilen bu kararı son derece yanlış buluyor. Kendisi, yeniden uzaktan eğitime geçileceğini belirtiyor.

Aşıyı Türkler Bulacak!

Aşı adına, panzehir adına, tedavi adına isminden bahsettirecek ülke Türkiye’dir. Gelin görün ki; Mayıs ayı itibariyle, Retro pozisyonlar esnasında piyasaya çıkan aşılar adına da çok da olumlu haberler almıyoruz. İngiltere ve Rusya’nın başarısızlığı gündem oluyor. Amerika ben de varım diyor.

14 Aralık Güneş Tutulması tarihinde, Türkiye’den müthiş bir müjde alacağımızı belirtiyor. “Dünya, Türkiye aşıya kavuşmuştur” diyecek.

2021 Muazzam Bir Enerji ile Geliyor!

Ayşen Tok: “Ben, 2021 yılında coronavirus’ü öngörmüyorum” diyor. Bu kadar yoğun bir şekilde, bu kadar pandemi ataklı veya bizde ilk dönem yarattığı abandone enerjisi gibi bir enerji yaratacağını düşünmüyor. Biz, 2021’de başka konuları konuşacağız. 2021’de sağ kanat ve sol kanatta konuşulacak partileri konuşacağız.

2021’de en çok ekonomiyi konuşacağız. Jüpiter Oğlak burcuna geçer geçmez, Kasım ayıyla birlikte dışarıdan gelecek olan kaynaklarla IMF üzerinden konuşmalar yapmaya başlayacağız. Çünkü, her ne kadar Vedik Astroloji’de kullanılmıyor olsa da; yorumlarımda ivedilikle değindiğim Uranüs, Neptün ve Plüton enerjileri de değişiyor. Plüton, 2021 Ocak itibariyle Oğlak burcuna geçiyor. Burada, toprak üzerinde gündem oluşturacak bir enerjidir.

Jüpiter, Satürn ve Plüton üçlüsünün 8. Ev alanına geçişi, belki bizi ölümle sınamayacak ama bizi bankalara ve dış borca yoğunlaştıracak.

Satürn ne zaman ki buradan ayrılır, biz bu beladan ancak o zaman kurtuluruz. Biz ve bizim gibi transitleri kötü olan bazı dünya ülkeleri, bu belanın ekonomik etkilerinden ancak 2023’de kurtulabileceğiz. Aşıyla ve tedaviyle birlikte, 2021 yılında coronavirus’un hızını kesebiliriz.

14 Aralık 2020 Güneş Tutulması

Akrep’in kuyruğundaki takım yıldızı, Güneş Tutulması derecesi için Hindistan’dan getirdiğim kitaplarda açılımı şöyle diyor; “Kralın ölümü gerçekleşecek”. Kralın ölümü ne demek? Bu, yeni bir kral tahta çıkacak demektir. Bir sistem çöküyor. Avrupa Birliği tamamen dağılabilir. Amerika, içinden geçeceği seçimlerle çok farklı bir düzene yürüyebilir. Amerikan seçimleri ile birlikte dolar operasyonu olabilir. Bütün Yahudi diasorası onu bekliyor. Ekonomist dergisini yazan editörler onu bekliyor. Herkes bunu bekliyor. Ancak, ben açıkçası henüz çipleneceğimizi düşünmüyorum. Kralın ölümü gerçekleşecek derken; bir sistemin çöküşü ve yepyeni bir sisteme tanıklık edeceğiz.

Tüm Astroloji Ekollerinde Satürn, İradeyi Temsil Eden Bir Gezegendir

Her ne olursa olsun, 2020, 2021, 2022 yıllarında Satürn Oğlak burcundayken doğmuş olan çocuklar, 30 yıl sonra yönetimi eline alacak çocuklar olacak. Gökyüzüne göre dairesel, düzensel enerjilerin aktığı dönemler vardır. Astrolojiyi bildiğiniz zaman, bu süreçleri bilirsiniz. Gerçek anlamda, bu süreç içerisinde doğan çocuklar, 30 yıl sonra yönetici pozisyonunda çalışan insanlar olacaklar.

COVID-19 ve ekonomik süreçlerden dolayı korku ve panik içinde olan bir annenin rahminden doğan bir çocuk ve daha yüksek bir bilinçte anneden doğan çocuk tabi ki farklı olacaktır. Ben, korku bilincinin biraz daha azalacağını düşünüyorum.

2021 ve 2022’nin Bombası Ukrayna’dır!

Oradaki Çernobil, tüm dünyanın en büyük sıkıntısıdır. Oradan, çok ciddi bir sıkıntı çıkacak. 2022’nin özellikle son derecelerinde, Ukrayna özellikle canlı bomba gibi.

Ukrayna’nın dünya haritası, iki yıl boyunca yaşayacağı ay ve güneş tutulmalarından ülke müthiş derecede zarar görüyor. Zaten, 6-7 yıldır biraz zor bir dönemde. Ancak, bu iç karışıklık gibi değil. Rusya, her ne kadar coronavirus adına ciddi kayıplar vermiş olsa da, aşıyı ilk bulmuş olan ülkedir. Ukrayna ise 2022’de ciddi bir sıkıntı yaşayacak.

Amerika’yı Neler Bekliyor?

Joe Biden’in ve Trump’ın haritasını karşıma aldım. Evet, her ikisinin de transitleri zor ama Joe Biden’in şansı yok. Bu seçimleri de Trump kazanacak. Ancak, seçimleri kazanması tereyağı gibi seçimlerden sıyrılacağı anlamına da gelmiyor. Trump, seçimleri kazandıktan sonra zaten mücadele başlıyor.

Trump’ın haritasına göre; 18 aylık süreç içerisinde, gizli ve açık düşmanlık alanının tetiklendiğini çok net söyleyebilirim. Kennedy’nin başına gelen olaylar, Trump adına da ülkenin gündemine düşebilir diye düşünüyorum.
Seçimler 3 Kasım’da. 31 Ekim tarihinde Koç burcunda çok güçlü bir Dolunay var. Bu dolunay, Amerika’nın yeni liderini işaret ediyor.

Kasım ayı içerisinde, Merkez Bankası’nın Kasım ayına yönelik para politikası üzerinden vereceği kararları halkla paylaşması var. Kasım ayı içerisinde, Güneş Akrep burcuna geçecek. Çünkü, bizi tutulmaya hazırlıyor.

Trump Seçimleri Kazanırsa Ne Olur?

Seçimleri kazanırsa kaldığı yerden devam eder. Daha çok güçlenmiş bir şekilde devam eder. Peki, Amerika’nın natal haritasındaki transitler virüs, iç ayaklanma, ırkçılık manifestosu diye bağırıyor. Trump bu kadar sıkıntının içerisinden nasıl çıkacak?

Ayrıca, Amerika natal haritası, jeolojik oluşumlar adına da tetikleniyor. Ülkenin neresinde ne kadar yanardağ varsa aktif olur. Tsunami, rüzgar, fırtına, beklenmedik olayları beklemeli Amerika. Trump’ın yeniden seçilmesi piyasaları rahatlatabilir ancak dolar üzerinden bir operasyon yapılacak. Yıl sonuna yaklaşırken dolar biraz gerileyebilir. Ancak sonrasında Trump’ın başına gelebilecek herhangi bir suikast ya da Trump’ın yapabileceği gaflarla değişimler olabilir.

Güneş Tutulması Sonrası Bizi Neler Bekliyor?

Bir işe mi girmek istiyorsunuz? Sağlık sorunu mu yaşıyorsunuz? Ev ya da araba mı almak istiyorsunuz? Bunları Aralık’a kadar yapamazsanız, 2021’in Haziran ayını beklemek zorundasınız.

14 Aralık 2020 tarihindeki tutulma ile birlikte; yurt dışından ithal edilmiş aşıların Türkiye piyasasına sürülmesi
Mevsimsel geçişle birlikte grip aşısının gündem olması
Ev hayvanları
Cezaevleri
Deprem

14 Aralık- 31 Ocak tarihleri aralığında; Türkiye, Yunanistan, İtalya ve Fransa’da bir deprem enerjisi söz konusu. Toprak gruplarında oluşacak olan ay fazları, dolunay fazları, tutulmalar, jeolojik katmanları etkiler. Toprak grubunda bir enerji oluşursa, yeryüzü bunu deprem, sel, doğal afet olarak karşılar. Ege Denizi açıklarında Girit açıklarında da büyük bir deprem olabilir.