2 Haziran itibariyle Venüs Yengeç burcuna geçerek bizi kalbimize odaklanmaya davet ediyor. Venüs, 2 Haziran’da geçtiği Yengeç burcunda 27 Haziran’a kadar kalacak. Bu geçiş, hem kendimizi hem de sevdiğimiz insanları daha derinden beslemek için duyduğumuz güçlü isteği yansıtıyor ve tüm ilişkilerimizde güvende hissetmenin önemini yansıtıyor.

Venüs astrolojide değer verdiğimiz şeylere, denge ve uyum ile ilgili deneyimlerimize, parayı kontrol etme şeklimize, estetik zevkimize ve keyif aldığımız şeylere karşılık gelir. Boğa’nın ve Terazi’nin yöneticisi olan Venüs’ün içe dönük Yin tarafı ile dışa dönük Yang tarafı vardır. Bu nedenle Venüs hem kendimizle hem de insanlarla olan ilişkilerimizle alakalıdır. Bunlar birbiriyle bağlı şeylerdir ve biri daima diğerini yansıtmaktadır.

Venüs’ün İkizler’den Yengeç’e geçişi: Akıldan kalbe geçiş

Venüs’ün Yengeç’e geçişi ilişkiler, para, güzellik, sanat ve zevk gibi temalara doğru geçmekte olan yönelimimizi yansıtır.

İkizler burcundaki Venüs sosyallikle ilişkilidir, çeşitlilik ve keşiflerle ilgilidir: Bu geçiş, başkalarıyla olan tüm alışverişlerimizi bir şeyler öğrenme fırsatı olarak görmemiz için bize ilham verir. Yılın bu zamanlarında yeni insanlarla tanışmaktan ve çeşitli sohbetlerden ve etkileşimlerden mutlu oluruz. Bu zamanlarda gerçekleşen sohbetler ve etkileşimler genelde hızlı bir şekilde gerçekleştir ve entelektüel ve zihinsel seviyededir.

Venüs Yengeç burcuna geçtiğindeyse bunların tam tersi yaşanır. İlişkilere bakış açımız önemli ölçüde değişir, çünkü en savunmasız benliğimizi göstermek için yalnızca güvendiğimiz insanlarla yakın bağlar geliştirmek isteriz. Bu geçiş sırasında duygusal filtremiz aracılığıyla diğer insanlarla bağ kurarız: Sosyal etkileşimlerimize dair algımız daha kişisel ve daha nesnel hale gelir. Başkalarını beslemek ve karşılığından beslenmek içim güvenlik, istikrar ve güvenlik gibi şeylere ihtiyaç duyarız.

Venüs-Jüpiter üçgeni, Venüs-Şiron katesi ve Venüs-Uranüs altmışlığı: Döngüleri kırmak

Venüs 2 Haziran’da Yengeç’e geçerken 3 Haziran’da Balık burcundaki Jüpiter ile 120°’lik üçgen yapıyor. Venüs-Jüpiter üçgeni, duygusal enerjinin akışını destekleyen harmonik bir hizalanmayı gösterir: Bu açı, samimiyete değer vermemiz ve sevginin iyileştirici gücüne inanmamız için bize ilham verir. Venüs-Jüpiter üçgeni iyimserliği destekler ve bize ekonomik şartlarımızdan bağımsız olarak bolluk ve zenginlikle bağlantı şansı verir. Bu hizalanma, ilişkiler ve romantizm deneyimizi geliştirirken bizi aşırı hoşgörü göstermeye ve çok fazla harcama yapmaya yatkın hale getirir.

12 Haziran’da Venüs, Koç burcundaki Şiron ile kare yapacak. Bu kare, 28 Mart 2021’de gerçekleşmiş olan Terazi dolunayıyla ilgili bazı şeyleri tekrar ortaya çıkarabilir. Karenin olduğu günlerde başkalarıyla olan etkileşimlerimiz, reddedilme duygularını tetikleyebilir ve geçmişle ilgili, özellikle de çocukluk dönemiyle bağlantılı acıları ortaya çıkarabilir. Duygusal tepkilerimiz, bu duygusal tepkiye neden olan uyaranlarla orantısız olabilir. Bu açı, yaralarımızla yüzleştiğimizde ve bu yaraların kaynağını bulmak için daha derine indiğimizde ortaya çıkan örüntülerin farkına varmamızı ve döngüyü durdurmamızı sağlayabilir.

Bundan kısa bir süre sonra 13 Haziran’da ise Yengeç burcundaki Venüs, Boğa burcundaki Uranüs ile altmışlık açı yapacak. Bu hizalanma, eski ilişkilerden kurtulma ve duygusal dürüstlüğe, karşılıklı desteğe, özgürlüğe ve birbirini güçlendirmeye dayanan yeni ilişkiler yaratma fırsatını yansıtır. Bu hizalanma, ekonomik durumunuzda beklenmedik değişiklikler meydana getirebilir ya da gelir yaratma ve yatırım yapma gibi konularda sıra dışı fırsatlar ve fikirlere neden olabilir.

Venüs-Neptün üçgeni ve Venüs-Plüton karşıtlığı: Derin sezgiler ve kişisel farkındalık

Venüs, 21 Haziran’da Neptün ile Balık burcunda üçgen yapacak ve bu sayede yaratıcılığı teşvik edecek ve hayal gücümüzü arttıracak. Bu rüya gibi hizalanma romantizme ve uyumluluğa duyduğumuz arzuyu arttırırken duygularımız yoğunlaşacak ve daha özverili olma eğiliminde olacağız. Bu açının gerçekleştiği günlerde başkalarını beslemek adına kendinizi tüketmemeye ve yolunuzdan sapmamaya özen gösterin. Öncelikle kendinize ve kendi ihtiyaçlarına önem verdiğinizden emin olun.

Venüs, 24 Haziran’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay sırasında Oğlak burcundaki Plüton ile karşı karşıya geliyor. Venüs’ün 28 Ocak 2021’de Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum gerçekleştirdiğinde ortaya çıkmaya başlayan bir şeyin döngüsü tamamlanabilir ve belirlediğimiz niyetler olgunlaşma noktasına ulaşabilir. Venüs-Plüton karşıtlığının gerçekleştiği günlerde ortaya çıkan şeyler ve karşılaştığımız veya ayrıldığımız insanlar, Ocak ayında ortaya çıkan bir şeyle bağlantılı olabilir. İlişkilerimizin gerçek doğası hakkında bilgi sahibi olacağız ve bilinçli duygusal ihtiyaçlarımızın arkasında ne olduğunu keşfedeceğiz. Ayrıca sevgi ve bağlılık duyguları karşılığında gücümüzü nereye aktardığımızın farkına varabiliriz.

Venüs, Yengeç burcuna geçiyor: Kırılgan tarafınızı sevin

Bu geçiş sırasında daha fazla empati kurabileceğiz ve şefkatli ve duyarlı olabileceğiz. Venüs, Yengeç burcundayken duygusal durumumuz normalden daha hassas ve değişken olma eğilimindedir. Bu durum hala tutulma sezonunda olduğumuz bu zamanlar için daha da geçerlidir. Uzun zaman önce bastırmış olduğumuz güvensizlikler tekrar ortaya çıkabilir. İhtiyaçlarımızı net bir şekilde ifade etmek, sağlıklı sınırlar koymak, değerimizi bilmek ve ihtiyacımız olan şeyi bize veremeyecek insanlarla yetinmemek, bu geçiş sırasında yapıcı bir şekilde ilerlememize yardımcı olacaktır.

Bu geçişle birlikte terk edilme ve istikrarsızlık korkusu ortaya çıkabilir ve çocukluğumuza ait henüz bütünleştirmediğimiz duygular ortaya çıkarabilir. Ruhumuzun bu kırılgan kısımları tamir edilmek, bastırılmak veya yargılanmak yerine görülmek, kabul edilmek ve sevilmek için ortaya çıkıyor. Başkalarından görmeye çalıştığımız çareyi kendimize vererek ve ilişkilerdeki seçimlerimizin sorumluluğunu alarak hem duygusal hem de spiritüel olarak olgunlaşma ve gelişme şansımız olacaktır.