© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Yarınlarınızı şekillendirecek gece alışkanlıkları

Üretkenliği yüksek bir insan muhtemelen kısa bir gece uykusunun ardından panik içinde yataktan fırlamayacaktır veya ertele butonuna birden fazla defa basmayacaktır. Muhtemelen ertesi gün ona başarı getirecek ve onları hazırlayacak gece alışkanlıklarına sahiptir. Bir yoga eğitmeni olarak uykunun ve zihin rahatlığının önemini biliyorum. Eğer dinlenmiş şekilde, parlak gözlerle kalkmak ve gün için heyecanlanmak istiyorsanız, uygulamanız gereken 10 gece zamanı ritüeli karşınızda.

Şarj Olmak İçin Fişten Çekin

Çok sevdiğiniz akıllı telefonlarınız bile şarj olmadan aralıksız devam edemiyorlar ve zihin de farklı değil. Yatağa gitmeden en az 30 dakika önce tüm cihazlarınızı kapatarak zihninize rahatlama ve yatışma izni verin. Günün son dakikalarından keyif almak için varlığınızı daha iyi hissetmenizi sağlayacak kaçınılmaz yan etkileri fark edeceksiniz.

Esneyin

Kas ve eklemlerinize biraz sevgi göstermek için zaman ayırın. Bütün gün sizin için çok çalışıyorlar ve her gece biraz dinlenmeyi hak ediyorlar. Biraz esneme ve uzama hareketleri yapın. Ayrıca kalçalarınızı açmayı da unutmayın. Vücutta fiziksel gerilimi önlemek zihinsel gerilimin de önlenmesini sağlar.

Alkol Tüketmeyin

Dilerseniz haftasonları biraz kullanın ancak farkında, odaklı ve üretken bir şekilde uyanmak için yatmadan önce alkolden kaçınmalısınız. Gecenin ikinci yarısında düzenli olarak uykuyu bozabilir çünkü kan şekeri düzeyleri artar. Bu bozulmalar REM uykusunu bozarak ertesi gün sersemlik yaşamanıza sebep olurlar. Rahatlamak için alkol yerine bitki çayları tüketin.

Yarına Hazırlık Yapın

Yatmadan hemen önce ertesi gün için kıyafet dolabınızı hazırlayın. Çantanızı hazırlayın ve sağlıklı bir öğle yemeğini unutmayın. Bir gece önceden hazırlanmak sabahları daha az acele etmenizi sağlar ve bu da güne daha bilinçli bir şekilde giriş yapmanıza yardımcı olur.

En Büyük Üç Şeyi Listeleyin

Yarın başarmak istediğiniz üç büyük şeyi yazmak için bir kaç dakika ayırın. Bunların üretkenliğinizi arttıran erişilebilir görevler olduğundan emin olun. Brad Pitt ile tanışıp evlenmek değil de, sabır göstermek gibi hedefler olmalılar. Böylece size bir başarı hissi yaşatacaktır ve günü daha başarılı geçirdiğiniz duygusunu uyandıracaktır.

Kendinize Vakit Ayırın

Yatmadan önce en az 20 dakika basıncınızı boşaltmalısınız. Bu mum ışığında bir duş da olabilir, iyi bir kitap da olabilir. Başarılı bir günü ödüllendirmek için kendinize biraz vakit ayırın.

Pijama Partisi Verin

Pijamaları giyin! Uzmanlar yatma zamanına bilinçli bir geçişin beden ve zihni uykuya hazırladığını söylüyorlar. Bu nedenle gevşek, serin ve rahat tutacak bir şey giyerek rahatlama sağlayın.

Şükredin

Kafanızda olumsuz olayları tekrar tekrar oynatmak ve her gece eski olayları aklınıza getirmekten kaçının. Yorulduğunuz zaman zihniniz genelde bu yorgunluğa uygun şekilde endişelenecek bir şeyler bulmaya çalışır. Şükrettiğiniz şeyler üzerine düşünmek için beş dakika ayırmak üzere zihninizi tekrar yapılandırın. Daha memnun şekilde yatağa giderek daha güzel rüyalar görebilirsiniz.

Affedin ve Unutun

Yatakta bir günlük tutun ve her gün bir kaç dakika ayırarak beyninizden atmak istediğiniz şeyleri ona yazın. Bu fantastik bir zihinsel rahatlama sağlayabilir ve gün içinde size meydan okuyanları unutmanıza yardımcı olur. Ayrıca sağlığınız için eksik ve hatalarınız için kendinizi affetmeniz de önemli. Böylece yeni güne kendiniz hakkında iyi hissederek başlayabilirsiniz. Hepsini günlüğe yazın ve negatif düşünceler olmadan uyuyun.

Yatma Saatini Kaçırmayın

Optimum uyku için değişmez, erken bir yatma saati belirleyin. Tam bir gece uykusu uyumak (7-9 saat) bedeninize yenilenmek için imkan tanır. Hormonlarınızın düzenlenmesini sağlar, bedeninizi hücresel düzeyde şarj eder ve zihni yeniler. İyi bir gece uykusu, bilimsel olarak ruh halini, enerjiyi ve üretkenliği iyileştiren en iyi şeydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir