© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Yaşınızdan daha hızlı yaşlandığınızın 5 işareti

Yaşınızdan daha hızlı yaşlandığınızın 5 işareti

Image Bu yazıyı 1 dakika 28 saniyede okuyabilirsiniz.

Yaşlanmak hepimizin başına gelir. Hayatta belirli bir doğal akış vardır ve bu doğal akışı hepimiz yaşarız. Yaşlanmak kötü bir şey değildir, yaşlanmak hayatın parçasıdır. Fakat iyi yaşlanmak ve yaş almak arasında fark vardır. Ben de size yaşınızdan daha hızlı yaşlandığınızın 5 işaretini anlatacağım.

1- Kuru bir cildiniz vardır.

Yaşlanmanın ilk ve en belirgin işareti ciltle gerçekleşir. Cildimiz, vücudumuzun en büyük organıdır. Cildimiz bizi dış etmenlerden korur, toksinleri bizden uzaklaştırır ve vücut derecemizi sabitler. Kronik stres gibi faktörlerse, iltihap oluşturmayı arttırarak, cildimizin daha hızlı yaşlanmasını arttırır.

Eğer cildiniz kuru, gergin ve kırışıksa, cildiniz size bir şey söylemeye çalışıyordur. Cildinizin değişimine özen gösterin, düzgün yiyeceklerle beslenin ve kollajen üretiminizi arttıracak gıdalarla kendinizi şımartın.

2. Çok oturuyorsunuzdur.

Oturmak modern dünyamızda neredeyse sigara içmekle eş değerdir. Bir çok insan gününün 70%ini oturarak geçirir. Ev ve iş hayatı da yaşlanmayı arttırır. Arabada, masada, televizyon karşısında oturmak obeziteyi arttırır, kardiyovasküler hastalıkları arttırır. Yüksek kan basıncı ve aşırı fazla vücut yağı oluşumunu destekler. Bu yüzden günlük rutininize egzersizler koyarak, oturmanıza engel olduğunuzdan emin olun.

3. Orta gövdeniz çok yağlıdır.

Yıllar boyunca aynı beslenme planını takip etmeniz ve aynı egzersizleri yapmanız, bel çevrenizi genişletir. Yaşla beraber, metabolizmada ve hormonal değişikler olunca, vücudun yağlanmasında artış olur. Bu yüzden siz vücudunuza özen gösterin, diyet planınıza dikkat edin ve vücudunuzun gerçek potansiyelini ortaya çıkarın.

4. Gözleriniz yorgun ve kızarmıştır.

Aynaya baktığınız zaman gözleriniz kızarık ve yorgun ise, yorulmuş ve yaş alımınız hızlı ilerliyor olabilir. Yeme düzeninizi bademlerle, salatalıkla ve sarımsakla değiştirerek iltihap riskinizi azaltabilirsiniz.

5. Dikkatte zorlanırsınız ve unutkanlaşırsınız.

Hafıza kaybı ve unutkanlık yaşlılığın doğal işaretidir. Stresli bir hayat içinde biz yaşlandıkça, biz gençken çok kolay hatırlamamıza rağmen. beynimiz de yaşlanır ve isimleri, film isimlerini, telefon numaralarını hatırlamakta zorlanır.

Yaşla bağlantılı olarak hafıza zayıflamasını doğru yiyecekler ve besinlerle durdurabilirsiniz. Omega 3 bazlı bir beslenme planıyla kendinize özen gösterin. Unutmayın, günlük rutininize küçük değişiklikler yaparak, kendi vücudunuzun yaşlanmasına destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir