Anneniz yemek pişirmekten zevk alıyorsa bu Anneler Günü’nde annenize mutfaktaki zamanını daha verimli bir şekilde kullanması için ona hayatını kolaylaştıracak hediyeler alabilirsiniz.

Piyasada yemek pişirmekle ilgili çok fazla ürün olduğu için bunlar arasından gerçekten işe yarayanları ve kullanışlı olanları bilmeniz gerekir. Araştırma yapmakla uğraşmak istemiyorsanız, yemek hazırlamaya ve pişirmeye yardımcı mutfak aletleri arasından sizler için oluşturduğumuz listeye göz atabilir ve en iyi Anneler Günü hediyesine karar verebilirsiniz.

Stand mikser

Hamur işi yapmayı sevenler için stand mikserin kurtarıcı olduğundan emin olabilirsiniz. Bu nedenle Anneler Günü hediyesi olarak stand mikseri aldığınızda bunun severek kullanılacak bir hediye olacağına emin olabilirsiniz. Son zamanların en çok tercih edilen stand mikserlerinden biri olan Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi, 5 litrelik kapasitesi ile tek seferde çok fazla malzemenin karıştırılmasına imkan vermesi sayesinde hamur yoğurmakla uğraşma işini rafa kaldırıyor. 1300 W motoru ve 10 farklı hız ayarı bulunan makinede 5 telli çırpıcı, karıştırma başlığı ve yoğurma başlığı yer alıyor. Sağlam yapısı ile uzun yıllar kullanılabilecek  Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi ile harika bir Anneler Günü hediyesi verebilirsiniz.

Kahve makinesi

Hamur işi yapmayı seven annelere stand mikserin dışında kahve makinesi hediye almayı düşünebilirsiniz. Birbirinden lezzetli hamur işlerinin yanına yakışacak ya da harika yemeklerin üzerine içilecek en güzel şeylerden biri güzel hazırlanmış bir kahve olacaktır. Lezzetli kahveler için pratik bir kahve makinesi arıyorsanız, Nespresso Atelier S85 kahve makinesine şans verebilirsiniz. Sıcak ve soğuk tariflerin tek dokunuşla hazırlanabildiği otomatik köpürtme fonksiyonu bulunan bu makine ile anneniz damak tadına göre seçtiği kapsüllerle istediği kahve türünü kolayca hazırlayabilecek.

 

Tencere seti

Yemek hazırlamak için gerekli mutfak malzemelerinin başında tabi ki her öğünde kullanılan tencereler ve tavalar geliyor. Anneniz için hem şık hem de kullanışlı bir tencere seti arıyorsanız, Karaca Biogranit Blackgold 7 Parça Tencere Seti harika bir tercih olacaktır. 7 parçadan oluşan tencere setinde üç ayrı boy tencere ve bir de tava bulunuyor. Sağlıklı malzemeden üretilen set, granit görünümlü çizilmelere karşı dayanıklı malzemesi sayesinde uzun ömürlülük sunuyor. Kolay temizlenen yüzeyi ile her eve lazım olan bu set Anneler Günü için güzel bir tercih olacaktır.

Mutfak tartısı

Her tarifte gerekli olmasa da bazı tariflerde ölçüleri birebir kullanmak, yemeklerin lezzetli ve kıvamı bakımından çok önemli bir konu. Annenizin malzeme ölçmekle zaman kaybettiğini biliyorsanız, işini kolaylaştırmak için şık ve kaliteli bir mutfak tartısı hediye edebilirsiniz. Schafer Emma mutfak tartısı, hassas ölçüm özelliği sayesinde tariflerin birebir uygulanmasını mümkün kılıyor. Farklı ağırlık birimlerinde ölçüm yapabilmesiyle büyük kolaylık sunan tartı, şık ölçüm kabıyla malzemeleri ölçecek kap bulmayla uğraşmanın da önüne geçiyor. Annenizin mutfak tartısına ihtiyacı olduğunu biliyorsanız, Schafer Emma mutfak tartısından memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Sıcak hava fritözü

Son yıllarda özellikle herkesin sağlıklı beslenmeye daha fazla dikkat etmesiyle birlikte sağlıklı pişirme yöntemleri daha popüler hale geldi. Sıcak hava fritözü, yiyecekleri yağsız bir şekilde pişirdiği için en sağlıklı pişirme yöntemlerinin başında geliyor. En çok beğenilen sıcak hava fritözlerinden biri olan Xiaomi Mi Smart Air Fritöz, 40°C’den 200°C’ye kadar ayarlanabiliyor ve bu sayede buz çözdürme, yoğurt yapma, kek ve kurabiye pişirme, kızartma yapma ve et pişirme gibi pek çok fonksiyona sahip. 3,5 litre kapasitesi sayesinde aynı anda çok fazla malzemeyi pişirmenin mümkün olduğu bu fritöz ile annenize kolayca sağlıklı yemekler hazırlayabilmesi için en güzel Anneler Günü hediyesini verebilirsiniz.

Blender

İyi bir blender, mutfaktaki en iyi yardımcılardan biridir. Annenizin blender’ı olmadığını ya da eski blender’ı yerine yenisini almak istediğini biliyorsanız, Tefal Easyblend Chopper ile ona hoş bir Anneler Günü sürprizi yapabilirsiniz. Çift bıçaklı teknolojisi ile harika bir karıştırma performansına sahip olan blender’ın tasarımı, cihazın kolayca kullanılabilmesini sağlıyor. Çorbalardan smoothie’ye kadar pek çok şeyin pratik bir şekilde hazırlanabilmesini sağlayan Tefal Easyblend Chopper, pişirmeyi çok kolay hale getiriyor.

Bıçak seti

Yemek yaparken en sık kullanılan aletlerin başında bıçaklar geliyor olsa da çoğu zaman bu konuyu görmezden geliyor ve aynı bıçakları yıllarca kullanıyoruz. Annenizin mutfağında bu eksikliğin olduğunu biliyorsanız, yemek hazırlarken işini kolaylaştırmak için Emsan Sharp Master bıçak setini hediye edebilirsiniz. İçerisinde soyma bıçağı, sıyırma bıçağı, doğrama bıçağı, ekmek bıçağı ve şef bıçağı olmak üzere beş bıçak ve bir de şık bir bıçak standı bulunan bu setin güzel bir Anneler Günü hediyesi olacağına emin olabilirsiniz.

Çok amaçlı pişirici

Tıpkı sıcak hava fritözü gibi çok amaçlı pişiriciler de birbirinden sağlıklı yemekler için sıkça tercih edilen ekipmanların başında geliyor. Annenize sağlıklı yemekler pişirmesi ve bunu kolayca yapabilmesi için güzel bir hediye arıyorsanız, Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici aradığınız hediye. 10 farklı otomatik yemek programına sahip bu pişirici, basınçlı pişirme özelliği sayesinde zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor. Ek olarak tandır programı da bulunan Arçelik Gurme Şef ile anneniz her yemeği en pratik ve en sağlıklı şekilde hazırlayabilecek.