© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Yengeç Burcunun Sinir Bozucu 10 Özelliği

 

Yengeç burcu, burçlar arasında en alıngan en kırılgan ve en sert kabuğa sahip burçtur. Her olaya karşı ani, olumlu ya da olumuz tepkiler verir. ve de özellikle bu tip davranışları ile tanınırlar. Dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği, kendini korumak adına ördüğü duvarları vardır, ki biz bunlara iç kabuk diyoruz. Aslında bu duvarın arkasında son derece duygusal, hassas ve ılımlı bir karakter yatar. Ördükleri duvar ancak karşısındaki insana güvendiğinde yıkılır. Yengeç burcunun insanlara güvenmesi oldukça zordur. Yine de Yengeç burcunun güvenini kazanan insanın asla sırtı yere gelmeyecektir. Kırıcı değildir, karşısındaki insanın kalbini kırmaktan hoşlanmaz. Moralleri bozulduğu zaman onları toplamak oldukça zordur. Direk depresyon!

Yengeç burcunu Yengeç burcu yapan birbirinden sinir bozucu 10 özellik sizler için hazırlandı.

1) Bir sorun mu var, Yengeç depresyonda!


Hayatta sorun olmadan yaşanabilir mi? Tabii ki hayır, ama iş Yengeç burcunun sorunlarına gelince işler drama döner. Her ayrıntı defalarca konuşulur, anlatılır, yaşanır ve içinden çıkılmaz bir kısır döngüye girer. Ne anlatsanız fayda etmez. Arabesk şarkılar eşliğinde depresyona girilir.

2) Sevinirken ağlayan, severken can acıtan Yengeçtir.


Bir anda inanılmaz eğlenirken, aklına takılan bir kelime ile çöker. Kafaya takılan da kolaylıkla çıkmaz. Aşkından ölürken sevdiğini yerden yere vurur, düşman olduk derken sizi sarıp sarmalar. Bunlar tamamen Yengeç bucunun sizi delirtecek özelliklerinden biridir.

3) Fazla anaçtır, bunlatır.


Yengeç burcu kız arkadaşınız varsa yandınız. Sizi bir anne edasıyla arıp sarmalar, her işinize karışır ve herşeyi kendi yapmak için sizi yorar. Eğer anneniz bir Yengeç burcu ise işler biraz daha kolaylaşır sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Siz telefonu açmadığınızda, kafasından geçirdiği senaryolarla Oscar ödülü alır!

4) Fazla endişe Yengeç burcunun göbek adıdır.


Güven konusunda çok zorlanan ve garantili bir ortamda değilse kabuğuna çekilen Yengeç burcu insanı, fazla endişe edip kaygı duymaktan hayatı ve anı yaşayamaz. Herşey için endişe yaratması ve buna sarılıp bırakmaması onu da çevresini de çok kötü etkiler.

5) Ani çıkış ve ani düşüşler için yaratılmıştır.


Olumsuz bir ortamda canlarını sıkan bir konuda hiç düşünmeden ağızlarını açıp gözlerini yumabilirler. Daha ne olduğunu anlamadan susup bir kenarda öylece kalabilirler. Çok mutluyken bir anda mutsuzluktan sürünebilirler. Dünyanın sonu da gelmiş olabilir yani…

6) Yengeç acı söyler.


Negatif bir olayla karşılaştıklarında, ağızlarına gelen en kırıcı konuşmaları yapabilirler. Söyledikleri sözler tıpkı yaydan çıkmış bir ok gibi insanlara saplanır ve işin acısı da o an bunu isteyerek yaparlar. Acımasızca yerebilir, delirebilir ve sizi yerden yere vurabilir. Bu durum aşırı sevgiden de olabilir aman dikkat!

7) Eleştiri mi asla!

Yengeçler eleştiriye açık değildir. Maruz kaldığı eleştiri ne kadar doğru olsa da itiraz eder. Bir de üstüne sizi kafaya takar ve intikam yemini eder.

8) Asla unutmaz, asla affetmez.


Eğer bir gün Yengeç insanını kandırdıysanız ya da atlattıysanız falan, o günü not alın ve asla unutmayın. Çünkü Yengeç burcu asla affetmez. O gün birşey yapmasa da yıllar sonra bile sizden sağlam intikam alabilir. Her şekilde ve her ortamda da kafanıza kakmaktan bıkmaz.

9) Hayaller, istekler ve Yengeç!


Yengeç her daim hayal eder, ister, vazgeçmez. Evet hiç vazgeçmez, inat eder. Hayallerinin anlaşılması bir yana, tahmin edilmesini bekler. Beklentiler yerine gelmediğinde Yengeç sinir stres herşeyi yaşar. Bunu anlatmaz da. İşte size sorun…

10) Kontrol etmezse, Yengeç değildir.


Tam bir kontrol delisi! Kime ne derse ne olur, onu arasa sonu ne olur? Kim ne derse ortam rahatlar o zaman söylesin. İki hafta sonra şöyle olsun diye ne yapsam aman allahım tamamıyla hayatın her anı kontrol altına alınmaya çalışılıyorsa durum tam bir Yengeçtir!

 

Yengeç Burcunun Sinir Bozucu 10 Özelliği” yazısı için 5 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Serap falay dedi ki:

  Tıpkı ben dıcem genel bır düşünce olacak ama bu kadar güzel ıfade edilişini hiç bır sıtede yada blogda okumamıştım.ınanın her detayı benım ruhumu kişiliğimi en küçük detayına kadar anlatmış .yengeçler özlerınde iki zıt kişiliği de barındırırlar hırsları ve hedeflerı zırvededır vazgeçmiş gibi ruh haline girerler ama benliklerınde ve hafızalarında o duyguyu herdaim canlı tutarlar.fırlama hayat dolu muzip estetıksel yönü ve merhametı bence burçların kral ve kralicelerı yapar onları yengeç su gibi temiz bır yüreğe sahıpken en çokta herkes tarafından anlasılmamaktan sıkayet eder kimse onu ilk etapta anlayamaz kendını hep anlatmak istedıgı durumun tam zıttı bır durumda bulur .zaten anaç ruhu eşsız bır hazınedır orada bogulacakmıssınız zannettıgınız anda vazgeçtıgınde sızı kollamaktan dünyada kendınızı boşlukta hıssedersınız yengeç bagımlılık yapar ay daha ne anlatayım ! Bütün negatıfliklerıne karamsarlıgına gelgıtlerıne ragmen yengeç dogmak ayrıcalıktır …

 2. Kadriye dedi ki:

  Aynı şeyi düşünüyorum tıpkı ben diyorum ki altına nokta koyuyorum iyi ya da kötü benim de karakterim bu tipik yengeç burcu 😂😂

 3. MERYEM dedi ki:

  nefret ediyorum yengeç burcu olmaktan 🙁

 4. ŞÜKRAN dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum .Son dip not:tembel ve rahatlarına düşkünler.Dünya onların etrafında döner .Birlikteliği zor bir burç ondan uzak durması daha da zor bir burç.Çünkü bir de enteresan bir cazibeleri vardır. Bir yengeç-iki yay ve üç terazi burcu

 5. aleyna dedi ki:

  yengeç intikam her zaman alr ama damarna basmaynz