Göz çevresi tüm yıl kuruyabilen hassas bir bölge olsa da kış mevsimi özellikle kuruluğa neden olabilmektedir. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte havadaki nemin azalması göz çevresinde kızarıklığa, kaşıntıya ve pullanmaya neden olabilir.

Kış aylarında göz çevrenizin kuruması oldukça normal. Bu sorunla başa çıkmak için yapabileceğiniz en iyi şey, güzel bir nemlendirici krem kullanmak olacaktır. Özellikle yaş ilerledikçe cilt daha ince hale geldiği için nemin cilde hapsolması zor hale gelir. Bu durum soğuk hava ile birleştiğinde ciltte farklı sorunlar görülmesine yol açabilir.

Tabi ki göz çevresinde görülen sorunlar yalnızca soğuk havayla ilgili değil. Hastalık, stres altında olmak ya da yeterince uyumamak gibi şeyler göz çevresinde kuruluğa yol açabilir.

Yeni yılda birkaç ay daha soğuk havalara maruz kalacağımızı düşünürsek canlı ve nemlenmiş göz çevresi için nemlendirici kullanmamız faydalı olacaktır. Kış aylarında göz çevrenizin nemlenmesine yardımcı olacak sizler için seçtiğimiz 10 göz çevresi kremine göz atabilir ve sizin için uygun olduğunu düşündüğünüzü tercih edebilirsiniz.

  1. Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi

Hassas ve normal ciltlerin kullanımına uygun olan Sebamed Q10 Göz Çevresi kremi ile cildinizi koruyabilir ve kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz. İçerisinde lipit kaynağı olan Shea yağı, avokado yağı ve badem yağı bulunan bu krem ile göz çevrenizi nemlendirebilirsiniz. 20 yaş ve üzeri için kullanıma uygun olan kremi sabah ve akşam günde iki kez olmak üzere parmak uçlarınıza az bir miktar alıp göz çevrenize sürerek uygulayabilirsiniz.


 

  1. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi

Göz çevresi kreminizin hem nemlendirmesini hem de yaşlanma belirtileriyle savaşmasını isterseniz, L’Oréal Paris’in bu göz kremine şans verebilirsiniz. Kırışıklık görünümünü ve göz torbalarının şişkinliğini azaltmayı ve cildi sıkılaştırmayı vadeden bu kremi hem gece hem de gündüz tüm cilt tipleri kullanabilir. 40 yaş ve üstüne uygun olan bu kremin içerisindeki aktif bileşenler ile göz çevrenizin daha pürüzsüz göründüğünü ve nemlendiğini fark edeceksiniz.


 

  1. Bioderma Sensibio Eye Contour Gel 

Bioderma’nın hassas ciltler için geliştirilmiş olan bu kremi cildin tolerans seviyesinin yükseltilmesine yardımcı olur. Göz çevresini nemlendirirken ince çizgilerin görünümünü azaltmayı hedefleyen bu krem aynı zamanda şişkinlik görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Jel yapısı sayesinde kolayca uygulanabilen Bioderma Sensibio Eye Contour Gel’i sabah ve/veya akşam cildinize uygulayabilir ve her gün kullanabilirsiniz.


 

  1. LA ROCHE-POSAY Hyalu B5 Yeux Göz Kremi

Yeni yılda göz çevrenizi nemlendirmek için hyaluronik asit içeren bir krem bakıyorsanız, La Roche Posay’in bu kremi tam size göre. Kırışıklıklar, ince çizgiler ve yorgun göz çevresi ile savaşmaya yardımcı olan kremin içerisinde içi çeşit saf hyaluronik asit ve B5 vitamini ile cildin dolgun görünmesine yardımcı olur. Günlük kullanıma uygun olan bu krem ile göz çevrenizin cilt bariyerini güçlendirebilir ve kış boyu nemli kalmasına yardımcı olabilirsiniz.


 

  1. Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı 

İçerisinde %89 oranında Vichy Mineralli Termal Suyu, hyaluronik asit ve saf kafein bulunan bu nemlendirici ile göz çevrenizdeki koyu halkaların, göz altı torbalarının ve ince çizgilerinin görünümünü azaltabilirsiniz. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan bu ürün göz çevresini nemlendirip canlı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.


 

  1. Nivea Face Hyaluron Cellular Filler + Sıkılaştırıcı Göz Kremi 

Göz çevrenizi nemlendirmekle birlikte sıkılaştırmak ve dolgunlaştırmak isterseniz, Nivea’nın hyaluronik asit ve kolajen tetikleyici içeren kremini kullanabilirsiniz. Göz çevresindeki kırışıklıkları ve ince çizgileri dolduran bu krem, cilt sıkılığında fark edilir bir düzelme sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiş olan bu krem hassas göz çevresi için uygundur.


 

  1. LA ROCHE-POSAY Tolerıane Ultra Yeux Göz Kremi

La Roche-Posay markasına ait bir diğer kreme bakacak olursak kuruluk ve şişkinlik için özel olarak tasarlanmış bu kreme şans verebiliriz. Kuruluk nedeniyle rahatsızlık hisseden ciltler için uygun olan bu kremin içerisinde bulunan Neurosensine Niacinamide kompleksi, göz çevresindeki şişkin görünümü azaltmayı hedefler. Göz çevrenizin nemlenmesini sağlayacak olan bu kremi sabah ve akşam kullanabilirsiniz.


 

  1. Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Eye Serum

Göz çevrenizi daha yoğun bir şekilde nemlendirmek isterseniz, Institut Esthederm’in bu göz serumuna bakabilirsiniz. İçerisinde bulunan hyaluronik asit ile göz çevresindeki yoğun nemsizliği, ince çizgileri ve kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefleyen bu serum, göz çevresini nemlendirerek daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. İster tek başına isterseniz de nemlendiricinizin altına serum olarak uygulayabileceğiniz bu ürünü aplikatör başlığı sayesinde kolayca uygulayabileceksiniz.


 

  1. Avene DermAbsolu Youth Eye Cream

Ünlü Fransız dermokozmetik markası olan Avene’nin göz çevresini canlandırmak ve aydınlatmak için tasarladığı bu krem ile göz çevrenizi etkili bir şekilde nemlendirebilirsiniz. İçerisinde bulunan aktif bileşenler ile yaşlanma karşıtı etki sunan göz kremi, cilt sarkmasıyla savaşmaya yardımcı olur ve cilde esneklik kazandırır.


 

  1. Garnier Skin Naturals Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi 

Son olarak bir nemlendiriciye değil de cilde anında etki edecek bir göz maskesine bakacak olursak Garnier’in bu maskesinin oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Göz altı torbalarının ve koyu halkaların görünümünü azaltmayı hedefleyen bu göz maskesi ile göz çevrenizin daha canlı ve daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz. İçerisinde portakal suyu ve hyaluronik asit bulunan maske ile yorgun görünen göz çevresine veda edeceksiniz.