2022’ye az bir zaman kalmışken hala sevdiklerinize ne hediye alabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Aile üyeleri, arkadaşlar ve iş arkadaşları derken hediye seçimi konusunda kafanız karışık olabilir.

Yeni yılda sevdiklerimize hediye almamızın nedeni aslında onlara yeni başlangıçları hatırlatmak ve onları bu konuda desteklemek. Çünkü hediye vermek genelde zenginliği, refahı ve şansı hatırlatır. Bu sayede sevdiklerimize yeni yılın refah dolu bir yıl olmasını umut ettiğimizi hatırlatır ve onları sevdiğimizi gösteririz.

Günümüzde pek çok hediye seçeneği elimizin altında olsa da kime ne hediye alabileceğimiz konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyoruz. Yılbaşında arkadaşlarınıza ne hediye alacağınızı bilmiyorsanız, fikir edinmek adına sizler için seçtiğimiz 10 hediyeye aşağıda göz atabilirsiniz.

  1. Ajanda

En risksiz ve en anlamlı yılbaşı hediyelerinden birinin ajanda olduğunu söyleyebiliriz. Yeni yıla girmeden önce hedeflerimizi ve planlarımızı belirlememiz, bunları gerçekleştirmek için adım atmamız adına çok önemlidir. Bunun için en pratik şey, hedeflerimizi ve planlarımızı ajandaya not almak olacaktır.

Sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye olarak ajanda almak istiyorsanız, Matt Notebook 2022 Günlük Spiralli Ajanda’nın muhteşem bir hediye olacağını söyleyebiliriz. 12 aylık olan bu ajandanın içerisinde aylık ve günlük bölümler bulunuyor. Toplam 360 sayfadan oluşan ajanda ile arkadaşınızın yeni yıl hedeflerine adım adım yaklaşmasına yardımcı olabileceksiniz.


 

 

  1. Kahve kupası

Kahve ve çay içmeyi seven kişiler gün içinde sık sık yeni bardak ve kupa kullanmaya ihtiyaç duyarlar. Hediye almayı düşündüğünüz arkadaşınız kahve ve çay içmeyi seviyorsa ona kupa hediye ederek sürekli bardak ve kupa arama derdinden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Madame Coco Rivière 2’li Kupa Seti, kahveseverlerin oldukça hoşuna gidecek bir hediye. Üzerinde kahveye duyulan aşkı anlatan sözlerin yer aldığı 380 ml’lik bu kupalar özellikle işyerinde sıkça kahve içtiğini bildiğiniz arkadaşlarınız için güzel bir hediye olacaktır.


 

  1. Kahve makinesi

Yine kahveseverlere yönelik bir hediye ile devam etmek gerekirse güzel bir kahve için güzel bir makineye ihtiyaç olduğundan kahve makinelerine bakabiliriz. Bütçeniz dahilinde biraz daha pahalı hediyelere bakmayı düşünürseniz, sevdiğiniz bir arkadaşınıza kahve makinesi hediye edebilirsiniz.

Philips HD7461/20 Kahve Makinesi, en lezzetli kahveler elde etmek için aroma karıştırıcına sahiptir. Damlama önleyici özelliği bulunan, bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalara sahip ve 1,2 litre kapasiteli bu kahve makinesi ile tüm kahveseverlerin mutlu olacağına eminiz.


 

  1. Biblo

Hediye olarak şık bir biblo almanın modası hiçbir zaman geçmiyor. Evin havasını bir anda değiştiren şık bir biblo ile arkadaşınıza mükemmel bir yılbaşı hediyesi alabilirsiniz.

Yılbaşı hediyesi için biblo almayı düşünüyorsanız, Harmoni Meleği Biblo’dan daha iyi bir seçenek olmayacaktır. Amerikalı sanatçı Susan Lordi’nin kendi elleriyle yaşam verdiği bu biblo ile sevdiklerinize unutamayacakları bir yılbaşı hediyesi verebilir ve yeni yıl için ilham almalarına yardımcı olabilirsiniz.


 

  1. Dolma kalem

Ne hediye alacağınız konusunda kafanız karışıksa en kurtarıcı hediyelerden bir diğer dolma kalemdir. Özellikle de hediye alacağınız kişi iş arkadaşınızsa dolma kalem mükemmel bir hediye olacaktır.

Kaweco Perkeo Dolmakalem, yazı yazmayı kolay hale getiren oldukça şık bir kalem. Mat siyah renge sahip bu kalem ile arkadaşınıza unutamayacağı bir hediye vermiş olacaksınız.


 

  1. Battaniye

Soğuk kış aylarında hepimiz battaniyeye sarılıp bir şeyler izlemeyi ya da okumayı severiz. Bu nedenle şık bir battaniye, mükemmel bir yılbaşı hediyesi olacaktır.

Madame Coco Oriel Triko Battaniye, 130×170 cm ölçülerindedir ve salonda ya da oturma odasında kullanmak için idealdir. Hem dekoratif amaçlı hem de ısınma amaçlı kullanılabilecek bu şık battaniye yılbaşı hediyesi olarak oldukça güzel bir seçim olacaktır.


 

  1. Puzzle

Hepimiz ara sıra sosyal medyadan ve tüm teknolojik aletlerden uzaklaşıp kendi başımıza kalmaya ihtiyaç duyarız. Pek çok insan bunu yapmak ve stres atmak için puzzle yapmaya yönelir. Arkadaşınızın puzzle tutkunu olduğunu biliyor ya da ona farklı bir hediye almak istiyorsanız, güzel bir puzzle ile ona yılbaşı sürprizi yapabilirsiniz.

Art Puzzle The Kiss puzzle’da Avusturyalı ressam Gustav Klimt’in eseri yer alıyor. 1500 parçadan oluşan bu puzzle ile sanatsever arkadaşlarınızı mutlu edebilirsiniz.


 

  1. Mum yapma kiti

Pek çoğumuz evde mum yakmayı severiz. Hediye almak istediğiniz arkadaşınızın mumları sevdiğini biliyorsanız, ona hoş bir sürpriz yaparak mum yapma kiti hediye edebilirsiniz.

İçerisinde 500 gram soya parçaları, iki adet bardak, 4 adet ahşap fitil, 4 adet fitil sabitleyici, 2 adet doğal esans, 2 adet doğal mum boyası ve soya mumunun nasıl yapılacağına dair bilgi bulunan bu kit ile harika kokan mumlar elde etmek mümkün. Yapımı oldukça kolay olan bu seti yılbaşı için en sevdiğiniz arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.


 

  1. Çelik termos

Kendi içeceğini kendi hazırlamayı seven arkadaşlarınıza çelik termos hediye edebilirsiniz. Yılbaşı hediyesi olarak kaliteli bir çelik termos almak çoğu kişinin hoşuna gidecektir.

Mannhart by Spigen Çelik Termos, çift cidarlı vakum yalıtıma sahiptir ve içeceklerin 24 saat soğuk ve 6 saat sıcak kalmasına imkan tanır. Oldukça kaliteli ve dayanıklı olan bu termos ile arkadaşınız buz gibi kış aylarında içeceğini saatlerce sıcak bir şekilde muhafaza edebilecek.


 

  1. Fotoğraf çerçevesi

Evimizin bir köşesinde sevdiklerimizin fotoğraflarının olmasını severiz. Arkadaşınızın en sevdiği fotoğrafları duvarına asabilmesi için ona şık bir fotoğraf çerçevesi hediye edebilirsiniz.

Anısepeti’nin led ışıklı ahşap fotoğraf çerçevesi, yılbaşı hediyesi olarak mükemmel bir seçim olacaktır. İçerisinde ahşap çerçeve, jüt ipler, peri led (3 metre) ve 16 adet mandal bulunan bu set ile arkadaşınız en güzel anlarını daima gözünün önünde bulundurabilecek.