Elvis Presley mavi bir yılbaşı geçirmesi hakkında şarkı söylediğinde [Blue Christmas şarkısı] kalbi kırılmış olabilir, ancak tatil dekorasyonuna yeni bir soluk getiren mavi yeni yıl süslerine çok rahat aşık olunabilir. İster mavi ve beyaz bir yılbaşı ağacı, ister evin her yerinde mavi yılbaşı süsleri görmek istiyor olun kendi masmavi yılbaşınızı yaratmak için 15 harika fikri bir araya getirdik.

1. Mavi Yılbaşı Masa Süslemeleri

Minyon bir mavi renkte yeni yıl ağacı, süslemelerinize zarafet katar. Mavi-beyaz chinoiserie (Uzak Doğu kültürü esintili dekorasyon objeleri) tarzında dekoratif saksı kabının içine küçük bir mavi ladin yerleştirin. Zencefilli minyatür saksı süsleri, mavi kurdeleler ve mücevherli kürelerden oluşan mavi yılbaşı süsleri ile ağacın üzerini süsleyin. Görünümü kadife fiyonklar ve altın püsküller ile tamamlayın.

2. Mavi-Beyaz Renkte Yılbaşı Ağacı

Mekâna zarif bir ek dokunuş olan yılbaşı süsleri için evinizin mevcut renk paletinden bir seçki yapın. Mavi-beyaz yılbaşı süslerini, evdeki mavi seramikler ve beyaz ahşap objelerle eşleştirip bir araya getirin. Tüylü dallar ve gümüşi Atatürk çiçekleri (diğer adıyla poinsettia çiçeği) bir cazibe dokunuşu getirir, o da aklınızda olsun. Mavi ve beyaz yılbaşı ağacı boyunca uzanan kadife bir kurdele ile bağlanmış geniş bir adaçayı buketi ise konuklarınızı karşılarken bir konfor katmanı ekler ortama.

3. Mavi ve Gümüş Yılbaşı Süslemeleri

Evinizdeki mavi dekoru benimseyin ve evinizin tasarımıyla rekabet etmeyecek, sadece onu tamamlayacak gümüş yılbaşı aksesuarları ekleyin. Işıltılı gümüş yılbaşı ağaçları, tüylü beyaz çoraplar ve kar efektli bir çelenk, girişin özel mavi ve beyaz duvar kağıdına yönelik ilgiyi azaltmadan mekânınızı yılbaşı cazibesiyle doldurur. Mavi ve beyaz yılbaşı temalı kırlentler de tüm süsleme konseptini birbirine bağlar.

4. Parlak Renkli Bir Yılbaşı Dekoru

Kar yağmış görünümlü bir yılbaşı ağacı, parlak renkli Mutlu Yıllar yazılı bir kolye tipli çelengin öne çıkmasını sağlar. Parlak renkler, neşeli ve şenlikli hissettirir. Mavi yılbaşı süsleri pembe, sarı ve turuncu olanların yanında mutlu bir şekilde oturur. Yılbaşı sihirdir. İçinizdeki ruhu ateşleyen renkleri kullanın yeter.

5. Renkli Yılbaşı Dekoru

Kendiniz yapabileceğiniz renkli süslemelerle yılbaşına yeni bir hava katın. İplikten ponponlar, boyalı tahta boncuklar ve altın çanlar kullanarak kendi çelenginizi yapın. Seramik evleri gök mavisi tonlarında boyayın. Platformun üzerinde renkli bir orman oluşturmak için minyatür çam ağaçlarını ve ahşap konileri renklendirin. Parlak kağıt fenerler ile görsel etkiyi pekiştirin.

6. Ekose Yılbaşı Dekoru

Evdeki ekose desenlerin karışımı arasında dekora eğlence katan yeşil, altın ve lacivert yılbaşı süsleri ile süslenmiş mini ikiz ağaçlara ne dersiniz? Ağaçların arasından geçen mavi ve yeşil ekose kurdele, oturma odanızın rahatlatan hissini pekiştirir. Geniş mavi yılbaşı fiyonklarıyla süslenmiş ekose hediye paketi de tüm görünümü tamamlar.

7. Mücevher Tonlu Yılbaşı Süslemeleri

Cesur renklerdeki mücevher tonlarında yılbaşı süsleri ile bir parti atmosferi yaratın. Parlak kırmızı, yeşil, mor ve mavi yılbaşı süslerinin abartılı renkleri, konukları yüksek enerjiyle karşılar. Parlak tonları dengelemek için mekânın diğer noktalarına da altın ve gümüş renkli yılbaşı ağaçlarını yerleştirin.

8. Rüya Gibi Bir Mavi-Beyaz Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı sabahı öyle bir ağacın olduğu evde uyanmayı kim istemez ki? Büyük kar taneleri ve mavi-beyaz süslemelerle süslenmiş büyük bir yılbaşı ağacıyla, nerede yaşarsanız yaşayın beyaz bir yılbaşı geçirmeniz garanti. Buz sarkıtı biçimindeki süsler ile mavi-beyaz ağacın kış görünümünü taçlandırın. Harika bir yeni yıl sabahı olacağı umuduyla mavi yeni yıl çoraplarını da şöminenin üzerine asın.

9. Mavi ve Beyaz Yılbaşı Sofra Düzenlemesi

Soğuk renkler, yılbaşı yemeği için sakin bir ortam yaratır. Mavi-beyaz chinoiserie tarzı supları, adaçayı desenli nötr renkteki masa örtüsü ve yemek takımları ile kombinleyin. Mavi-beyaz peçeteleri, mavi kadife kurdelelerle fiyonklamayı da unutmayın. Öyle ki, yemek yemek için sofraya oturduğunuzda, misafirler peçetelerini açarken adeta yeni yıl sabahında hediye açıyormuş gibi hissedecekler.

10. Mavi Yılbaşı Çorapları

Açık mavi yılbaşı çorapları adeta evin havasını belirler niteliktedir. Yumuşak mavi yılbaşı süslerini de etrafta bolca kullanın deriz. Turkuaz çuvala sarılmış, süslücene kesilmiş ağaç dalları ise ortama bir doz mavi daha ekler. Buz mavisi süslemelerinden turkuaz hediye paketlerine kadar, yumuşak ve sakin tonlarda tepeden tırnağa giyinmiş bir mavi yılbaşı ağacı ile her şey hazır demektir.

11. Koyu Mavi Çelenk

İddialı bir süsleme yapmak için bir sürü mavi yeni yıl dekorasyonuna yatırım yapmanıza gerek yok. Bir merdiven tırabzanı veya şömine rafı boyunca klasik bir iğne yapraklı dallardan yapılma şerit çelenk asın yeter. Koyu mavi renkteki kadife kurdelelerden büyük fiyonklarla bağlanmış görünüm böyle bir sunum için idealdir.

12. Mavi Yılbaşı Hediyeleri

Mavi bir yılbaşı dekoru, raflarınıza veya kitaplıklarınıza hediye paketleri yerleştirmek kadar kolay olabilir. Dikkati mavi kağıtlarda tutmak için paketleri minik fiyonklarla bağlayın. Hediyeleri, taze yeşil dallar ve çam kozalakları ile vurgulayın.

13. Mini Mavi Bir Yılbaşı Ağacı

Minyatür mavi ve beyaz bir yılbaşı ağacıyla tatil büyüsünü yatak odasına getirin. Büyük boy “KAR YAĞSIN” yazılı bir çelenk, bir çocuğun yatak odasındaki bu küçük yılbaşı ağacında büyük eğlenceyi dile getirir. Mavi-beyaz süsler, uçuk mavi kurdeleler ve suni kürkten pelüş bir ağaç eteği/altlığı ile ağacı giydirerek süslemeyi tamamlamanız yeterli.

14. Gümüş ve Mavi Yılbaşı Ağacı

Sade metalik kurdeleler ve top süsler ile yılbaşı ağacını aydınlatın. Kar yağmış efektli bir ağaç, dekorunuza daha bir konfor hissi katar. Çeşitli şekillerde birden çok mavi tonlardaki süslemeleri üzerine ekleyin ve son olarak görünümü, sade şekilde paketlenmiş hediyelerle tamamlayın.

15. Masa Üstü Mavi Yılbaşı Ağacı

Konukları neşeli bir renk patlamasıyla karşılamak adına, mavi renkli bir masa üstü yılbaşı ağacını evinizin girişinize yerleştirin. Açık mavi vurgular ve pastel yılbaşı süsleri, geleneksel tatille ilintili renk şemalarından şaşırtıcı derecede hoş bir farklılık sağlar. Ana ağacı diğer minyatür ağaçlar ve karlı bir orman atmosferi fikrini pekiştiren figürler ile de taçlandırabilirsiniz.

16. Kırmızı ve Mavi Yılbaşı Süslemeleri

Tatile dair geleneksel renk şemalarını abartılı pembe ve mavi tonlarıyla da harmanlayabilirsiniz. Birkaç tane pembe-mavi süslemeli ancak geleneksel kırmızı, yeşil ve gümüş kürelerle bezenmiş bir süs çelengi iyi bir seçim olur. Aynı renk şemasını mekândaki diğer objelerde ve yılbaşı ağacı süslerinde de tekrarlayın. Mavi bir yılbaşı ağacı eteği ve şömine perdesi ile de tatil dekorunu, duvar rengi kombinasyonuyla eşleyin.

 

Yararlanılan kaynak metin: https://www.bhg.com/christmas/indoor-decorating/blue-christmas-decorations/?